ظرفیت باتری گلکسی زد فلیپ 4 مشخص شد

دیروز این خبر منتشر شد مبنی بر اینکه ما به طور قطع از ظرفیت باتری گوشی تاشو گلکسی Z Flip 4 مطمئن هستیم.

سامسونگ در نظر دارد تابستان امسال از دو صدف جدید خود یعنی گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 به صورت رسمی رونمایی کند.طبق اطلاعاتی که در چند ماه اخیر در مورد آنها منتشر شده است، این دو گوشی منجر به تغییرات انقلابی نخواهند شد. با این حال، گفته می شود که گلکسی زد فولد 4 تغییرات جزئی خواهد داشت. از Z Flip 4 خبر زیادی نیست چرا که پرچمدار و مدل اصلی این شرکت Z Fold است. اما با توجه به همین اخبار محدود متوجه شدیم که حجم تغییرات نسبت به نسل فعلی زیاد نیست.

اما در یکی از جدیدترین اخبار گلکسی زد فلیپ 4، توانستیم به ظرفیت باتری این محصول پی ببریم. در نوامبر سال گذشته، شنیدیم که سامسونگ نمی خواهد هیچ تغییری در این زمینه ایجاد کند. در واقع گفته می شد که این شرکت کره ای در نسل جدید گوشی تاشو خود از همان باتری استفاده شده در Z Flip 3 استفاده خواهد کرد.اما اخباری که اخیرا در وبسایت گلکسی کلابز منتشر شده است نشان می دهد که ظرفیت باتری گلکسی Z Flip 4 کمی بالاتر از قبل خواهد بود.

این منبع موثق ادعا می کند که گلکسی زد فلیپ 4 که با شماره مدل SM-F721 شناخته می شود، از دو باتری استفاده خواهد کرد. شماره مدل یکی از آنها EB-BF721ABY و مدل دیگر EB-BF722ABY است. مدل اول توسط سامسونگ به عنوان باتری ثانویه شناخته شده و ظرفیت آن به 2400 میلی آمپر ساعت می رسد. باتری دیگر که کمی ضعیف تر است، 903 میلی آمپر ساعت خواهد بود، بنابراین ظرفیت کل به 3303 میلی آمپر ساعت خواهد رسید. از نظر ظرفیت دقیق، 103 میلی آمپر ساعت بیشتر از نسل قبلی است، اما از نظر مشخصات فنی، در مقابل ظرفیت باتری Z Flip 4 شاهد 3400 میلی آمپر ساعت خواهیم بود، در حالی که در Z Flip 3 این رقم 3300 میلی آمپر ساعت است. . .

این پیشرفت چندان چشمگیر به نظر نمی رسد. گلکسی زد فلیپ 4 به دلیل طراحی خاص خود دست سامسونگ را بسته و باید مقداری از فضای خالی خود را به لولاها و قسمت های نمایشگر تاشو بدهد و به نظر می رسد این شرکت کره ای چاره ای جز استفاده از فناوری باتری ندارد. در نتیجه باتری با همان اندازه و اندازه ظرفیت بیشتری دارد. البته شنیده می شود که این شرکت کره ای به لطف فناوری تولید باتری خودروهای برقی قصد دارد این کار را انجام دهد، اما گلکسی اس 23 و مدل های مختلف آن اولین میزبان آن خواهند بود.

Z Flip 3 با باتری 3300 میلی آمپری خود در تست های عمر باتری در وب سایت GSMArena توانسته نتیجه نه چندان خوب 69 ساعته را به دست آورد. این رقم با توجه به ارزیابی گوشی های امروزی در این قسمت اصلا خوب نیست. همچنین بعید است که 103 میلی آمپر ساعت اضافی تأثیر قابل توجهی در این نتیجه داشته باشد.

هنوز چند ماه تا معرفی رسمی Z Fold 4 و Z Flip 4 باقی مانده است و پیش بینی می شود در چند ماه آینده اخبار موثق و مطمئن تری از این دو محصول دریافت کنیم. استفاده از اسنپدراگون 8 نسل 1، شیشه بهبود یافته UTG (ZFold 4)، دوربین قدرتمندتر (ZFold 4)، بدون جای قلم، طراحی باریکتر و وزن کمتر (ZFold 4) و … از جمله اطلاعاتی است که بر اساس اخبار موجود، ما نمایندگان مورد انتظار سامسونگ را داشته باشند.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا