فناوری اطلاعات

شیائومی در ماه آگوست نسخه آزمایشی خودروی الکتریکی خود را رونمایی می‌کند

به نظر می رسد شیائومی در حال آماده شدن برای رونمایی از اولین نسخه آزمایشی خودروی الکتریکی خود در ماه آینده (مرداد) است.

اگر بخواهیم خیلی دقیق محاسبه کنیم، این اولین گجت الکتریکی نخواهد بود که شیائومی می خواهد ارائه کند. این شرکت چینی برای اولین بار با اسکوتر برقی M365 وارد این صحنه شد. اما در حوزه خودروسازی برای اولین بار شاهد چنین تلاشی از سوی این شرکت خواهیم بود. سال گذشته شیائومی اعلام کرد که حدود 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است تا در ده سال آینده در زمینه تولید خودروهای الکتریکی حرفی برای گفتن داشته باشد.

اگرچه شیائومی در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند فعال است، اما دنیای علم و فناوری به سمتی می‌رود که تنها ساخت گوشی برای کسب درآمد کافی نیست و شرکت‌ها مدام به دنبال روش یا روش‌هایی هستند که بتوانند درآمد شما را چند برابر کنند. هستند

کمتر شرکتی را دیده‌ایم که اینقدر جدی در زمینه تولید گوشی فعالیت می‌کند و در بخش خودروهای برقی فعالیت می‌کند، اما ورود اپل به این بازار باعث شده تا شیائومی نیز تصمیم به این کار بگیرد. طبیعتا مسیری که اپل در پیش گرفته برای شیائومی سودآور خواهد بود.

ماشین الکتریکی شیائومی

اما برگردیم به خودروی الکتریکی شیائومی، محصولی که اولین نسخه آزمایشی آن توسط لی جون، مدیرعامل این شرکت در ماه آگوست ارائه خواهد شد. این خودرو توسط شرکت طراحی خودرو HVST طراحی شده است تا اصلاً هیچ مرحله تولیدی از صفر تا صد در شرکت های شیائومی انجام نشود.

البته مدل های نهایی این خودرو به این زودی ها وارد بازار نمی شوند. اگر بخواهیم خیلی خوشبین باشیم اولین خودروهایی که مصرف کنندگان به آن دسترسی خواهند داشت از سال 2024 به تولید انبوه می رسند. گفته می شود ظرفیت شرکتی که شیائومی می خواهد برای تولید خودروهای برقی بسازد 300000 خودرو در سال خواهد بود. ، که بسیار مناسب به نظر می رسد. البته این به شرطی است که شرکت با قدرت کامل کار کند.

در ابتدا باید شاهد تولید 150 هزار خودرو در سال باشیم چرا که در حال حاضر تنها 1000 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند اما پیش بینی می شود تعداد آنها به تدریج افزایش یابد. خودروهای شیائومی در چهار مدل از A+ و B عرضه خواهند شد که مدل های A+ در بازه قیمتی 22200 تا 29600 دلار و مدل های B در محدوده قیمتی 29600 تا 44400 دلار قرار دارند. توجه داشته باشید که قیمت اعلام شده از تبدیل واحد به دست می آید و چندان دقیق نیست.

متاسفانه اطلاعات زیادی از مشخصات فنی یا قیمت دقیق دلاری این محصولات نداریم، اما قطعا باید در مرداد ماه اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا