فالو کردن کاربران در گوگل مپ امکان‌پذیر شد

امروز گوگل به طور رسمی از فعال شدن قابلیت ردیابی افراد در این اپلیکیشن محبوب نقشه خبر داد. ردیابی کاربر Google Maps قبلاً محدود بود.

همانطور که مشخص است، Google Maps در حال دور شدن از یک پلت فرم نقشه ساده و نزدیک شدن به یک شبکه اجتماعی مبتنی بر نقشه است. از چهار سالی که گوگل اپلیکیشن Local Guides را راه‌اندازی کرد تا امروز که فعال‌سازی این ویژگی جدید را اعلام کرد، فرصت‌های اجتماعی مختلفی پدید آمده‌اند.

از جمله این ویژگی ها می توان به بخش تحقیق، لیست علاقه مندی ها، امکان لایک (لایک) نظرات و عکس ها، ارائه مکان های گردشگری در هر شهر و امکان درج بیوگرافی در پروفایل کاربری اشاره کرد.

سال گذشته، گوگل به صورت آزمایشی توانایی ردیابی کاربران را بر روی نقشه ارائه کرد. تا به امروز، این ویژگی به برخی از کاربران و در برخی از نقاط جهان محدود شده است. همچنین قبلاً مصرف‌کنندگان می‌توانستند شرکت‌ها و محدوده‌های مورد تایید را دنبال کنند، ویژگی که در ایران قابل اجرا نیست.

امکان ردیابی افراد در نقشه گوگل

افراد را در نقشه گوگل دنبال کنید عکس: انجمن راهنماهای گوگل

این ویژگی جدید که ادامه ویژگی قبلی است، به همان اندازه قابلیت فالو کردن در اینستاگرام کار می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد به‌روزرسانی‌هایی را که در بخش آخر دنبال می‌کنند، مشاهده کنند. این به‌روزرسانی‌ها شامل توصیه‌های کاربر برای مکانی است که در آن هستند، عکس‌هایی که از مکان‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند و تبلیغاتی که به‌صورت عمومی در Google Maps پست می‌شوند. اگر افراد را دنبال می‌کنید، باید به بخش درباره شما در بخش به‌روزرسانی‌ها بروید تا آخرین نظرات، عکس‌ها یا تبلیغات آن‌ها را ببینید.

علاوه بر این، برای فعال سازی قابلیت ردیابی، باید به حساب کاربری خود که در قسمت Contributions اپلیکیشن گوگل مپ قرار دارد، مراجعه کنید. به گفته گوگل، با وجود فعال شدن این ویژگی، باز هم امکان تغییر تنظیمات حساب کاربری وجود خواهد داشت.

این قابلیت جدید در ایران نیز موجود است، اما اگر هنوز آن را در اپلیکیشن خود مشاهده نمی کنید، به این دلیل است که در روزهای آینده به تدریج برای همه کاربران فعال خواهد شد. همچنین برای استفاده از این قابلیت باید از آخرین نسخه نرم افزار Google Maps استفاده کنید.

عکس روی جلد: XDA-Developers

منبع: Android Police

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا