طراحی و سئو وب سایت

سیستم های Hotspot Internet – نحوه ایجاد یک سیستم WiFi عمومی در اینترنت

در حال رشد بازار اینترنت وای فای

اینترنت عمومی یا نقاط تماس عمومی بسیار متداول است و معمولاً در بسیاری از مکانهای عمومی یا مکانهایی که مشتریان برای استفاده از اینترنت نیاز به مشتری دارند ، یافت می شود. هر روز تعداد بیشتری از مردم و نقاط مختلف جهان به اینترنت دسترسی دارند. روشن است که اینترنت و دسترسی به اینترنت همچنان رو به رشد خواهد بود و بخش مهمی از زندگی روزمره ما باقی خواهد ماند.

مراحل ایجاد یک نکته مؤثر

مراحل ایجاد چندین شبکه WiFi یا کانون اینترنت بسیار مهم است. مراحل ساده برای ایجاد یک نقطه تماس عمومی را توضیح خواهم داد.

مهمترین و مهمترین چیز تعیین موقعیت شماست. اگر قصد ایجاد یک نقطه تماس عمومی را دارید ، ممکن است قبلاً جایی در ذهن خود داشته باشید. مکانی که شما انتخاب می کنید ممکن است یک هتل ، کافه یا مکان های عمومی دیگری باشد ، نکته مهم این است که مکانی است که افراد به دسترسی به اینترنت نیاز دارند.

دوم ، خود اتصال به اینترنت. برای به اشتراک گذاشتن یا فروش آن به مشتریان باید اتصال اینترنت داشته باشید. برای معاملات و پوشش اینترنتی ، یک ISP محلی پیدا کنید.

سوم ، دستگاه هایی برای به اشتراک گذاشتن اینترنت ، معمولاً برای اتصال به اینترنت به یک مودم (از ارائه دهنده خدمات اینترنت یا شما) نیاز دارید. همچنین برای اشتراک اینترنت خود به یک روتر بی سیم نیاز خواهید داشت و انواع مختلفی از دستگاه ها با قابلیت های مختلف برای انتخاب در هنگام روتر در نظر گرفته شده اند. نوعی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

انواع کانون ها

بعد از اینکه همه شرایط فیزیکی برای ایجاد یک شبکه عمومی WiFi برای اینترنت را برآورده کردید ، مرحله بعدی این است که باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید برای کانون هزینه کنید یا آن را رایگان کنید. مکان های شارژ فای هتل ها ، سایت های کمپینگ ، بنادر و کنفرانس های تجاری است. مکانهایی که غالبا اینترنت WiFi رایگان ارائه می دهند ، کافه ها ، رستوران ها ، اتاق انتظار و سایر مکان های عمومی هستند.

همچنین دو نوع کانون وجود دارد که می توانید ایجاد کنید. اولین سیستم بی سیم Hotspot است که می توانید بلافاصله با روتر بی سیم خود ایجاد کنید. حالت دوم یک سیستم مدیریتی hotspot است که با این سیستم باید روتر بی سیم خود را به یک سرویس hotspot متصل کنید که به شما امکان می دهد کانون خود را مدیریت کنید.

نقطه دسترسی کنترل نشده

اگر قصد ایجاد کانون بدون سیستم مدیریتی را دارید ، می توانید روتر بی سیم را با رمز امنیتی WPA2 تنظیم کنید تا مشتریان برای دسترسی به اینترنت به شبکه WiFi شما بپیوندند.

نقاط تماس و کنترل نشده مزایا و معایبی دارد. مزایای سیستم های WiFi بدون کنترل عبارتند از: دسترسی سریع و آسان به حداقل تعمیر و نگهداری و تنظیمات. مضرات سیستمهای Hotspot بدون کنترل عبارتند از: استفاده ایمن کمتر ، همزمان (با یک رمز عبور واحد که بسیاری از افراد می توانند به آن دسترسی داشته باشند) ، در برابر عاملان پهنای باند آسیب پذیر هستند.

نقطه تماس مدیریت شده

گزینه دیگر داشتن یک سیستم مدیریت شده Hotspot است. مورد نیاز همانند گذشته است ، اما با یک سیستم مدیریت شده ، باید چندین مرحله دیگر را برای تغییر روتر بی سیم انجام دهید تا پیکربندی اتصال به سرویس دسترسی به نقطه دسترسی مدیریت شده انجام شود. بسیاری از ارائه دهندگان سیستم صورتحساب مدیریت اعتبار Hotspot وجود دارند ، چه کسی متناسب با نیازهای شما باشد. مزایای داشتن سیستم WiFi متصل به اینترنت این است که شما می توانید کاربران جداگانه را مدیریت کنید ، و می توانید چقدر زمان را کنترل کنید یا از پهنای باند استفاده کنید که یک کاربر خاص قادر به مصرف آن باشد. همچنین می توانید قبل از تماس کاربر برای ارتقاء نقطه تماس خود ، صفحه شروع خود را دریافت کنید و کاربران می توانند برای دستیابی به نقطه تماس با کارت اعتباری پرداخت کنند.

در اینجا مراحل و نمونه های ساده ای از آنچه باید برای ایجاد یک سیستم WiFi در اینترنت انجام دهید ، آورده شده است. هنگام ایجاد دسترسی به اینترنت عمومی خود را به خاطر بسپارید که نیازها و نیازهای خود را که به بهترین وجه مناسب برای تجارت شما باشد ، در نظر بگیرید.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا