عرضه نخستین خودروی الکتریکی شیائومی به خاطر دولت چین به تعویق افتاد

همانطور که به نظر می رسد ظاهرا شیائومی نتوانسته مجوزهای لازم را از دولت چین برای عرضه اولین خودروی برقی خود دریافت کند و در نتیجه گفته می شود عرضه آن به تاخیر افتاده است.

مدت زیادی است که شنیده ایم شیائومی می خواهد یک خودروی الکتریکی تولید و روانه بازار کند. حتی برای این منظور شرکت چینی با شرکت تولید کننده این نوع خودرو وارد همکاری شده و حتی کارخانه ای برای مونتاژ خودروهای آینده خود ساخته است. بنابراین به نظر می رسد که برنامه های این شرکت بسیار جدی است، اما ظاهراً مشکلی بین آنها وجود دارد.

پیش از این شنیده بودیم که شیائومی می خواهد به زودی اولین خودروی الکتریکی خود را معرفی کند. این قضیه کاملا جدی است زیرا شرکت تصمیم گرفته تا ده سال آینده 10 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند و بر آن اصرار دارد. اما شرایط به گونه ای پیش می رود که این روند را پیچیده می کند و شیائومی نمی تواند کاری انجام دهد زیرا اصلاً کنترلی روی آن ندارد.

در حال حاضر بازار خودروی چین به ویژه خودروهای برقی در حال رونق است. اما ظاهراً این رونق سریع یک سری ضرر دارد که مهم ترین آن اشباع است. بازاری پر از این خودروها و شیائومی شاید نتواند آنطور که باید نظر مثبت مصرف کنندگان را جلب کند. با این حال می بینیم که این شرکت چینی مصمم است این مسیر را برای رسیدن به هدف خود ادامه دهد.

اما این همه ماجرا نیست. اگرچه شیائومی تمامی امکانات و پیش نیازها را دارد، اما همچنان باید مدارک و مدارک کافی را برای سازمان های دولتی چین ارسال کند تا آنها را متقاعد کند که این شرکت منابع مالی کافی و همچنین فناوری مورد نیاز برای تولید خودرو را در اختیار دارد. برقی مفید است. پروسه ارسال و تایید این مدارک چندین ماه طول می کشد و این دقیقا همان مشکلی است که عرضه اولین خودروی برقی شیائومی را به تاخیر انداخت.

در بهترین حالت قرار بود شیائومی تولید خودروهای برقی خود را از سال 2024 به طور رسمی آغاز کند. گروه تولید کننده این خودروها متشکل از 1000 کارمند است که در حال حاضر توسط شیائومی استخدام می شوند. اما اگر مقامات دولتی مجوزی را برای شرکت ارسال نکنند، هیچ کاری نمی‌توان کرد و باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

با دست شیائومی، بازار خودروهای الکتریکی اشباع شده بسیار بدتر خواهد شد و در نتیجه، این شرکت چینی ممکن است نتواند مشتریان را متقاعد کند که خودروهایش را آنطور که می‌خواهد بخرند. شیائومی در حال حاضر با کاهش قابل توجهی در فروش گوشی‌های هوشمند روبه‌رو است و به کسب‌وکار جدید خود نیاز دارد تا زیان را تا حدودی جبران کند. طبیعتا هر چه این روند بیشتر طول بکشد، شرکت چینی بیشتر متضرر می شود. حال باید دید چه اتفاقی می افتد و مراحل ارسال و تایید مدارک چقدر طول می کشد.

منبع: نوت بوک چک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا