اپلیکیشن و نرم‌افزار

فیس‌بوک با پرداخت 400 میلیون دلار سرویس GIPHY را تصاحب کرد

گیف ها در شبکه های اجتماعی مختلف طرفداران زیادی دارند و از این نظر سرویس GIPHY مهمترین سرویس برای ارائه فایل های گیف می باشد. دیروز فیسبوک اعلام کرد که موفق شده است سرویس GIPHY را به قیمت 400 میلیون دلار خریداری کند.

اگرچه فیس‌بوک در حال حاضر از GIPHY API برای واتس‌اپ، مسنجر، اینستاگرام و خود فیس‌بوک استفاده می‌کند، اما این سرویس که اکنون متعلق به فیس‌بوک است، قرار است به طور گسترده‌تری با اینستاگرام و سایر برنامه‌های فیسبوک ادغام شود. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ترکیب اینستاگرام با GIPHY یافتن گیف‌ها و استیکرهای مورد نظر برای استوری‌ها و دستورالعمل‌ها را آسان‌تر می‌کند.

فیس بوک GIPHY

به گفته فیسبوک، در حال حاضر حدود 50 درصد از ترافیک سرویس های GIPHY مربوط به اپلیکیشن ها و خدمات این شرکت است و نیمی از این قسمت مربوط به اینستاگرام است. بنابراین سرمایه گذاری جدید فیس بوک منطقی است. در این بین لازم به ذکر است که بسیاری از اپلیکیشن ها و سرویس ها از سرویس های GIPHY استفاده می کنند و فیسبوک اعلام کرده است که این اپلیکیشن ها همچنان می توانند از ویژگی های GIPHY استفاده کنند. البته پس از خرید این سرویس توسط فیس بوک، باید ببینیم که آیا این اپلیکیشن ها به استفاده از آن ادامه می دهند یا خیر.

در مجموع به نظر می رسد رویکرد سرویس GIPHY حداقل تا آینده نزدیک تغییر اساسی نخواهد کرد. اما از آنجایی که فیس بوک قصد دارد این سرویس را به طور گسترده با اکوسیستم خود ادغام کند، قطعاً باید منتظر تغییراتی باشیم.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا