شیائومی از رابط کاربری MIUI 12 رونمایی کرد

ساعاتی پیش شیائومی رابط کاربری MIUI 12 را برای گوشی های خود معرفی کرد. این نسخه جدید باید چندین تغییر در ظاهر گوشی های این شرکت ایجاد کند. در جریان این رویداد اعلام شد که MIUI در حال حاضر بیش از 310 میلیون کاربر فعال در ماه دارد. در زیر به ویژگی های مهم این رابط کاربری می پردازیم.

نسخه دوم حالت تاریک

رابط کاربری MIUI 12 از نسخه دوم حالت تاریک استفاده می کند که می تواند روشنایی تصویر پس زمینه را با توجه به ساعت کاهش دهد. همچنین نحوه نمایش متن در حالت تاریک و روشن در حال تغییر است تا کاربران بتوانند متن را در حالت تاریک راحت تر از قبل بخوانند. کنتراست متون نیز با توجه به نور محیط کاربر تنظیم می شود.

نمایش بهتر اطلاعات در تنظیمات

شیائومی از رابط کاربری MIUI 12 رونمایی کرد
شیائومی از رابط کاربری MIUI 12 رونمایی کرد

در رابط کاربری MIUI 12 کاربران به راحتی می توانند از وضعیت سیستم مطلع شوند. برای مثال وقتی به تنظیمات گوشی می روید، اطلاعات مربوطه در قالب نمودارهای جذابی نمایش داده می شود و در یک نگاه، اطلاعات زیادی با سهولت بیشتری ارائه می شود. در عکس بالا نمونه هایی از این طراحی جدید شیائومی را مشاهده می کنید.

تصاویر پس زمینه متحرک از مریخ و زمین

یکی دیگر از قابلیت های جدید این رابط کاربری قابلیتی به نام Super Wallpapers است. برای این منظور تصاویر متحرک سه بعدی دقیقی از سیارات مریخ و زمین تهیه شده است که می توان از آن برای صفحه اصلی و صفحه قفل استفاده کرد. هنگامی که حالت تاریک را روشن می کنید، این تصاویر نیز تیره می شوند و تجربه کلی از نظر بصری جذاب را ارائه می دهند.

انیمیشن های جدید

طبق معمول نسل های جدید هر رابط کاربری، در MIUI 12 نیز شاهد انیمیشن های جدید خواهیم بود. به عنوان مثال، تغییرات آب و هوا به صورت یک ویدیوی تایم لپس نمایش داده می شود. شیائومی می گوید انیمیشن مربوط به آیکون ها نیز جذابیت بیشتری پیدا کرده است و به عنوان مثال هنگام حذف اپلیکیشن شاهد برخورد تکه های آیکون حذف شده به آیکون های اطراف هستیم. از دیگر تغییرات انیمیشن ها می توان به چرخش تصاویر، باز و بسته شدن برنامه ها و موارد دیگر اشاره کرد.

دستورات حرکتی جدید

در رابط کاربری MIUI 12 شاهد دستورات جدیدی برای حرکت هستیم. به عنوان مثال، با کشیدن یک اعلان بدون شروع کامل برنامه، یک پنجره کوچک ظاهر می شود تا بتوانید به عنوان مثال به پیام پاسخ دهید. همچنین می توانید این پنجره را به وسط ببرید و حتی با استفاده از split screen نیمی از رابط کاربری را به آن اختصاص دهید.

با هوش مصنوعی به تماس پاسخ دهید

رابط کاربری MIUI 12

شیائومی از سال گذشته توانایی پاسخگویی به تماس های تلفنی را با هوش مصنوعی خود به نام Xiao AI ارائه کرده است. این ویژگی مشابه Google Call Screening است که با پیکسل 3 معرفی شد، اکنون به گفته شیائومی، هوش مصنوعی در آزمایشات خود توانسته به 4 میلیون تماس پاسخ دهد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

گزینه های حفظ حریم خصوصی را بهبود بخشید

شیائومی به حفظ حریم خصوصی رابط کاربری MIUI 12 توجه ویژه ای داشته است. به عنوان مثال، کاربران ممکن است یک بار مجوز به یک برنامه اعطا کنند یا این برنامه فقط در صورت استفاده به مجوزهای خاصی دسترسی داشته باشد. کاربران همچنین می توانند نحوه عملکرد برنامه را تماشا کنند تا به عنوان مثال ببینند چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند. هنگام اشتراک گذاری عکس ها، ایمن تر می شود و جزئیات دستگاه از فایل های تصویر حذف می شود.

تاریخ انتشار

انتشار نسخه پایدار این رابط کاربری از اواخر خرداد ماه سال جاری آغاز می شود و انتظار می رود چندین گوشی این آپدیت را دریافت کنند. همانطور که احتمالا می دانید، این به روز رسانی در ابتدا در چین موجود بود و هنوز اطلاعاتی در مورد نسخه بین المللی آن منتشر نشده است.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا