سیکل بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان شکسته نمی شود | دکتر رضا غیاثوند

سایت خبری / کرمان معاون بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در زمینه افزایش ظرفیت خدمات بسیار خوب عمل کرده و فضای بسیار خوبی را به عنوان یک مگا ICU پیشرفته با 30 تخت و تجهیزات لازم آماده کرده است که تا پایان هفته در دسترس دانشگاه خواهد بود. معلوم می شود که یک mega-ICU بزرگ می تواند یک استان باشد.

دکتر “قاسم جنابابایی” در کنار بازدید از بال تاج بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) و سالن بحران شهرستان گفت: امروز به دلیل بیماری عروق کرونر قلب در شهر رفسنجان رو به افزایش بود و در اکثر شهرهای استان کرمان ، به ویژه کرمان ، بافت و سیرجان نیز دارای این شرایط هستند ، ما از بخشها بازدید کردیم.

وی افزود: متأسفانه بیماران بستری و بستری در بیمارستان هنوز در حال افزایش هستند و متأسفانه به دلیل ویزیت دیرهنگام بیماران ، بیماران نسبتاً بدتر به اورژانس مراجعه می کنند و به خدمات بسیار بیشتری نیاز دارند.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: اولین درخواست من این است که افراد در صورت بروز علائم بیماری عروق کرونر ویزیت خود را به تعویق نیندازند ، زیرا با تشخیص به موقع کنترل بیماری آسان تر است تا بیمار دچار نارسایی تنفسی نشود. “

جنابابایی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برای افزایش ظرفیت خدمات کار بسیار خوبی انجام داد و فضای بسیار خوبی را آماده کرد زیرا یک مگا-ICU پیشرفته با 30 تخت و تجهیزات لازم تا پایان هفته در اختیار دانشگاه قرار می گیرد. ممکن است باشد و بیمارانی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند در این بخش دیده می شوند.

معاون وزیر بهداشت افزود: بیشتر بیمارستان تحت امر کرونا دارای برخی مشکلات اکسیژن است که تا پایان هفته تأمین می شود و این مشکل به سرعت برطرف می شود. البته در حال حاضر مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد اما آنها به دلیل روند رو به رشد بیماران نیاز به رفع این مشکل دارند.

جان بابایی گفت: در بحث کرونا مهمترین وظیفه اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا است که در مورد استان کرمان ، رفسنجان مانند سیرجان و بافت از جمله شهرهایی هستند که الزامات مربوط به محدودیت ها را دارند که باید در رفسنجان اعمال شود.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه چرخه بیماری در بیمارستان نمی شکند بلکه فقط با محدودیت هایی روبرو می شود ، خاطرنشان کرد: باید محدودیت هایی در این زمینه اعمال شود و بیماری ها شناسایی شود ، خصوصاً افرادی که کارگران زیادی در باغ ها و مراکز پسته دارند از پردازش باید بسیار دقیق باشد. در صورت ابتلای فرد به علت شرایط آزمایش در رفسنجان باید بلافاصله وی را ارجاع داد و این آزمایشات باید بصورت رایگان انجام شود.

جان بابایی همچنین در مورد مراسم خاکسپاری در یکی از روستاهای رفسنجان که با حضور گسترده مردم برگزار شد ، گفت: علی رغم تیم پزشکی خسته و درمانده ، نمی توان گروهی را مشاهده نکرد و فکر کرد که اوضاع عادی است و به وجود می آید هر وقت بیمار باشید در بیمارستان بستری شوید. “

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D9%88%DB%8C%D8%AF-%DB%B1%DB%B9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA/
تاریخ انتشار :
2020-10-25 20:26:03

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا