فناوری اطلاعات

شیائومی جزیره پویا را به ردمی K60 اضافه نمی‌کند

قبلاً گزارش شده بود که شیائومی می خواهد عملکرد جزیره پویا را به Redmi K60 اضافه کند. اما اکنون می دانیم که این اتفاق نخواهد افتاد.

شاید اپل کمی دیر تصمیم گرفته باشد گوشی های خود را به سوراخی در صفحه نمایش مجهز کند، اما زمانی که این کار را انجام داد، توانست توجه بسیاری از کاربران و حتی شرکت ها را به خود جلب کند. حفره نمایشگر گوشی های سری آیفون 14 پرو که از قابلیتی به نام جزیره پویا استفاده می کند، هنگام دریافت نوتیفیکیشن یا پخش موسیقی و … به داخل و خارج باز می شود. از آنجایی که متحرک است، سوراخ چندان قابل مشاهده نیست زیرا در این حالت کاملاً پنهان است. این موضوع توجه شرکت ها به خصوص شیائومی را به خود جلب کرده است، به طوری که کاربران از لو ویبینگ، مدیرعامل Redmi خواسته اند تا این ویژگی را به پرچمدار بعدی خود اضافه کند.

Redmi K60 یک پرچمدار مورد انتظار از شرکت Redmi است که باید در آینده نزدیک رونمایی و عرضه شود. در همین راستا، لو ویبینگ، مدیرعامل این شرکت در شبکه اجتماعی Weibo از کاربران خود پرسید: «آیا واقعاً دوست دارید جزیره هوشمند (پویا) به Redmi K60 اضافه شود؟» در پاسخ به این سوال هزاران نفر مردم گفتند که به این عملکرد علاقه مند هستند. با این حال، برخی از کاربران چندان به این ایده علاقه نداشتند.

جزیره پویا شیائومی K60

این مشکل این شبهه را ایجاد کرده است که شیائومی می خواهد با الگوبرداری از اپل گوشی Redmi K60 را با جزیره ای پویا در بازار مدل کند. زیرا قبلا شنیده بودیم که توسعه دهندگان رابط کاربری MIUI در حال تست این ویژگی هستند و احتمالاً آن را به صورت رسمی در MIUI 14 عرضه خواهند کرد. در نتیجه تقریباً مطمئن بودیم که به گوشی های شیائومی اضافه خواهد شد اما به نظر می رسد برعکس است.

البته لو ویبینگ هنوز پاسخ قطعی به این سوال که آیا این ویژگی را در گوشی های بعدی ردمی یا شیائومی خواهیم دید، نداده است، اما پاسخی که توسعه دهندگان MIUI نوشته اند به وضوح احتمال اضافه شدن جزیره پویا به آینده را رد می کند. گوشی های این شرکت چینی توسعه دهندگان ضمن تشکر از طرفداران شیائومی به خاطر درخواست های متعددشان، گفتند که فعلاً چنین قابلیتی به MIUI اضافه نخواهد شد تا موضوع فعلاً بسته شود.

تا کنون، MIUI 14 تنها در تصاویر لو رفته از شیائومی 13 پرو دیده شده است. در غیر این صورت اخبار زیادی در مورد آن منتشر نشده است که می خواهیم اطلاعات زیادی از قابلیت های آن داشته باشیم. اما به نظر می رسد شیائومی این رابط کاربری را در کنار رونمایی از پرچمداران سری 13 خود در ماه نوامبر (یا نهایتاً در دسامبر سال جاری) رونمایی خواهد کرد. پرچمداران آتی سری 12T شیائومی که به زودی عرضه خواهند شد، از MIUI 13 به عنوان رابط کاربری پیش فرض استفاده می کنند.

منبع: نوت بوک چک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا