فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماه سوم امسال 9٪ کاهش داشته است

بر اساس گزارش موسسه آماری Canalys، فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

آمار فروش گوشی های هوشمند طی چند سال گذشته روند نوسانی قوی داشته است. موسسه آماری Canalys به تازگی اطلاعات فروش این گجت های هوشمند را از سه ماهه اول 2019 تا سه ماهه سوم 2022 منتشر کرده است که نمونه خوبی از این گفته است.

امروزه به دلایل مختلف تمایل مردم به خرید گوشی های هوشمند کاهش یافته است. به عنوان مثال، مردم با قوی‌تر شدن گوشی‌های هوشمند خود را طولانی‌تر نگه می‌دارند. از سوی دیگر تورم جهانی و کاهش قدرت اقتصادی مردم تاثیر بسزایی در عدم تمایل آنها به خرید گوشی های جدید دارد.

من گوشی های هوشمند می فروشم

این بی میلی مردم به خرید گوشی هوشمند جدید در سه ماهه سوم سال جاری به قدری کم است که در 8 سال گذشته (از سال 2014 تا کنون) هرگز چنین آماری را در سه ماهه سوم هیچ سالی مشاهده نکرده بودیم. به جز سامسونگ و اپل که به ترتیب 1 و 3 درصد نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته بهبود یافته اند، سایر شرکت ها از جمله شیائومی، اوپو و ویوو با کاهش فروش مواجه شدند. در ادامه می توانید آمار فروش گوشی های موبایل در سه ماهه سوم سال 2022 توسط سازنده را مشاهده کنید.

نام شرکت Q3 2022 سه ماهه سوم 2021 پیش رفتن
سامسونگ 22% 21% 1%
یک سیب 18% 15% 3%
شیائومی 14% 14% 0
برعکس 10% %11 -1٪
داخل بدن 9% %11 % 2-
یک چیز دیگر 27% 28% -1٪

همانطور که می بینید سامسونگ با 22 درصد از سهم بازار همچنان به عنوان شرکت پیشرو در این زمینه شناخته می شود و اپل با 18 درصد سهم با حاشیه ای نه چندان مطمئن پشت سر آن قرار دارد. شیائومی، بدون تغییر نسبت به سال گذشته، همچنان 14 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و بالاتر از دو شرکت چینی دیگر Oppo و Vivo قرار دارد. دو شرکت اخیر به ترتیب 10 درصد و 9 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.

به گفته Canalys، تقاضای گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2022 افزایش چندانی نخواهد داشت. مهمتر از آن، Canalys معتقد است که این تقاضای کم تا نیمه اول سال 2023 ادامه خواهد داشت، که اگر درست باشد، می تواند خبر بدی برای شرکت هایی باشد که ارائه می کنند. محصولات جدید خود را در اوایل سال آینده و عرضه آنها به بازار است. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها برای جلوگیری از بروز مشکل باید میزان سفارش خود را بر اساس پیش‌بینی‌های تحلیلگران تنظیم کنند.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا