صندلی گیمینگ در برابر صندلی اداری؛ تفاوت در چیست؟

آیا گیمرها باید همیشه به جای صندلی اداری از صندلی بازی استفاده کنند؟ آیا یک صندلی اداری در مورد راحتی چیزی برای گفتن دارد؟ در زیر به تفاوت های این دو نوع صندلی می پردازیم.

صندلی بازی چیست؟

صندلی های بازی معمولا از رنگ های روشن و طرح های جسورانه استفاده می کنند. این نوع صندلی ها پشتی بلند دارند و قسمت بالایی آن ها گردن و شانه ها را به خوبی نگه می دارد. بسیاری نیز از بالش های قابل تنظیم و جابجایی کمر و گردن استفاده می کنند.

صندلی بازی

پشتی این نوع صندلی قابل تنظیم است و گاهی اوقات می توانید آن را تا 180 درجه تنظیم کنید تا بتوانید به راحتی روی صندلی بخوابید. تنوع زیادی در زمینه صندلی های بازی وجود دارد و به عنوان مثال برخی از آنها از نوارهای RGB، بلندگوها و حتی موتورهای ویبره برای ارائه تجربه بازی جذاب تری استفاده می کنند.

قیمت

برخی افراد فکر می کنند که صندلی های بازی بسیار گرانتر از صندلی های اداری هستند، اما واقعیت این است که معمولا برای خرید مدل های مناسب هر دو مدل صندلی باید بین 100 تا 300 دلار هزینه کنید. گاهی اوقات صندلی های بازی که هم قیمت صندلی های اداری هستند ارزش خرید بیشتری دارند.

صندلی بازی

صندلی های اداری به طور کلی ظاهر رسمی تری دارند، اما صندلی های بازی طراحی بازیگوش تری دارند و به همین دلیل در بین گیمرها محبوب هستند. البته افراد کمی از صندلی های بازی در محیط اداری استفاده می کنند، بنابراین در این شرایط چاره ای جز استفاده از صندلی اداری ندارید.

راحتی طولانی مدت

زمانی که می خواهید یک صندلی جدید بخرید، همیشه باید مدلی بر اساس طراحی ارگونومیک خریداری کنید. به لطف این نوع طراحی، هنگام نشستن طولانی مدت روی صندلی، درد کمر و بدن را تجربه نخواهید کرد. هم صندلی های بازی و هم صندلی های اداری می توانند ارگونومیک باشند، اما برای یک گیمر راحتی صندلی بسیار مهم است، اما از طرف دیگر، صندلی های موجود در کتابخانه لزوما خیلی راحت نیستند.

صندلی بازی

پشتی صندلی های بازی به گونه ای طراحی شده است که بتوانید گردن خود را به راحتی روی بالش در بالا قرار دهید و باید به انحنای سمت راست و چپ اشاره کنیم که برای شانه ها مثمر ثمر است. البته برخی از صندلی های اداری در این قسمت شبیه صندلی های مخصوص بازی هستند که مشکل درب ندارید.

ظاهر

صندلی گیمینگ در برابر صندلی اداری؛ تفاوت در چیست؟

برای برخی افراد ظاهر و جذابیت صندلی بسیار مهم است. اگر می خواهید برای محیط کار رسمی خود صندلی بخرید، احتمالا باید بین مدل های مدرن و رسمی یکی را انتخاب کنید. همچنین تنوع زیادی در زمینه صندلی های اداری وجود دارد که عموماً طراحی محافظه کارانه تری نسبت به صندلی های بازی دارند. رنگ های این نوع صندلی معمولا به رنگ هایی مانند مشکی، قهوه ای و خاکستری محدود می شود.

اما صندلی های بازی معمولا به شکل صندلی های ماشین مسابقه ای هستند. از نظر رنگ و طرح نیز بسیار پر زرق و برق هستند و از این نظر انتخاب بسیار خوبی دارند. البته هیچ گیمر یا پخش کننده ای دوست ندارد از صندلی اداری با طراحی خسته کننده استفاده کند.

منبع: How to Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا