اپلیکیشن و نرم‌افزار

شرکت امنیتی McAfee به مبلغ 14 میلیارد دلار فروخته شد

مقامات مک آفی روز دوشنبه گفتند که این شرکت توسط یک گروه سرمایه گذاری در معامله ای به ارزش بیش از 14 میلیارد دلار فروخته شد. بلومبرگ برای اولین بار هفته گذشته از احتمال معامله با مک آفی خبر داد. این سود بزرگ توسط یک مشارکت نرم افزاری بزرگ برای خصوصی سازی McAfee Security و تغییر سیاست های عملیاتی آن حاصل شد.

شرکت امنیتی McAfee در سال 1987 توسط مرحوم جان مک آفی تأسیس شد و با انتشار نسخه کامپیوتری نرم افزار آنتی ویروس به شهرت رسید. مک آفی در سال 1994 شرکت را ترک کرد و این شرکت در سال 2010 به مبلغ 7.68 میلیارد دلار توسط اینتل خریداری شد. در سال 2014، اینتل اعلام کرد که نام تجاری McAfee را برای نرم افزار امنیتی خود حذف کرده و نام آن را Intel Security تغییر می دهد.

شرکت امنیتی McAfee به مبلغ 14 میلیارد دلار فروخته شد

با این حال، در اکتبر سال گذشته، این شرکت به بازار سهام عمومی در ایالات متحده بازگشت و سیاست اینتل و شرکای آن را تغییر داد. در آن زمان، مک آفی پس از فروش کسب و کار Enterprise خود به شرکت خصوصی Symphony Technology Group به مبلغ 4 میلیارد دلار در ژانویه، اعلام کرد که به عنوان یک شرکت امنیت سایبری به فعالیت خود ادامه خواهد داد. این شرکت در قرارداد خود اعلام کرد که طرح جدیدی برای فروش کلیه سهام این شرکت به گروه سرمایه گذاری شامل Advent International Corp، Permira Advisers و Crosspoint Capital Partners در نیمه اول سال 2022 آماده خواهد شد.

جان مک آفی فقید، که احتمالاً اولین آنتی ویروسی بود که بسیاری از شما روی رایانه خود نصب کردید، یک برنامه آنتی ویروس شرکت داشت و پس از ترک شرکت خود، زندگی پر دردسری داشت. او در سال 2012 زمانی که مقامات بلیز سعی کردند از او در ارتباط با قتل همسایه خود بازجویی کنند، به گواتمالا گریخت. اما در نهایت پلیس اعلام کرد که او مظنون نیست. مک آفی در سال 2019 اعلام کرد که به مدت هشت سال به دلایل ایدئولوژیک مالیات بر درآمد خود را به ایالات متحده پرداخت نکرده است. در همان سال او به همراه همسر، چهار سگ، دو نگهبان و هفت خدمه‌اش آمریکا را ترک کرد تا محاکمه نشود.

در 5 مارس 2021، جان مک آفی به کمک شخص دیگری متهم شد که با تبلیغ “ارزهای رمزنگاری شده” در حساب کاربری محبوب خود در توییتر، قیمت این ارزهای دیجیتال را افزایش داده و از فروش ارزهای دیجیتال خود، 2 میلیون دلار به دست آورده است. او همچنین از 11 میلیون دلار دیگر از طریق برنامه های پلت فرم رسانه های اجتماعی خود برای تبلیغ سرمایه گذاری خود در توییتر استفاده می کند. این مرد در نهایت پس از موافقت دادگاه عالی اسپانیا با استرداد او به ایالات متحده، در زندان خودکشی کرد.

شرکت امنیتی مک آفی

وکیل مک آفی گفت که این پیشگام نرم افزار ضد ویروس خود را در یک سلول زندان حلق آویز کرد و نه ماه را در آنجا گذراند. مک آفی 75 ساله در جلسه استرداد خود در ماه ژوئیه گفت که اتهامات علیه او انگیزه سیاسی دارد و با توجه به سنش در صورت استرداد به ایالات متحده می تواند تا آخر عمر در زندان بماند. او گفت که ایالات متحده می خواهد از من به عنوان یک درس استفاده کند. کارلوس بوتیستا، دادستان اسپانیا گفت که مک آفی متهم به مالیات است و انگیزه سیاسی این اتهامات را رد کرد.

دادستان های فدرال ایالات متحده در ماه اکتبر مک آفی را به فرار مالیاتی و عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی متهم کردند. این کمیسیون گفت که به طرفداران توصیه می‌کند در سال‌های 2017 و 2018 حداقل هفت سکه دیجیتال را در توییتر خریداری کنند، بدون اینکه فاش کند که بیش از 23 میلیون دلار برای تبلیغ آنها دریافت کرده است. جان مک آفی ظاهرا میلیون ها دلار از طریق تبلیغ ارزهای دیجیتال و مشاوره، سخنرانی برای عموم و فروش داستان زندگی خود برای یک فیلم مستند به دست آورده است. او قبل از راه اندازی اولین شرکت آنتی ویروس جهان در سال 1987 برای ناسا و زیراکس و لاکهید مارتین کار می کرد.

منبع: روی لبه

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا