شیائومی در پاسخ به اتهام تقلب در بنچمارک بیانیه صادر کرد

اگر به خاطر داشته باشید، چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شیائومی نیز برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران این بنچمارک تقلب می کند. اما شرکت چینی در این رابطه بیانیه ای صادر کرد.

جان پول، یکی از بنیانگذاران Geekbench اخیراً متوجه شد که وقتی به شیائومی می 11 در بنچمارک اصلی نگاه کرد، عملکرد خوبی داشت، اما با تغییر نام اپلیکیشن به یکی از بازی ها، Genshin Impact، همه چیز به هم ریخت. این بدان معناست که شیائومی مانند سامسونگ عملکرد گوشی های خود را در هنگام اجرای بازی کاهش می دهد، اما به گوشی اجازه می دهد تا از تمام پتانسیل خود در بنچمارک ها استفاده کند.

اما شرکت چینی این اتهام را پسندید و به سرعت بیانیه ای در این زمینه منتشر کرد. شیائومی در بیانیه ای در مورد اتهام تقلب معیار گفت:

شیائومی از استراتژی کنترل دما برای اطمینان از عملکرد بهینه محصولات خود استفاده می کند. به خصوص در کاربردهای سنگین که معمولاً برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از محصولاتمان، ما سه حالت پردازش را ارائه می دهیم که به کاربران امکان می دهد بهره وری پردازش را با مصرف انرژی متعادل کنند. در سطح سیستم، تمام بهینه سازی های مربوط به عملکرد یک برنامه کاربردی به دلیل عوامل زیادی مانند مصرف انرژی، عملکرد پردازش و اثر دما انجام می شود.

توضیح شیائومی در پاسخ به اتهام تقلب در بنچمارک منطقی به نظر می رسد، اما وب سایت Android Authority ایمیلی را به این شرکت ارسال کرد و توضیح داد که چرا برنامه های بنچمارک تحت تأثیر این استراتژی کنترل دما بی پاسخ قرار نمی گیرند. البته این هم منطقی به نظر می رسد. سامسونگ ممکن است تعادل را در کاهش سرعت گوشی های خود حفظ نکرده باشد، در غیر این صورت چرا باید هنگام کار با Word که سامسونگ آن را در لیست 10000 خود نیز قرار داده است، گرم شود؟ البته این لیست در حال حاضر تحت کنترل مصرف کنندگان است، اما کاری که سامسونگ انجام داد عجیب بود.

با این حال، شیائومی تاکنون فقط در بازی‌ها این کار را انجام داده است و جان مانی، بنیانگذار Geekbench نیز دقیقاً همین اتهام را مطرح کرده است، در حالی که عملکرد شیائومی در مدیریت Geekbench و Geekbench اصلی که به Fortnite تغییر نام داده است، حدود 30٪ در تک و 15٪ است. در بخش چند هسته ای متفاوت است (نتیجه در geekbench اصلی بالاتر بود). هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

می توان گفت تقریبا نیمی از شرکت ها در این زمینه مرموز هستند و به مصرف کنندگان اطلاع نمی دهند. مشکل از اینجا شروع می شود، زمانی که چیزی به کاربر گفته نمی شود، اما در نهایت، زمانی که همه چیز فاش می شود، کاربر از قبل با یک به روز رسانی نرم افزار کنترل همه چیز را به دست می گیرد. شخصاً برایم مهم نیست که هنگام راه‌اندازی برنامه‌ها، گوشی من کمی زودتر تمام شود یا گرم شود. مهم این است که بتوانم از پتانسیل دستگاهم استفاده کنم. اکنون باید توضیحی در مورد شرایطی که باید تحت آن استفاده شود وجود داشته باشد. حال، اگر تصمیم بگیرم عملکرد را فدای بهینه‌سازی کنم یا برعکس، این کنترل من است.

اپل، وان پلاس، سامسونگ و حالا شیائومی شرکت هایی هستند که بدون اطلاع کاربران، سرعت گوشی های خود را کاهش می دهند و همگی دقیقاً همین توضیح را ارائه می دهند که اگر از ابتدا بدانیم بد نیست. با این حال همانطور که گفته شد استفاده از تمام توان گوشی در بنچمارک به طور کلی طبیعی است. این بدان معناست که در بنچمارک نباید سیستم کنترل دما وجود داشته باشد، زیرا گوشی باید تمام پتانسیل سخت افزاری خود را در اینجا نشان دهد. با این حال، نباید به کارهای دیگر محدود شود. بحث اصلی این است که بهتر بود وب سایت منبع به جای اینکه بگوید چرا سیستم کنترل دما در بنچمارک وجود ندارد، از شیائومی می پرسید که چرا سیستم کنترل دما را بدون اطلاع کاربر در گوشی های خود نصب کرده است.

با تمام این تفاسیر نظر شما در مورد این اقدام شرکت ها چیست؟ آیا برای شما مهم است که شرکت ها بدون اطلاع شما چنین کارهایی را انجام دهند و ادعا کنند از گوشی شما محافظت می کنند؟

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا