فایل اکسپلورر ویندوز 11 بالاخره دسترسی به تب‌ها را فراهم می‌کند

طبق آخرین اخبار، مایکروسافت در حال آزمایش اضافه شدن یک پارتیشن به Windows 11 File Explorer است. در همین راستا یک افشاگر معروف به نام «رافائل ریورا» اعلام کرد که مایکروسافت این قابلیت بسیار مفید را برای بیلد 22572 ویندوز 11 اضافه کرده است که کاربران می توانند از آن بهره ببرند. ویژگی تب File Explorer در ویندوز 11 به کاربران این امکان را می دهد که چندین پوشه را در یک پنجره باز کنند.

لازم به ذکر است که مایکروسافت در ابتدا این ویژگی مورد نظر را برای نسخه پیش از انتشار ویندوز 10 ارائه کرد.این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا تب های مختلفی را در File Explorer باز کنند. اما به دلایل نامعلوم این شرکت این قابلیت را لغو کرد و آن را در نسخه نهایی ویندوز 10 منتشر نکرد. در این حساب به نظر نمی رسد که مایکروسافت برای افزودن این ویژگی مجبور به کار مجدد File Explorer در ویندوز 11 باشد.

فایل اکسپلورر ویندوز 11 بالاخره دسترسی به تب‌ها را فراهم می‌کند

فایل اکسپلورر از ویندوز 95 وجود داشته است و در طول سال ها بسیاری از طراحان سعی کرده اند نسخه پیچیده تر و پیچیده تری را در اختیار کاربران قرار دهند. اگرچه مایکروسافت چندین ویژگی را به File Explorer در ویندوز 11 اضافه کرده است، اما توسعه دهنده پا را فراتر گذاشته و اپلیکیشن جدید Explorer را در دسترس کاربران قرار داده است. برنامه “Files” که در فروشگاه ویندوز موجود است، از قابلیت افزودن تب ها به همراه بسیاری از ویژگی های مدرن دیگر پشتیبانی می کند.

با ادامه افزودن ویژگی های جدید به ویندوز 11، قبلاً شاهد بودیم که مایکروسافت یک نشانگر صدای جدید برای این سیستم عامل معرفی کرده است. در این مورد باید بگوییم که نوار سیاهی که هنگام تنظیم صدای سیستم با استفاده از کیبورد یا دستگاه دیگر ظاهر می شود، اولین بار در ویندوز 8 و در سال 2012 معرفی شد و اکنون با استفاده از این نشانگر مدرن که در ویندوز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 11 دیگر خبری برای این نوار ولوم سیاه نخواهد بود. مایکروسافت در حال جایگزین کردن آن با یک نشانگر میزان صدا است که با طراحی کلی ویندوز 11 مطابقت دارد. علاوه بر این طراحی مجدد، مایکروسافت همچنین به شما اجازه می‌دهد طراحی پنجره تماس جدید را در برنامه تلفن 11 ویندوز 11 خود آزمایش کنید.

فایل اکسپلورر ویندوز 11 بالاخره دسترسی به تب‌ها را فراهم می‌کند

شایان ذکر است که آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز یعنی ویندوز 11 در اوایل تابستان امسال توسط مایکروسافت عرضه شد که از ویژگی های جدیدی استفاده می کند که در ویندوز قبلی امکان پذیر نبود. اگر از کاربران ویندوز 10 هستید، احتمالاً می دانید که این سیستم عامل از دسکتاپ های مجازی یا به قول مایکروسافت «دسکتاپ» پشتیبانی می کند، اما ویندوز 11 آنها را آسان تر و در دسترس تر کرده است. به طور پیش فرض پس از نصب سیستم عامل جدید، دکمه ای با دو مستطیل سیاه و سفید در نوار وظیفه ظاهر می شود. مکان نما را روی آن قرار دهید و روی New Desktop کلیک کنید تا فضای دسکتاپ بیشتری داشته باشید.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا