فیس‌آیدی زیر نمایشگر در سال 2025 به آیپد پرو اضافه می‌شود

همانطور که به نظر می رسد، اپل می خواهد این روزها از جدیدترین فناوری گوشی هوشمند، یعنی پنهان کردن سنسور زیر نمایشگر، برای اولین بار در سال 2025 برای iPad Pro و پنهان کردن Face ID آن زیر نمایشگر استفاده کند.

فیس آیدی 5 سال است که به امضای اپل در طراحی محصولاتش تبدیل شده است. این شرکت آمریکایی تصمیم گرفته است که این حسگر را با اثر انگشت جایگزین کند، زیرا از نظر سهولت، سرعت و امنیت در کار خود اطمینان بیشتری دارد. در حالی که در بین شرکت های معروف، اولین شرکتی بود که از حسگر اثر انگشت در گوشی هوشمند استفاده کرد.

نوشته های مشابه

فیس آیدی از آیفون X همراه آیفون بوده است. به طور کلی، این طراحی معروف آیفون هایی که از بریدگی روی نمایشگر استفاده می کنند، دقیقاً به همین دلیل است که اپل می تواند چندین سنسور Face ID را در آنها پنهان کند. این طراحی واقعاً تکراری شد و اپل نیاز به تغییر آن داشت که خوشبختانه امسال در دو مدل پرو و ​​پرو مکس اتفاق خواهد افتاد.

اما در آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس شاهد حذف کامل این سنسورها از دید نخواهیم بود. بلکه این شرکت آمریکایی قصد دارد به جای بریدگی از سوراخی در صفحه نمایش استفاده کند تا گوشی ها ظاهر مدرن تری به خود بگیرند. اما به نظر می رسد اپل در حال حاضر به طراحی جدیدتر و جذاب تری فکر می کند و می خواهد آن را در سال 2025 نه روی گوشی، بلکه بر روی تبلت پیاده سازی کند.

مدت هاست که شایعه شده است که اپل در حال کار بر روی امکان تعبیه سنسورهای Face ID در زیر نمایشگر است. در حال حاضر چندین روش برای تعبیه سنسور در زیر نمایشگر وجود دارد که البته هر کدام نقاط ضعف خود را دارند. مانند کاهش کیفیت تصاویر گرفته شده، اما اپل نمی خواهد دوربین سلفی را زیر نمایشگر پنهان کند، بنابراین باید بر مجموعه ای از چالش ها غلبه کند.

ما نمی دانیم که اپل تا چه اندازه در این زمینه پیشرفت کرده است، اما می دانیم که این ویژگی قطعاً در سری آیفون 14 یا 15 مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. اگر قرار باشد یک آیفون قبل از اینکه به فناوری Face ID زیر نمایشگر مجهز شود آیپد پرو 2025 باید آیفون 16 باشد، اما به گفته راس یانگ که یکی از معتبرترین خبرچینان در حوزه فناوری نیز محسوب می شود، آیپد پرو اولین میزبان این فناوری در میان محصولات اپل خواهد بود.

البته راس یانگ در ادامه صحبت های خود درباره استفاده از این فناوری در آیپد پرو گفت که مدل هایی که بین سال های 2023 تا 2025 عرضه خواهند شد به احتمال زیاد از این فناوری استفاده خواهند کرد. این بدان معناست که برای استفاده از این فناوری در محصول اپل باید حداقل چند ماه و حداکثر چند سال صبر کنیم. لازم به ذکر است که فناوری صفحه نمایش 120 هرتز اولین بار در سال 2017 به آیپد پرو آمد، اما در سال 2021 شاهد اضافه شدن آن به آیفون بودیم. امیدواریم هنگام استفاده از فناوری Face ID در زیر نمایشگر، این تفاوت بین iPad و iPhone تکرار نشود.

البته راس یانگ در این مورد پیش بینی هایی داشت. او ادعا می کند که اولین آیفون با این قابلیت در سال 2026 (آیفون 18) عرضه خواهد شد تا شایعه قبلی مبنی بر تجهیز آیفون 15 به این فناوری را تکذیب کند. تا آن زمان، اپل قطعا این فناوری را به بلوغ کامل خواهد رساند. حتی در حال حاضر، ساده ترین فناوری ها قبل از رسیدن به محصولات اپل بارها مورد بررسی قرار می گیرند تا کامل بودن آنها را به شرکت ثابت کنند. بنابراین نباید نگران کیفیت پایین بود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا