اخبار مشتریان

شاید دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها روی میکروب‌ها مؤثر نباشد | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

دکتر مسعود مردانی با بیان اینکه مقاومت آنتی بیوتیکی برای ایران و جهان بحرانی جدی تلقی می شود ، اظهار داشت: شیوع Covid 19 ممکن است از اهمیت این بحران کاسته باشد ، اما مقاومت میکروبی یکی از اولویت های سازمان جهانی است سلامت؛ سازمان بهداشت جهانی می گوید وضعیت میکروارگانیسم ها در جهان به سمتی پیش می رود که ممکن است در سال های آینده آنتی بیوتیک کمتری داشته باشیم که در برابر میکروب های مهاجم موثر باشد!

وی افزود: “در حال حاضر ، بیشترین علت مقاومت میکروبی ، عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی است و بیشتر موارد استفاده نامناسب از آنتی بیوتیک ها در عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی است و اکنون به دلیل موارد عفونت های تنفسی مانند کووید است. 19 افزایش یافته است. بسیاری از پزشکان بیش از حد معمول آنتی بیوتیک برای جلوگیری از آسیب باکتریایی یا سایر عفونت ها تجویز می کنند که خطر مقاومت آنتی بیوتیکی را افزایش می دهد و هشدار جدی در سراسر جهان است.

مردانی گفت: وزیر بهداشت اخیراً كمیته ملی مقاومت میكروبی كشور را برای رسیدگی به این موضوع تشكیل داد و یادآور شد: مردم باید از خطر تجویز و سو mis استفاده از آنتی بیوتیك ها مطلع شوند.

یکی از اعضای کمیته ملی کنترل مقاومت میکروبی تأکید کرد: مدلی به نام استفاده بهینه از آنتی بیوتیک ها وجود دارد که باید در همه بیمارستان های کشور ایجاد شود تا متخصصان عفونی در مواقع لزوم مشورت کنند و در صورت نیاز به تجویز آنتی بیوتیک ها می توان این کار را انجام داد. تمام شود ” با یک متخصص بیماری های عفونی مشورت کنید. این به کاهش نسخه آنتی بیوتیک و در نتیجه کاهش مقاومت به آنتی بیوتیک کمک می کند.

این متخصص بیماریهای عفونی در پاسخ به سوالی درباره نقش استفاده خودسرانه از آنتی بیوتیک در افزایش مقاومت میکروبی ، اظهار داشت: ما باید آگاهی عمومی را از خطرات ناشی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک افزایش دهیم. از طرف دیگر ، تحویل آنتی بیوتیک های بدون نسخه در بسیاری از کشورهای جهان ممنوع است. در کشور ما تحویل بدون نسخه برای آنتی بیوتیک ها از نظر قانونی ممنوع است ، اما متأسفانه این قانون به خوبی اجرا نشده است.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D8%A8%DB%8C%D9%88%D8%AA%DB%8C%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%A8/
تاریخ انتشار :
2020-10-06 16:33:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا