شرکت BOE از یک نمایشگر با شفافیت بیش از 65 درصد رونمایی کرد

اگرچه دستگاه های مبتنی بر نمایشگرهای شفاف در حال حاضر در بازار هستند، اما این نمایشگرها با مشکلاتی مانند تراکم پیکسلی پایین، روشنایی کم و شفافیت کمتر از حد انتظار روبرو هستند. حالا شرکت چینی BOE که سابقه طولانی در زمینه ساخت صفحه نمایش دارد، اعلام کرد که موفق به توسعه فناوری به نام MLED شده است که مشکلات صفحه نمایش شفاف را حل می کند.

نمایشگرهای MLED از شفافیت بیش از 65 درصد بهره می برند. این شرکت ادعا می کند که با این فناوری توانسته صفحه نمایشی 16 اینچی بسازد که می تواند حداکثر روشنایی 1000 نیت و نسبت کنتراست 100000 به یک را ارائه دهد.

تعظیم

در واقع سطح شفافیت بین پیکسل ها بیش از 90 درصد است. مهندسان BOE با استفاده از چینش هوشمند پیکسل ها توانستند شفافیت متوسط ​​بیش از 65 درصد را برای کل صفحه نمایش به دست آورند. طبیعتاً هر چه فاصله بین پیکسل ها بیشتر باشد، شفافیت بیشتر است. اما کاربران نه تنها به دنبال نمایشگر شفاف هستند، بلکه می خواهند تصاویری با کیفیت بالا نیز ببینند. BOE همچنین این مشکل را حل کرد، زیرا صفحه نمایش 16 اینچی هدف از وضوح 2.5K استفاده می کند.

برای درک بهتر اهمیت دستاورد BOE، باید بگوییم که ال‌جی ماه‌ها پیش اعلام کرد که روی نمایشگری با شفافیت 45 درصد کار می‌کند. BOE اعلام کرد که این نمایشگر در حال حاضر توسط سازمان TÜV Rheinland در حال بررسی است، اما هنوز مشخص نیست اولین گجت های مبتنی بر آن چه زمانی وارد بازار می شوند.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا