فیسبوک اولین قدم را برای ادغام اینستاگرام و مسنجر برداشت

فیس بوک مدت هاست که می خواهد بخش پیام رسانی برنامه های خود مانند واتس اپ، اینستاگرام و مسنجر را برای مدت محدودی یکپارچه کند. اکنون به نظر می رسد که این شرکت اولین قدم را در این زمینه برداشته است.

شب گذشته آپدیت جدیدی برای اپلیکیشن اینستاگرام منتشر شد که تغییرات اساسی در قسمت پیام رسان این اپلیکیشن ایجاد کرد. پس از نصب این آپدیت جدید، کاربران متوجه شده اند که ویژگی های مسنجر به این اپلیکیشن اضافه شده است.

پس از نصب این آپدیت جدید برای اپلیکیشن اینستاگرام، کاربران این اپلیکیشن با پیامی مواجه شدند که از آنها خواسته بود وارد حساب کاربری مسنجر خود شوند. پس از ورود به حساب کاربری مسنجر خود، مکالمات قبلی کاربر در این برنامه و همچنین قابلیت های این اپلیکیشن پیام رسان به اینستاگرام اضافه می شود. این پیام، در حالی که برنامه های اینستاگرام و مسنجر را نشان می داد، مدام به کاربران می گفت که روش جدیدی برای ارسال پیام به اینستاگرام ارائه شده است.

علاوه بر ادغام تب مسنجر در هر دو برنامه، به‌روزرسانی جدید برخی ویژگی‌ها را به مسنجر در اینستاگرام اضافه می‌کند. این ویژگی ها شامل موضوعات مکالمه رنگی جدید، پاسخ های ایموجی و امکان “پاسخ” به یک پیام خاص است.

ادغام با اینستاگرام و مسنجر

در همین راستا اینستاگرام اعلام کرده است که استفاده از ویژگی های مسنجر در اینستاگرام اختیاری است و کاربران می توانند به دلخواه خود از آن استفاده کنند.

مجله Verge گزارش داد که برخی از کاربران پس از نصب آپدیت جدید متوجه اضافه شدن ویژگی های App Messenger به اینستاگرام خود نشدند. به احتمال زیاد اینستاگرام قصد دارد تا چند روز آینده این قابلیت جدید را به اپلیکیشن تمامی کاربرانی که آپدیت جدید را نصب کرده اند اضافه کند.

اگر همه چیز خوب پیش برود، به احتمال زیاد گام بعدی فیس بوک ترکیب این دو برنامه با WhatsApp خواهد بود. گزارشی که سال گذشته منتشر شد نشان داد که کارمندان واتس اپ نگران حرکت فیس بوک برای ادغام واتس اپ، اینستاگرام و مسنجر هستند. مقامات گفتند که نگران این هستند که ادغام برنامه ها باعث تضعیف الگوریتم رمزگذاری WhatsApp شود.

شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ آیا فکر می کنید در نهایت فیس بوک تمام خدمات خود را در یک اپلیکیشن ارائه خواهد کرد یا به استفاده از اپلیکیشن های جداگانه برای ارائه خدمات خود ادامه خواهد داد؟

منبع: 9TO5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا