فروش گوشی‌های وان‌پلاس و اوپو در آلمان ممنوع شد

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، اوپو که یکی از معروف ترین برندهای چینی گوشی های هوشمند است، رسما فروش گوشی های هوشمند خود را در آلمان متوقف کرده است. علاوه بر این، ظاهراً OnePlus دقیقاً همین کار را انجام داده است و همه تلفن های هوشمند خود را از وب سایت خود در کشور حذف کرده است. البته کاربران آلمانی همچنان از این شرکت ها پشتیبانی خواهند کرد.

در نیمه اول جولای، شکایتی بین شرکت چینی Oppo و نوکیا تشکیل شد. امروزه نوکیا به دلیل ارائه تجهیزات فناوری 5G به خوبی شناخته شده است و نقش مهمی در توزیع این تجهیزات فناوری به ویژه در اروپا ایفا می کند. در این مورد مشخص شد که Oppo و OnePlus از تجهیزات فناوری 5G در تلفن های هوشمند خود بدون پرداخت هزینه پتنت استفاده می کنند و در واقع از نوکیا سرقت می کنند.

پس از این تصمیم، اوپو به دنبال راهی برای درخواست تجدیدنظر بود و عملاً سعی کرد خود را از ممنوعیت فروش تلفن های هوشمند خود نجات دهد. اما متاسفانه به نظر می رسد تلاش های این شرکت چندان موثر نبوده و اوپو دیگر نمی تواند گوشی های خود را در آلمان بفروشد. در همین راستا ظاهرا اوپو به دستور دادگاه عمل کرده و رسما فروش گوشی های هوشمند خود را در آلمان متوقف کرده است. وب سایت آلمانی Oppo در حال حاضر مانند یک شهر ارواح به نظر می رسد، فقط چند صفحه برای مرور، یک صفحه در مورد سیستم عامل ColorOS و چند صفحه بعدی برای بخش پشتیبانی وب سایت.

وان پلاس و اوپو

همچنین اوپو اعلامیه بزرگی را در وب سایت آلمانی خود قرار داده است تا کاربران گوشی های این شرکت در آلمان نگران پشتیبانی مداوم و همچنین به روز رسانی مداوم گوشی های هوشمند خود نباشند. اگر اکنون به وب سایت آلمانی این شرکت مراجعه کنید، برای خرید گوشی های هوشمند این شرکت با خطای 404 مواجه می شوید و نمی توانید خرید خود را ادامه دهید.

برخلاف وب‌سایت اوپو، به نظر می‌رسد که وان پلاس هنوز این تغییر را تأیید نکرده است و این واقعیت را پنهان می‌کند که فروش گوشی‌های هوشمند خود در آلمان تا اطلاع ثانوی ممنوع است. اطلاعات دقیقی در مورد آینده این دو شرکت چینی فعال در زمینه فناوری در آلمان و اروپا در دسترس نیست. این مشکل به آلمان محدود نمی شود و می تواند به کشورهای دیگر نیز تعمیم یابد. باید دید آیا این دو شرکت می توانند رضایت نوکیا را برای ادامه فعالیت در آلمان و شاید حتی اروپا جلب کنند یا خیر.

منبع: 9to5google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا