اخبار مشتریان

شروع پیک جدید کرونا در هفت استان | دکتر رضا غیاثوند

طبق کمیته اپیدمیولوژیک کرونا ویروس ، در هفته قبل از 25 ماه آنلاین ، اگرچه میزان شیوع و مرگ و میر Covid-19 در کشور زیاد است ، اما روند ثبات با تغییرات جزئی رو به بالا مشاهده می شود. در هفت استان ، اوج جدید بیماری مشاهده می شود.

به گزارش سایت خبریشیوع جهانی عفونت کووید 19 ناشی از ویروس کرونا به 39،959،651 رسیده است و تاکنون 1،114،636 مرگ تایید شده است. علاوه بر این ، طبق آخرین آمار ، 29 میلیون و 890 هزار و 384 فرد مبتلا به Covid-19 تاکنون بهبود یافته اند.

تعداد موارد بیماری Covid-19 ، که به 215 کشور و منطقه در جهان گسترش یافته است ، همچنان در حال افزایش است و این بیماری همچنان در سراسر جهان قربانی می شود.

در ایران ، تعداد کل 19 بیمار Covid تا اواسط ظهر امروز به 530380 نفر رسیده و متأسفانه 30375 نفر بر اثر این بیماری درگذشتند. خوشبختانه تاکنون 427،400 بیمار بهبود یافته یا از بیمارستانها مرخص شده اند.

کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا در وزارت بهداشت هفته قبل از 25 ماه آنالیز استانی بیماری Covid-19 را بصورت آنلاین اعلام کرد.

طبق کمیسیون Quid 19 اپیدمیولوژی وزارت بهداشت ، منتشر شده در وب سایت وزارت بهداشت ، در محاسبات فرآیند ، در این گزارش و در گزارش های آینده ، تعداد موارد جدید بستری و مرگ در روز مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. علاوه بر این ، استانها بر اساس میزان بروز در هفته گذشته طبقه بندی می شوند و نمودار براساس تغییرات موارد و مرگ و میر در هفته گذشته نسبت به هفته قبل طبقه بندی می شود.

برای محاسبه روند بیماری و مرگ و میر در سه روز گذشته ، ابتدا میانگین تعداد سه روز اعلان بیماری و مرگ و میر در روز با میانگین گیری داده ها برای همان روز ، روز قبل و روز بعد محاسبه شد. سپس ، میزان افزایش هر روز نسبت به روز قبل محاسبه شد. سرانجام ، تغییر در بیماری و مرگ و میر در هفته گذشته با میانگین اعداد بدست آمده در روزهای آخر محاسبه شد.

تحلیل احتمالی وضعیت منحنی اپیدمی

برای تجزیه و تحلیل احتمالی وضعیت منحنی اپیدمی در هفته گذشته ، موارد زیر در نظر گرفته شد:

در مواردی که میزان مرگ و میر و مرگ و میر در روزهای اخیر افزایش یافته است ، منحنی اپیدمی افزایش می یابد.

در مواردی که میزان عوارض در حال کاهش بود ، اما میزان مرگ و میر در حال افزایش بود ، ممکن است اوج اپیدمی اخیراً رد شود.

در مواردی که منحنی اپیدمی به پایان می رسد ، وضعیت تثبیت می شود و تغییرات مختصر و نامنظم است. لازم به ذکر است که هر لحظه در این روند با یک اوج دیگر روبرو می شود.

در مواردی که میزان مرگ و میر و مرگ و میر در چند روز گذشته کاهش یافته است ، منحنی اپیدمی احتمالاً کاهش می یابد. ناسازگاری داده ها به این معنی است که روند مرگ و میر و داده های عفونت از الگوی قابل تفسیر پیروی نمی کند و تغییرات ناهمگن در روند آلودگی و میزان مرگ و میر مشاهده می شود. در این موارد ، در روزهای آینده می توان تجزیه و تحلیل بهتری با داده های دقیق تر ارائه داد. ناسازگاری داده ها می تواند به چندین دلیل رخ دهد. از دلایل عدم تطابق می توان به ثبت نادرست روزانه داده ها توسط استان ها و اشتباهات در ورود اطلاعات ، وجود ترکیبی از الگوهای مختلف اپیدمی در استان (آغاز یک اپیدمی در یک قسمت از استان و پایان اپیدمی دیگر در در استان) و روند مهاجرت بیمار با گذشت زمان تغییر کرده است.

تقسیم استانها با توجه به تعداد گزارش های استانی

بر اساس بروز در هفته گذشته ، موارد بیماری به سه دسته تقسیم شد: اطلاع رسانی متوسط ​​و کم ، و روند بیماری در آنها در جداول و نمودارهای مربوطه بررسی شد. تجزیه و تحلیل بر اساس این شاخص ها امکان پذیر است و انتظار می رود تیم کمیسیون اپیدمیولوژی استان ، همراه با سایر شاخص ها و تجزیه و تحلیل دقیق تر ، شواهد بهتری از روند شیوع بیماری در استان های کشور و دانشگاه های علوم پزشکی ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل روند بیماری در هفته منتهی به 16 اکتبر

طبق کمیته اپیدمیولوژیک تاج ، اگرچه میزان شیوع و مرگ و میر در کشور زیاد است ، اما روند ثبات با تغییرات جزئی رو به بالا مشاهده می شود. در 15 استان (لرستان ، یزد ، کرمانشاه ، آذربایجان شرقی ، اصفهان ، مرکزی ، کرمان ، البرز ، اردبیل ، تهران ، خراسان رضوی ، قزوین ، فارس ، گلستان و سیستان و بلوچستان) روند ثبات با اندکی تغییرات رو به بالا مشاهده شد. در هفت استان (ایلام ، کردستان ، سمنان ، کهگیلویه و بویراحمد ، همدان ، آذربایجان غربی و مازندران) روند صعودی یا آغاز یک قله جدید مشاهده شد. در چهار استان (خراسان شمالی ، چهارمحال و بختیاری ، زنجان و خوزستان) تمایل به ثبات با تغییرات مختصر و نامنظم وجود داشت. به نظر می رسد که اخیراً دو استان (خراسان جنوبی و بوشهر) به اوج رسیده اند. در یک استان (گیلان) ، یک روند ثبات با اندکی تغییرات رو به پایین مشاهده شد. در دو استان (قم و هرمزگان) ناسازگاری داده ها اجازه تجزیه و تحلیل کافی از وضعیت اپیدمی را نمی دهد. لازم به ذکر است که یک استان می تواند چندین قله منحنی را تجربه کند.

برای کسب اطلاعات در مورد روش کار و اطلاعات بیشتر در مورد روندهای استان در روزهای اخیر ، به وب سایت کمیته اپیدمیولوژی 19 کوید به آدرس http://corona.behdasht.gov.ir مراجعه کنید.

اروپا در برابر موج دوم Covid 19 چه می کند؟

در سراسر اروپا ، کشورهای اروپایی پس از کاهش موفقیت آمیز شیوع بیماری در اوایل سال ، شاهد احیای مجدد موارد Covid 19 هستند. همانطور که در نمودار هفتگی موارد Covid-19 در اروپا مشاهده می شود. اکثریت قریب به اتفاق کشورها هر روز موارد بیشتری را نسبت به پیام رسان اول گزارش می کنند. اگرچه ممکن است افزایش ظرفیت آزمایش آزمایشگاهی یکی از دلایل افزایش شیوع بیماری باشد ، اما نیاز به رسیدگی به قله دوم Covid-19 بیشتر این کشورها را مجبور به اجرای سیاست های جدید کنترل کرده است. دولت های کشورهای اروپایی هرکدام به روش خود به اوج دوم ویروس کرونا پاسخ می دهند که برخی از آنها را ذکر خواهیم کرد:

که در بلژیک مغازه ها زودتر از گذشته بسته می شوند و ظرفیت افرادی که می توانند دور یک میز بنشینند محدود است. بیش از چهار نفر ، به جز افراد زیر 12 سال و کسانی که در یک سقف زندگی نمی کنند ، نمی توانند در خانه یا مکان های عمومی ملاقات کنند. هر شخص باید ارتباط خود را با افرادی که بیش از 15 دقیقه ارتباط برقرار می کنند حداکثر به سه نفر در ماه محدود کند. جشنواره ها و مواردی از این دست ممنوع است اما امکانات فرهنگی و ورزشی دایر است.

که در دانمارک محدودیت های جدید تا اواسط نوامبر 1999 تمدید شد. استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی و کافه ها و رستوران ها الزامی است. دانمارک مدارس را در “گروههای بسیار کوچک” و در زمانهای دیگر (بدون نیاز به ماسک زدن) بازگشایی کرده است.

که در فرانسه استفاده از ماسک در اکثر مکانهای بیرونی اجباری است. از هفته گذشته ، مقررات منع رفت و آمد در منطقه پاریس و در هشت شهر دیگر “چراغ قرمز” اعمال شده است. حداقل ساعت منع رفت و آمد منزل از ساعت 9 شب تا 6 صبح است. رستوران ها تا ساعت 9 شب باز هستند اما مشتریان باید مشخصات و شماره تلفن را ارائه دهند و حداکثر شش نفر می توانند در یک میز حضور داشته باشند. در مناطق پرخطر ، برگزاری مراسم در فضای باز برای بیش از 1000 نفر و همچنین تجمع بیش از 10 نفر در مکان های عمومی ، پارک ها و باغ ها ممنوع است. دانشگاه ها و کلاس ها باید با ظرفیت 50٪ کار کنند و کارمندان باید 2 تا 3 روز در هفته از خانه کار کنند.

که در ایتالیا ماسک زدن در خارج از خانه و همچنین در مکان های بسته مانند مغازه ها ، موزه ها ، فرودگاه ها و وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است. درصورت داشتن فاصله ایمن از دیگران سخت توصیه می شود که مردم بیشتر بمانند. شش نفر در خانه نداشته باشید و در خانه ماسک بزنید. مدارس ماه گذشته در سراسر کشور بازگشایی شدند.

معلمان و دانش آموزان بالای شش سال حتی اگر فاصله جسمی حفظ شود باید از ماسک استفاده کنند (حتی هنگام نشستن پشت میز). بررسی دمای بدن هنگام ورود به مدرسه الزامی است.

منبع: https://wwww.theguardian.com

تجارب کشورهای جهان قبل از Quaid-19: تایوان

تایوان یک کشور آسیای شرقی است ، با مساحت 35410 کیلومتر مربع و جمعیت 23،829،536 نفر. در این کشور ، از ابتدای شیوع بیماری ، میزان بروز بیماری روزانه کمتر از 30 مورد بوده است و از اواخر آوریل 2016 ، میزان بروز بیماری روزانه بسیار ناچیز و به طور متوسط ​​2 تا 3 مورد بوده است. وی با استفاده از تجربه خود با ویروس SARS در سال 2003 ، پاسخ سریع و زیرساخت های وی مانند سوابق الکترونیکی و استفاده از ابزارهای تکنولوژیکی برای ردیابی تماس ها ، در مقابله با Covid 19 بسیار موفق بوده است. در حال حاضر ، موارد تجمعی بیماری 535 نفر و تعداد تجمعی مرگ و میر 7 نفر است.

تایوان در اولین فرصت کنترل مرزهای خود با چین را آغاز کرد ، زیرا بیش از 70 درصد پروازهای تایوان ، چین ، هنگ کنگ و ماکائو از زمان شیوع در چین لغو شده است. تایوان علاوه بر برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی ، از ابزارهای فن آوری مانند ردیابی افراد دارای داده های مکانی از سیم کارت برای قرنطینه و اطلاع رسانی عمومی استفاده کرد. بنابراین ، پیامک هایی برای افرادی که در خانه قرنطینه شده اند ارسال می شود و همچنین به آنها گفته می شود مکانی که اکنون به دلیل وجود فرد یا افراد آلوده در آنجا آلوده شده اند. یکی دیگر از ویژگی های کشور برای کمک به مدیریت بحران کرونا ، پرونده پزشکی الکترونیکی بوده است. با استفاده از سوابق الکترونیکی ، پزشکان می توانند به راحتی به تاریخچه بیماران دسترسی پیدا کنند و خطر ابتلا به بیماری کرونر قلب را ارزیابی کنند. همه این اقدامات وقتی به نتیجه رسیدند که تایوان فرمانده واحدی منسجم و مسئول سیستم بهداشتی خود برای مقابله با کرونا ایجاد کرد و دو اصل دقت و سرعت را سرلوحه تصمیمات خود قرار داد.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/
تاریخ انتشار :
2020-10-18 16:44:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا