شش نکته برای افزایش عمر باتری های مبتنی بر لیتیوم

باتری های لیتیوم به سرعت پیشرفت می کنند و زمان استفاده طولانی تری نسبت به باتری های نیکل و سرب دارند. استفاده از آن به عنوان معیار اکثر دوربین های جاسوسی و سایر الکترونیک های موجود در بازار امروز تأیید شده است. در اینجا شش نکته برای افزایش عمر دستگاه الکترونیکی مبتنی بر لیتیوم ارائه شده است.

با این حال ، این فناوری پخته نیست و هر چند ماه یکبار تحولات جدید باعث افزایش عمر باتری می شود و منجر به ضبط طولانی تر می شود. به طور متوسط ​​، شما می توانید یک لی-یون را 300 تا 500 بار شارژ کنید ، قبل از این که دیگر شارژ نشود.

باتری معمولی لیتیوم یون به مدت 2-3 سال دوام می آورد. اکسیداسیون درنهایت مقاومت داخلی را کاهش می دهد و باعث می شود که حتی اگر باتری شارژ شود ، قادر به تامین انرژی ذخیره شده نیست. برنامه های کاربردی ابر کم فعلی ، عمر باتری های مبتنی بر کبالت لی ، مانند لپ تاپ ، دوربین و تلفن های همراه را به دستگاه های سطح بالا منتقل می کند.

در اینجا شش کار وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری لیتیوم خود انجام دهید.

1. از تخلیه کامل مداوم خودداری کنید: باتری های لیتر تخلیه جزئی را بیش از تخلیه کامل ترجیح می دهند. باتری ها را نباید به طور مکرر تخلیه کرد ، در عوض ، باتری را مکرراً ، در صورت امکان ، روزانه شارژ کنید تا از عمر طولانی آن اطمینان حاصل شود.

2. اعتبار سنجی مجدد: ما پیشنهاد می کنیم که از هر 30 بار شارژ باتری هایی که دارای سنج سوخت هستند ، مانند لپ تاپ و تلفن های همراه برای محاسبه مجدد باتری ، تخلیه کامل داشته باشید. فقط بگذارید تا کار کند ، و دوباره شارژ شود.

3. لپ تاپ استفاده می کند: اگر باتری را برای استفاده روزانه در لپ تاپ نگه دارید و آن را از طریق دیواره دیواری اجرا کنید ، هر چند روز یکبار برق را خاموش کنید و بگذارید باتری آن تمام شود ، زیرا باتری 40٪ بیشتر از یک با 100٪ ظرفیت بیشتر است. اگر با آن سفر نمی کنید ، باید باتری لپ تاپ را هنگام کار با برق ثابت جدا کنید.

4. باتری های لپ تاپ را به درستی ذخیره کنید: اگر آن را با برق کار می کنید می توانید باتری را از لپ تاپ جدا کنید. به منظور به حداکثر رساندن عمر ، آن را 40٪ در دمای پایین ذخیره کنید. ذخیره باتری در شرایط 100٪ گرم می تواند عمر آن را 1/2 کوتاه کند. نگه داشتن آن در ظرفیت کامل ، مانند وصل کردن تمام وقت لپ تاپ ، سن شما 12 تا 16 ماه خواهد بود. در حالت ایده آل ، حفظ سطح شارژ 40٪ برای باتری های ذخیره شده طولانی ترین عمر را ایجاد می کند.

5. سرد نگه دارید: عمر باتری به درجه حرارت و وضعیت شارژ بستگی دارد. درجه حرارت بالا و میزان شارژ زیاد منجر به عمر کوتاه می شود. در 25C ، ظرفیت 96٪ با هزینه 40٪ و 80٪ هزینه 100٪ دارید. هرچه درجه حرارت آن بالاتر باشد سطح شارژ کاربر بیشتر می شود و به زودی وی نیز خواهد مرد. سعی کنید درجه حرارت کم و محل نگهداری ایده آل را در داخل یخچال با ظرفیت 40٪ نگه دارید.

6. از خرید قطعات یدکی خودداری کنید: برخلاف شراب و پنیر ، باتری های لی با افزایش سن بهبود نمی یابند. از وسوسه خرید قطعات یدکی خودداری کنید ، مگر اینکه مرتباً از آنها استفاده کنید. تاریخ تولید را بررسی کنید و هرگز باتری قدیمی را خریداری نکنید ، حتی اگر در فروش باشد.

خلاصه ، با باتری های لیتیوم ملایم باشید. اگر باتری را بیش از حد شارژ کنید ، با ولتاژ زیاد و شرایط بار سنگین ، عمر باتری را کوتاه می کنید. بهتر است با سرعت کمتری شارژ شوید.

پیروی از نکات فوق چندین سال استفاده از دستگاه برقی لیتیوم را برای شما رقم خواهد زد.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا