فاکسکان می‌گوید محدودیت‌های کرونایی در چین به تولید آیفون لطمه‌ای وارد نکرده است

فاکسکان می‌گوید که اگرچه تعدادی محدودیت در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا اعمال شده است، اما این موضوع بر تولید آیفون تأثیری نداشته است.

اگرچه ویروس کرونا همچنان در بین مردم جهان وجود دارد، اما محدودیت‌های مربوط به آن تقریباً در همه جای دنیا پایان یافته است و در همه کشورها شاهد بازگشت شرایط به روال قبلی هستیم. اما در چین و به طور دقیق تر در شهر ژنگژو حتی اخیراً قوانین سختگیرانه ای در رابطه با اوج کرونا مانند قرنطینه داشت. در ابتدا پیش بینی می شد که این اتفاقات می تواند مشکلاتی را در تولید آیفون ایجاد کند، زیرا بزرگترین شرکت مونتاژ اپل یعنی فاکسکان در این شهر قرار دارد. اما طبق اطلاعات منتشر شده توسط خود شرکت (Faxcon) ظاهرا هیچ خبر بدی وجود ندارد.

فاکسکان برای اینکه بتواند حتی در دوران قرنطینه به فعالیت خود ادامه دهد، یک سری قوانین را برای جلوگیری از شیوع بیماری در داخل شرکت و بین افراد، علیرغم حضور کارکنان در شرکت، وضع کرده است. به گونه ای که در حال حاضر کارمندانی که در شرکت زندگی می کنند اجازه غذا خوردن با هم ندارند و مجبورند در خوابگاه خودشان این کار را انجام دهند. حدود 300000 نفر در شرکت فاکسکان واقع در چین کار می کنند، که تصور می شود در صورت اعمال قرنطینه در این شهر، این اتفاق می افتد. ژنگژو، آنها نیز باید بیکار شوند، که این اتفاق نیفتاد.

در حال حاضر این شهرستان از تاریخ 17 مهرماه (16 مهر) امسال با 196 مورد جدید ابتلا به کرونا، مکان کاملاً امنی محسوب نمی شود. علیرغم تمام این تفاسیر، فاکسکان در مصاحبه با وب سایت رویترز نیز اشاره کرد که این شرکت در نتیجه اتفاقات اخیر کمترین آسیب را متحمل شده است.

اوایل امسال، فاکسکان شعبه شنژن خود را به دلیل ظهور مجدد ویروس کرونا تعطیل کرد. البته شرکت بلافاصله درهای خود را باز کرد و به کار خود ادامه داد. به طور کلی دفتر مرکزی فاکسکان در تایوان قرار دارد و بزرگترین تامین کننده این شرکت آمریکایی در زمینه تولید آیفون به شمار می رود. شاهد شعبات مختلف این شرکت در چین و هند هستیم.

بر اساس گزارش وب سایت بلومبرگ، موارد ابتلا به کرونا در چین در دو ماه گذشته به اوج خود رسیده است. به عنوان مثال، شنبه گذشته 1878 مورد ابتلا به کرونا در کشور به ثبت رسیده است. اگرچه فاکسکان این خطرات را مانعی برای تولید آیفون نمی بیند، اما در سال 2020 تولید آیفون با مشکلات بزرگی مواجه شد. علاوه بر این، به دلیل بسته شدن مراکز خرده فروشی این شرکت در بازارهای خارج از چین در سال 2020، آمار فروش جهانی تلفن های اپل تحت تأثیر منفی قرار گرفت.

اپل در 7 سپتامبر (16 سپتامبر) گوشی های سری آیفون 14 را در چهار مدل استاندارد (6.1 اینچی)، پلاس (6.7 اینچی)، پرو (6.1 اینچی) و Pro Max (6.7 اینچی) معرفی کرد. به جز مدل پلاس که در تاریخ 7 اکتبر (15 مهر) به فروش رسید، سایر مدل ها در تاریخ 16 سپتامبر (22 سپتامبر) برای خرید در دسترس قرار گرفتند. در همین حال، فروش مدل های پرو و ​​پرو مکس عالی بود، اما فروش ضعیف مدل پلاس، اپل را مجبور به کاهش تولید کرد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا