فروش گوشی‌های 5G در ماه نخست 2022 به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرد

بر اساس تحقیقات Counterpoint، به نظر می رسد فروش گوشی های 5G در اولین ماه سال 2022 نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و بازار چین سهم زیادی از این میزان دارد.

طبق پیش‌بینی‌های چند سال پیش، بازار گوشی‌های 5G روز به روز در حال رونق است. اگرچه اینترنت 5G هنوز در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس نیست، اما تجهیزات موجود در بازارهای مهمی مانند چین، ایالات متحده و اروپا باعث شده است که تعداد تلفن های 5G در سال جاری بیش از مدل های 4G موجود باشد.

اگرچه در حال حاضر گوشی‌های هوشمند 4G بیشترین فروش گوشی‌های هوشمند را تشکیل می‌دهند، اما همانطور که می‌دانیم، همه پرچمداران موجود در بازار و کلیه نمایندگی‌های فروش درجه یک و معمولی از اینترنت 5G استفاده می‌کنند و حتی آیفون SE 2022 نیز این ویژگی را دارد، به این معنی که گوشی‌های 5G قطعا دارای این قابلیت هستند. بیشتر از مدل های 4G فروخته شد.

در حال حاضر، تنها بخشی که هنوز از اینترنت 4G استفاده می کند، بخش تلفن های ارزان قیمت است که گاهی اوقات با تراشه های 4G در دسترس است. البته نباید فراموش کرد که هواوی یک سال است که گوشی های 5G تولید نکرده و حتی پرچمداران آن نیز 4G هستند چرا که این شرکت چینی حق خرید پردازنده های 5G را ندارد.

این اولین بار است که می بینیم فروش تلفن های 5G از 4G فراتر می رود، اما بیشتر این امر به شرکت ها و مصرف کنندگان چینی مربوط می شود. بر اساس تحقیقات Counterpoint، آخرین فروش جهانی تلفن های هوشمند نشان می دهد که فروش مدل های 5G حدود 51 درصد از کل فروش در ژانویه سال جاری را به خود اختصاص داده است. شرکت هایی مانند شیائومی، ویوو، اوپو، ریلمی، وان پلاس و بسیاری دیگر از شرکت های چینی با تولید گوشی های مقرون به صرفه مجهز به این فناوری، تعداد محصولات موجود در بازار را با این نسل از اینترنت همراه افزایش داده اند.

از سوی دیگر، یکی از دلایل اصلی عدم افزایش این آمار به سطحی بالاتر از آنچه اکنون می بینیم، به دلیل عدم توانایی مصرف کنندگان در خرید مدل های گران قیمت است. این بدان معنی است که به نظر می رسد تلفن های 5G زیادی در بازار وجود دارد، اما مصرف کنندگان هنوز نمی توانند آنها را بخرند، بنابراین ترجیح می دهند به دنبال مدل های ارزان تر و گران تر 4G باشند.

فناوری 5G در گوشی های هوشمند سامسونگ در سال 2019 مورد استفاده قرار گرفت.زمانی که نسخه ای از گلکسی اس 10 را با قیمت نجومی 1300 دلار معرفی کرد و از اینترنت 5G پشتیبانی می کرد. البته تعداد این گوشی ها با توجه به اینکه تقریباً 99 درصد شرکت های آن زمان از این فناوری استفاده نمی کردند محدود بود، اما اکنون می بینیم که حتی گوشی های اقتصادی نیز از این ویژگی برخوردار هستند.

همانطور که مشخص است، باید انتظار داشته باشیم که تا پایان سال 2023، شرکت ها گوشی های 4G بیشتری تولید و عرضه نکنند. یعنی تا پایان سال جاری همه کشورها باید به این فناوری و زیرساخت های لازم برای استفاده از آن دسترسی داشته باشند. در حال حاضر بسیاری از کشورها در تلاش برای انجام این کار هستند، اما طبیعی است که این روند ممکن است مدتی طول بکشد.

سرعت اینترنت 5G بسیار سریعتر از 4G است و به همین دلیل است که بسیاری از مصرف کنندگان تمایل به خرید چنین محصولاتی دارند. طبیعتا شرکت های گوشی های هوشمند از این موضوع آگاه هستند و هر روز بر تعداد گوشی های 5G خود افزوده می شوند، زیرا بعید است پس از یک سال دیگر مشتریان زیادی برای مدل های 4G پیدا کنند. مگر اینکه کشور یا کشورهایی هنوز به این فناوری دسترسی نداشته باشند و بنابراین خرید مدلی با فناوری جدیدتر منطقاً توجیه پذیر نباشد.

منبع: Android Central

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا