فناوری OLED جدید سامسونگ رویای ساخت نمایشگر بدون حاشیه را تحقق می‌بخشد

طبق وب سایت SamMobile، ظاهراً سامسونگ موفق به تولید یک صفحه نمایش OLED جدید شده است که هم ارزان تر و هم نازک تر است. مهمتر از آن، این صفحه نمایش OLED جدید سامسونگ می تواند برای ساخت گوشی های بدون قاب استفاده شود.

سال هاست که شرکت های گوشی های هوشمند رویای تولید گوشی های بدون فریم را در سر می پرورانند. اما دستیابی به چنین فناوری مهمی بسیار دشوار است. بنابراین حتی در حال حاضر با حذف لبه های اطراف صفحه نمایش، می بینیم که گوشی ها بسیار آسیب پذیر می شوند. با این حال، ظاهر برای شرکت ها و البته برای بسیاری از مصرف کنندگان اهمیت بسیار بیشتری دارد.

تقریباً می توان گفت شرکت مورد انتظاری که اولین قدم را در تولید گوشی بدون نمایشگر برداشت، سامسونگ است. ظاهراً این شرکت کره ای موفق به توسعه یک صفحه نمایش OLED جدید شده است که به لطف آن امکان ساخت تلفن های بدون قاب وجود دارد.

همانطور که مشخص است، سامسونگ سعی کرده به جای استفاده از لایه های نوار چسب، با پاشیدن چسب شفاف روی پنل، دردسر و هزینه ساخت این نمایشگر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. از سوی دیگر، این چسب های شفاف و بی رنگ به شرکت کمک کرده تا اگر بخواهد از این نمایشگر OLED در گوشی استفاده کند، لبه های اطراف خود را نبیند، بنابراین به لطف سامسونگ، رویای داشتن یک گوشی با نمایشگر بدون قاب محقق خواهد شد. .

بر اساس گزارش های مختلف، به نظر می رسد کار با گوشه های صفحه نمایش در این فناوری بسیار راحت تر خواهد بود. همچنین در اطراف دوربین سلفی که معمولاً پنل OLED بریده می شود، دقت بسیار بالاتری را در هنگام نمایش رنگ ها شاهد خواهیم بود.

به نظر می رسد سامسونگ مواد مورد نیاز برای ساخت این نمایشگر را سفارش داده است تا بتواند تولید انبوه را در کارخانه مونتاژ خود در ویتنام آغاز کند. در حال حاضر می توان 3M را از نظر تامین تجهیزات مورد نیاز نمایشگر بهترین دانست، اما سامسونگ می خواهد با همکاری سایر شرکت ها هزینه های تولید را تا حد امکان کاهش دهد.

اگر نمایشگر OLED بدون قاب سامسونگ بتواند مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر بگذارد، مطمئناً در آینده شاهد گوشی هایی خواهیم بود که هم نازک تر و هم حاشیه کمتری دارند. جالب است بدانید الان هم حاشیه های اطراف صفحه نمایش سامسونگ و دیگر شرکت های اندرویدی کم است، حالا فکر کنید به کمک این فناوری چه انقلابی رخ خواهد داد.

خوبی این نمایشگر این است که قیمت بسیار کمتری نسبت به پنل های OLED فعلی دارد. یعنی حتی با استفاده از آنها در گوشی های آینده شاهد افزایش قیمت قابل توجهی نخواهیم بود و حتی با گوشی های ارزانتر نیز می توان بدون افزایش قیمت از آن ها استفاده کرد.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا