عرضه‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل یک سال به تعویق افتاد

ظاهرا عرضه هدفون واقعیت افزوده اپل یک سال دیگر به تعویق افتاده و حتی شایعه شده که در کنفرانس فردای اپل به آن اشاره ای نخواهد شد.

اپل مدت‌هاست که روی هدست‌های واقعیت ترکیبی کار می‌کند و هر بار اطلاعاتی در مورد آن می‌بینیم. این شرکت آمریکایی قرار است فردا کنفرانس توسعه دهندگان را برگزار کند. بسیاری از خبرگزاری ها و اطلاع رسانی ها انتظار داشتند فردا اطلاعات بیشتری از این محصول منتشر شود، اما ظاهرا این اتفاق نمی افتد زیرا اپل نمی خواهد امسال این گوشی را معرفی کند.

به نظر می رسد این شرکت آمریکایی نمی خواهد هدفون های واقعیت افزوده خود را به این زودی ها ارائه کند و قصد دارد سال آینده آن ها را عرضه کند. به نظر می رسد دلیل اصلی این امر مشکل کنترل دما باشد. به نظر می رسد پردازنده به کار رفته در این محصول گرمای زیادی تولید می کند و اپل نتوانسته راهی برای کنترل این گرما پیدا کند. در نتیجه افشای آن در حال حاضر از دستور کار خارج شده است.

این اطلاعات را نیویورک تایمز به نقل از یک منبع آگاه داخلی منتشر کرده است. در این گزارش آمده است:

اپل مایک راکول، مهندس Dolby Technologies را استخدام کرد تا او را مدیرعامل هدفون های واقعیت افزوده خود کند. اما او در اولین تلاش خود برای ساخت این محصول به دلیل قدرت ضعیف CPU شکست خورد. این مشکل علاوه بر عمر کم باتری، اپل را بر آن داشته تا عرضه این محصول را به تعویق بیاندازد و به سال آینده موکول کند.

این دومین خبری است که به تاخیر در عرضه هدفون واقعیت افزوده اپل اشاره می کند. بنابراین می توانیم بگوییم که تا حدودی از آن مطمئن هستیم. البته بارها شنیده ایم که اپل فردا در کنفرانس توسعه دهندگان خود یک تیزر برای این محصول ارائه می دهد یا حداقل یک تیزر از این محصول ارائه می دهد تا مصرف کنندگان اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنند، اما بدیهی است که نه تنها ارائه، بلکه تیزر نیز برنامه ریزی نشده است. این کنفرانس فردا برگزار می شود. مارک گورمن، یکی از همکاران ارشد وب‌سایت بلومبرگ، در ژانویه گفت که اپل احتمالاً به دلیل ناتوانی اپل در کنترل تب هدفون و مشکلات باتری، تا سال 2023 به تعویق خواهد افتاد.

البته شنیده ها حاکی از آن است که چندی پیش اپل دمویی از هدفون خود با واقعیت افزوده را برای کارمندان خود منتشر کرد که نشان می داد مراحل تولید به پایان رسیده است; این در حالی است که بسیاری از خبرگزاری ها و اطلاع رسانی ها معتقد بودند که این هدفون به دلیل مشکلاتی که در روند تولید وجود دارد، هنوز آماده عرضه نشده است.

با این حال باید منتظر ماند و دید فردا چه اتفاقی می افتد. باید دید که آیا اپل اطلاعاتی را در مورد این محصول منتشر خواهد کرد تا بتوانیم تصمیم بگیریم که آیا این شرکت آمریکایی واقعاً عرضه آن را به تعویق انداخته است یا این اخبار که بسیار زیاد است فقط یک شایعه است.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا