فروش گوشی تا پایان 2022 با کاهش 3٫5 درصدی روبرو می‌شود

طبق گزارش جدید IDC، فروش جهانی گوشی تا پایان سال 2022 با 3.5 درصد کاهش به 1.31 میلیارد خواهد رسید. در همین حال، همین شرکت ماه ها پیش رشد 1.6 درصدی را برای بازار موبایل پیش بینی کرده بود.

تحلیلگران این شرکت معتقدند که اپل کمتر از رقبای خود تحت تأثیر این مشکل قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این شرکت کنترل بیشتری بر زنجیره تامین محصولات خود دارد و با توجه به قیمت بالای مدل های مختلف، خریداران این گوشی ها از توان مالی مناسبی برخوردار بوده و در نتیجه آنچنان تحت تاثیر تورم و سایر مشکلات اقتصادی قرار نمی گیرند.

دلایل کاهش فروش موبایل شامل کاهش تقاضا، تورم جهانی، محدودیت های زنجیره تامین و تنش های ژئوپلیتیکی است. طبق گزارش های جدید، اپل و سامسونگ امسال گوشی های کمتری نسبت به برنامه ریزی اولیه تولید خواهند کرد. البته به نظر می رسد در سال 2023 این مشکلات تا حد زیادی حل شود و به طور مشهودی شاهد رشد 5 درصدی باشیم.

بر اساس این تحلیل، بازار اروپا بیشترین کاهش فروش را با 22 درصد تجربه خواهد کرد و در بازار چین، فروش گوشی های هوشمند با کاهش 11.5 درصدی مواجه خواهد شد. این در حالی است که فروش گوشی در آسیا بر خلاف سایر نقاط جهان 3 درصد رشد خواهد داشت.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا