طراحی وب سایت مشاغل کوچک – پنج اشتباه رایج برای جلوگیری از آن

اگر جلب مشتری برای بازدید از وب سایت شما اولین چالش شماست ، پس جلب نظر مشتری به دنبال دومین چالش شماست. طراحی ، طرح و محتوای اصلی سایت شما می تواند تفاوت بین فروش و از دست دادن دکمه بازگشت توسط مشتری باشد. این که آیا شما به دنبال ساخت یک وب سایت از ابتدا هستید یا در حال به روزرسانی یک سایت موجود هستید ، در اینجا لیستی از پنج طرح بدون ساخت وجود دارد که مطمئناً بیشتر مشتریان شما را از خود بیگانه می کند.

1) معرفی فلش

مرورگرهای وب مدرن علاوه بر اینکه برای سئو وحشتناک هستند ، از معرفی Flash متنفرند. انیمیشن معرفی اغلب مانعی بین مشتری و اطلاعاتی است که وی جستجو می کند (و بنابراین انتظار می رود). حتی اگر مقدمه شامل اطلاعات مربوطه باشد یا دکمه ای برای پرش نشان داده شود ، Flash را پنهان کنید!

اگر بهترین توصیف محصول یا خدمات شما به عنوان رسانه سمعی و بصری باشد ، انیمیشن فلش می تواند ابزاری مفید باشد. اگر می دانید انیمیشن شما به آموزش مشتری در مورد محصول یا خدمات شما کمک می کند ، در صفحه اصلی خود به آن پیوند دهید ، اما از اینکه بخواهید قبل از رفتن به صفحه دیگری از مشتری بخواهید که آن را تماشا کند یا گوش دهد ، از این کار خودداری کنید.

2) صوتی یا تصویری خودکار

اگر در صفحه اصلی خود حتماً موسیقی یا فیلم دارید ، حتماً گزینه مشاهده یا گوش دادن به مشتری را به او بدهید. صوت یا فیلم را به طور خودکار پخش نکنید ، حتی اگر دکمه “مکث” را در منظر دید داشته باشید. به نظر من ، این دو مورد عمده نقض اینترنت (که آداب معاشرت اینترنتی است) هستند و مشتریان شما را در جستجوی دکمه برگشت ، نه دکمه خاموش کردن ، ارسال می کنند!

3) گالری عکس

همه ما تصویر یک کارمند تلفن خندان را دیده ایم که منتظر پاسخگویی به تماس ما است ، اما مانند یک انگشت شست در یک وب سایت کسب و کار کوچک ایستاده است. به زبان ساده: عکاسی سهام جالب و غیرشخصی است ، نه عکسی که می خواهید از مشتریان خود عکس بگیرید.

بنابراین راه حل پر کردن آن فضای خالی در وب سایت شما چیست؟ دوربین دیجیتال! از دفتر ، اعضای تیم ، ویترین فروشگاه ، نمایشگاه ، انبار و غیره عکس بگیرید. این عکسها 1) نشان می دهد که شما یک شرکت واقعی هستید ، نه فقط یک وب سایت و 2) به مشتریان خود این احساس را می دهید که با افراد سخت کشی مثل آنها سر و کار دارند.

اگر نگران کیفیت عکس هایی هستید که می توانید با وسایل شخصی خود بگیرید ، استخدام دانشجوی عکاسی از کالج های محلی می تواند راهی ارزان برای حرفه ای تر نشان دادن عکس های وب سایت شما باشد. اگر مسئله کمتری باشد ، یک عکاس حرفه ای می تواند کار را بعد از ظهر انجام دهد.

4) تصاویر متنی به جای متن

اگر از ابتدا شروع کرده اید (اگر این کار را انجام دهید ، طراحان را عوض کنید!) با این مشکل روبرو نخواهید شد ، اما من همچنان هر ماه با ده ها وب سایت کسب و کار کوچک روبرو می شوم که به جای متن ، تصاویر نوشتاری دارند. این بزرگترین است بهینه سازی موتور جستجو (سئو) می توان اشتباه کرد. فاصله اگر وب سایتی دارید که فقط شامل تصاویر است ، مهلت به روزرسانی شما تمام شده است!

تصاویر متنی علاوه بر اینکه مسئله سئو است ، از کپی و جایگذاری شماره تلفن یا آدرس و سایر اطلاعات مفید توسط مشتریان جلوگیری می کند ، اما اغلب منسوخ و غیرحرفه ای به نظر می رسند.

5) پاک پادشاه است

طراحی های ساده و تمیز نیروی جدید جدید در طراحی هستند. بسیاری از وب سایت های پربازدید در وب اغلب حاوی پس زمینه ، متن ، هدر و پاورقی هستند. از نزدیک به برخی از وب سایت های مورد علاقه خود نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که فریبنده ای ساده هستند!

چگونه این اصل ساده طراحی را اعمال می کنید؟ از زمینه های سیاه ، پالت های رنگی تند یا طرح های سنگین گرافیکی خودداری کنید. به این ترتیب ، محتوای شما مال شما می شود ، نه طرح شما.

نکته پاداش: آیا مشتریان شما از یک فروشگاه یا دفتر واقعی بازدید می کنند؟ در این صورت ، افزودن تصویری از نمای بیرونی ساختمان به صفحه “تماس با ما” می تواند به مشتریان شما کمک کند تا به سرعت ساختمان شما را شناسایی کرده و از گم شدن یا از دست دادن کار مشترک خود جلوگیری کنند.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا