سیستم‌عامل iOS 14 عمر باتری ایرپاد را افزایش می‌دهد

از دو روز پیش که iOS 14 معرفی شد، این نسخه جدید توسط بسیاری از کارشناسان بررسی شده و برخی ویژگی های جدید ناشناخته کشف شده است. علاوه بر قابلیت اتصال سریع ایرپاد به ویجت های مختلف، iOS 14 قابلیتی به نام «شارژ بهینه باتری» را برای ایرپاد ارائه می دهد که می تواند عمر باتری آن ها را افزایش دهد.

این قابلیت که Optimized Battery Charging نام دارد، سال گذشته برای آیفون و آیپد معرفی شد و با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی می توان نحوه استفاده از ویجت ها را برای بهینه سازی فرآیند شارژ و کاهش فشار باتری به شما آموزش داد.

به عنوان مثال، اگر از آن دسته افرادی هستید که آیفون خود را یک شبه روشن می کنید، این ویژگی شارژ آن را تا حدود 80 درصد متوقف می کند و سپس درست قبل از بیدار شدن از خواب آن را تا 100 درصد کوتاه می کند.

ایرپاد iOS 14

این یک ویژگی بسیار مفید است که با استقبال خوبی مواجه شده است، اما مزایای زیادی برای ایرپادها نیز دارد. لازم به ذکر است که اکثر گوشی های هوشمند از باتری هایی استفاده می کنند که چندین سال است مشکل خاصی ندارند و نرم افزارهای هوشمند می توانند عمر این باتری ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. اما تاریخچه ایرپادها کمی متفاوت است.

طبق برخی مطالعات، عمر باتری مدل های مختلف ایرپاد بین 18 تا 36 ماه است. همچنین لازم به ذکر است که باتری این ایرپادها قابل تعویض نیست و به همین دلیل افراد بسته به گارانتی محصول باید هزینه ای را برای تعویض ایرپاد و یا خرید مجدد ایرپاد جدید پرداخت کنند.

با توجه به این مسائل، ارائه ویژگی عمر باتری AirPod در iOS 14 یک ویژگی بسیار مهم است که می تواند عمر باتری میلیون ها ایرپاد در سراسر جهان را دو برابر کند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا