اپلیکیشن و نرم‌افزار

فیسبوک «سمی» بودن اینستاگرام برای نوجوانان را نمی‌پذیرد

حدود دو هفته پیش ، وال استریت ژورنال گزارشی را بر اساس داده های داخلی فیس بوک منتشر کرد که در آن آمده بود که اینستاگرام آسیب روانی را در حدود یک سوم دختران نوجوان افزایش می دهد. به نظر می رسد این گزارش بر اساس تحقیقات داخلی انجام شده توسط رئیس بخش تحقیقات فیس بوک است. با این حال ، یک مقام ارشد فیس بوک گفت توصیف وال استریت ژورنال درباره این اطلاعات نادرست است.

وال استریت ژورنال در ماه های اخیر بر اساس تحقیقات داخلی فیس بوک گزارش های مختلفی در این شبکه اجتماعی و شرکت های وابسته به آن منتشر کرده است. این گزارش جدید به طور خاص به بررسی تاثیرات اینستاگرام بر آسیب های نوجوانان ، به ویژه دختران نوجوان می پردازد. این روزنامه مدعی است که فیس بوک به خوبی از آثار منفی محصولات خود بر نوجوانان آگاه است ، اما این یکی از اولویت های این شرکت نیست.

فیس بوک در بیانیه ای که روز جمعه منتشر کرد این اتهامات را رد کرد و گفت: “ادعاهای مشابه و بی اساس در مورد فیس بوک بیش از یک بار مطرح شده است.

اینستاگرام

رئیس بخش تحقیقاتی فیس بوک بسیاری از موضوعات مطرح شده در وال استریت ژورنال ، از جمله اعتیاد نوجوانان به اینستاگرام را رد کرد و در عوض به طور کامل بر اهمیت کم این مطالعه تمرکز کرد. او می گوید این نظرسنجی تنها 40 شرکت کننده داشت ، که برای پلتفرمی که بیش از 1 میلیارد نفر برای نظرسنجی ها و تحقیقات استفاده می کنند بسیار کم است.

متأسفانه نه فیس بوک ، نه اینستاگرام و نه رئیس بخش تحقیقات فیس بوک اطلاعاتی را که حرفه ای بودن آنها را اثبات می کند ، منتشر نکرده اند. بدون انتشار اطلاعات معتبر ، رد گزارش وال استریت ژورنال و پذیرش حرفه ای بودن مدیرعامل فیس بوک بسیار دشوار خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که تأثیرات منفی و مخرب اینستاگرام بر سلامت روانی نوجوانان مورد توجه قرار می گیرد که به نظر نمی رسد اولویت اصلی فیس بوک باشد.

منبع: The Verge

به

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا