علائم تنفسی مشکوک، سل یا کرونا؟ | دکتر رضا غیاثوند

علائم تنفسی مشکوک، سل یا کرونا؟ | دکتر رضا غیاثوند

سایت خبری / بوشهر یک متخصص سل معتقد است که بیشترین تمرکز سیستم بهداشتی در Covid 19 ، فاصله جسمی ، خستگی زایمان و شباهت آن به سل و علائم تنفسی کرونر از مهمترین دلایلی است که تأثیر منفی بیماری همه گیر Covid را در تشخیص تشدید می کند. و درمان به موقع سل در مقایسه. به بیماری های دیگر آلوده شده است.

متخصص سل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: تشخیص به موقع سل یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام سلامت کشور است که به دلیل وجود روش های تشخیصی کافی و فناوری های جدید امکان پذیر است.

فرزانه عین افزود: خوشبختانه درمان به موقع و وجود داروهای م thatثر که تحت نظارت مستقیم پرسنل بهداشتی استفاده می شود ، سل را به یکی از کشنده ترین بیماری های عفونی در یک بیماری قابل پیشگیری و کنترل تبدیل کرده است.

وی گفت: ما از ابتدای مارس 1998 شاهد كاهش در كشف موارد سل در كشور و افزایش تاخیر در تشخیص و در دوره انتقال بیماری به اطرافیان خود هستیم. خستگی ناشی از زایمان ، شباهت به علائم تنفسی سل و بیماری عروق کرونر یکی از مهمترین دلایلی است که تأثیر منفی بیماری همه گیر کوئید را در تشخیص و درمان به موقع سل در مقایسه با سایر بیماریهای عفونی تشدید می کند که باید مورد توجه عموم قرار گیرد و توسط پرسنل بهداشتی

متخصص بهداشت بابیان اینکه عفونت همزمان با ویروس ایدز خطر ابتلا به بیماری سل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، گفت: کشورهایی که شیوع HIV بالایی دارند تعداد قابل توجهی از بیماران سل را افزایش داده اند.

سل مقاوم یکی از مشکلات سیستم بهداشتی است

وی با بیان اینکه تاخیر در مراقبت از بیمار یا تاخیر در تشخیص بیماری و سو mis استفاده از دارو می تواند منجر به سل مقاوم در برابر بیماری شود ، گفت: “این نوع بیماری یکی از مشکلات سیستم بهداشتی است.”

وی گفت: این بیماری عفونی ناشی از میکروب سل است که عمدتا ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد که به آن سل ریوی می گویند. در این حالت به آن سل خارج ریوی گفته می شود.

به گزارش گروه خبر ، این متخصص بهداشت از بابیانا گفت: مهمترین علائم بیماری مشکوک به سل ریوی سرفه ای است که بیش از 2 هفته ادامه داشته باشد و می تواند با علائمی مانند خلط ، تب ، تعریق همراه باشد. شب ، کاهش وزن ، ضعف و گاهی خلط خونی. علائم سل خارج ریوی به اندام آسیب دیده بستگی دارد و علائم آن با توجه به اندام درگیر متفاوت است. به عنوان مثال ، علائم مننژیت سل شامل سردرد ، تب و سفتی گردن است.

فرزانه سل خارج ریوی را قابل انتقال ندانست و افزود: نوع شیوع سل ریوی از یک انسان به انسان دیگر است ، به طوری که میکروب های سل مانند سرماخوردگی در هنگام عطسه و سرفه و بزاق دهان یا خلط فرد مبتلا از ریه ها و اطراف آن خارج می شوند. گفته می شود که گسترش آن در مکانهای با تراکم بالا ، مانند آسایشگاهها ، خوابگاهها ، پادگانها آسانتر است.

این متخصص بیماری سل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: امروزه می توان از طریق واکسیناسیون هنگام تولد ، رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از دستمال هنگام عطسه و سرفه ، تف نکردن بزاق و خلط روی زمین و درمان صحیح بیماران از ابتلا به سل جلوگیری کرد. “

وی خاطرنشان کرد: اگر بیش از دو هفته سرفه دارید ، برای انجام آزمایشات لازم به نزدیکترین مرکز بهداشتی یا پزشک مراجعه کنید و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%AA%D9%86%D9%81%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%88%DA%A9%D8%8C-%D8%B3%D9%84-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%D8%9F/
تاریخ انتشار :
2020-10-14 16:20:06

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا