شما بگویید؛ آیا سامسونگ باید سری نوت و S را جدا نگه می‌داشت؟

پس از معرفی سری گلکسی اس 21، سامسونگ رسما اعلام کرد که دیگر قصد تولید سری گلکسی نوت را ندارد و در واقع گلکسی نوت 20 و 20 اولترا آخرین بازماندگان این سری هستند. نظرات مثبت و منفی زیادی در این زمینه وجود داشته است، اما نظر شما چیست؟ آیا حذف سری نوت و ادغام برندهای گلکسی اس و نوت کار خوبی بود؟

در اوایل سال جاری، سامسونگ سری گلکسی اس 22 را در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا معرفی کرد. اما اعتراض گسترده بسیاری از کاربران به حذف سری نوت باعث شد تا این شرکت کره ای تصمیم به طراحی مدل اولترا کاملا مشابه گوشی های سری نوت بگیرد. در واقع این گوشی اکنون تنها نام یکی از مدل های سری S را یدک می کشد وگرنه هیچ عنصری در طراحی آن شبیه گوشی های سری S نیست.

اگر گلکسی اس 22 اولترا و نوت 20 اولترا را در قسمت جلویی کنار هم قرار دهید، ممکن است برخی افراد متوجه تفاوت آنها نشوند، زیرا پرچمدار جدید دقیقاً به زبان طراحی آشنای محصولات سری نوت طراحی شده است و در واقع خط بین آنها مشخص نیست البته سامسونگ اوایل هر سال سری گلکسی اس و هر سال سری نوت را در تابستان معرفی می کرد. بنابراین تفاوتی بین آنها وجود داشت، حتی اگر طراحی آنها مشابه باشد. از طرفی گوشی های سری گلکسی نوت همانطور که از نامشان پیداست از قلم استفاده می کردند اما سری گلکسی اس هرگز با پشتیبانی از قلم در دسترس نبود.

شما بگویید؛ آیا سامسونگ باید سری نوت و S را جدا نگه می‌داشت؟

پس از اینکه اخبار سری گلکسی نوت تقریبا نهایی شد، سامسونگ تصمیم گرفته است تا پشتیبانی از قلم اس را به گلکسی اس 21 اولترا اضافه کند. این گوشی البته پورت ذخیره سازی قلم نداشت و کاربر در صورت تمایل به استفاده از آن، باید قلم را جداگانه خریداری می کرد. از آنجایی که هیچ محفظه ای برای ذخیره سازی وجود نداشت، کاربر مجبور شد دوباره یک کیف محافظ برای قرار دادن قلم در داخل آن بخرد.

گلکسی اس 22 اولترا نه تنها از قلم پشتیبانی می کند، بلکه دارای درگاه ذخیره سازی است، بنابراین تمام تفاوت های آن با سری نوت از بین می رود. با این حال، برخی از مصرف‌کنندگان این موضوع را اصلاً ایده خوبی نمی‌دانند و معتقدند سامسونگ برای کسب درآمد بیشتر باید سیاست دوگانه خود را در قبال پرچمداران خود ادامه دهد و علاقه‌مندان به هر دو سری می‌توانند محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. اما این روزها اگر محصولی مشابه گلکسی نوت می خواهید، باید مدل اولترا را خریداری کنید که هم گرانتر است و هم مجهزتر. اما اگر محصولی مشابه سری گلکسی اس می خواهید، باید دو مدل پلاس و استاندارد را انتخاب کنید که واقعا امکانات کمتری نسبت به مدل اولترا دارند.

اگر سامسونگ همین سیاست را دنبال می کند و همیشه سری گلکسی اس را در سه مدل استاندارد پلاس و اولترا عرضه می کند و می خواهد مدل اولترا را با طراحی گوشی های گلکسی نوت تولید کند، کاربران علاقه مند به گوشی های گلکسی نوت فراموش نکنند. به شما بالاترین مبلغ را نسبت به علاقه مندان به سری گلکسی اس می پردازد.این باعث می شود یا برند دیگری را انتخاب کنند یا مجبور به خرید مدل پلاس یا استاندارد شوند.

البته سامسونگ سری گلکسی نوت را حذف کرده تا فضا را برای گوشی های تاشو گلکسی فولد که این روزها در ماه آگوست عرضه می شود باز کند. اما ایده عرضه تنها یک مدل از سری گلکسی اس، گران ترین مدل با قابلیت های سری گلکسی نوت، کمی دوگانگی را در بین کاربران گوشی های خود سامسونگ ایجاد کرده است.

اما نظر شما در مورد آن چیست؟ آیا سامسونگ سری گلکسی نوت را جدا از سری S نگه می دارد یا همان طور که می بینیم بهتر است آنها را ادغام کنیم؟

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا