قابلیت اضافه شدن خودکار زیرنویس به ویدیو‌های اینستاگرام افزوده شد

پلتفرم محبوب اینستاگرام قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به صورت خودکار به ویدیوهای کاربران زیرنویس اضافه می کند. لازم به ذکر است که قابلیت ساخت خودکار زیرنویس برای کاربران رقیب اصلی اینستاگرام یعنی Tikotak از سال گذشته در دسترس بوده و در نهایت اینستاگرام این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داد. این قابلیت به صورت پیش فرض برای کاربران فعال خواهد بود، بنابراین نیازی به فعال سازی دستی آن نیست. قابلیت ایجاد خودکار زیرنویس برای کاربران با مشکلات شنوایی و سایر افرادی که می خواهند محتوای ویدئوها را به صورت متنی و زیرنویس تماشا کنند بسیار مفید و موثر خواهد بود.

این ویژگی جدید در حال حاضر فقط برای برخی از زبان ها فعال است، اما اینستاگرام قول داده است که به زودی زبان های بیشتری را به این ویژگی اضافه کند. این ویژگی از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند، بنابراین زیرنویس‌ها ممکن است در ابتدا کامل نباشند، اما به مرور زمان، با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آنها بهبود می‌یابد و زبان‌های بیشتری اضافه می‌شود. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، این ویژگی برای کاربرانی که از مشکلات شنوایی رنج می برند بسیار مفید است. همچنین سازندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس را به محتوای ویدئویی خود اضافه کنند، اما اکنون با این ویژگی عالی، روند کار آنها آسان تر خواهد شد.

قابلیت اضافه شدن خودکار زیرنویس به ویدیو‌های اینستاگرام افزوده شد

علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که حدود 92٪ از کاربران اینستاگرام ترجیح می دهند ویدیوهای ارسال شده را به آرامی تماشا کنند. این ویژگی همچنین به این کاربران کمک می کند تا محتوای ویدیویی بی صدا را تماشا کنند. ادعا شده است که در حال حاضر 17 زبان از جمله انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، عربی، ویتنامی، ایتالیایی، آلمانی، ترکی، روسی، تایلندی، تاگالوگ، اردو، مالایی، هندی، اندونزیایی و ژاپنی از این ویژگی بهره می‌برند. شاهد اضافه شدن زبان های دیگر به این ویژگی خواهید بود.

این پلتفرم محبوب در سال 2021 با ارائه فرصت های مفید فراوان توانسته رضایت کاربران خود را جلب کرده و از پیوستن آنها به سایر اپلیکیشن های رقیب جلوگیری کند. مدیران این شرکت دوست دارند این روند را حفظ کنند و با انتشار فرصت های بیشتر بر تعداد کاربران خود بیفزایند. در همین راستا اینستاگرام از راه اندازی قابلیت بسیار مفیدی خبر داده است که به کاربران امکان می دهد پست ها، لایک ها و نظرات اکانت خود را به صورت گروهی حذف کنند.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، این پلتفرم محبوب با راه اندازی ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد نظرات و پست های خود را به صورت انبوه حذف کنند و همچنین تعاملات و فعالیت های گذشته را در حساب کاربری شما مشاهده کنند. این ویژگی‌ها اکنون در بخش «فعالیت شما» در دسترس هستند.

در منوی جدید اضافه شده به این قسمت، کاربران با گزینه های زیادی روبرو هستند. به گفته اینستاگرام، هدف اصلی این شرکت از انتشار این قابلیت، تسهیل در حذف پست ها و نظرات و همچنین بررسی تعاملات قبلی با کاربران است.

قابلیت اضافه شدن خودکار زیرنویس به ویدیو‌های اینستاگرام افزوده شد

یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که اخیراً به اینستاگرام اضافه شده است به کاربران این امکان را می‌دهد تا با لمس نماد قلب، استوری‌های فالوورهای خود را مستقیماً لایک کنند. به طور مشابه، هنگام مشاهده استوری ها، کاربران یک نماد قلب بین جایی که پیام در پیام مستقیم نوشته شده است و نماد هواپیمای کاغذی کوچکی که می توانند برای پاسخ دادن به آن و لایک کردن داستان لمس کنند، می بینند.

آدام مصری، مدیر عامل اینستاگرام در پستی درباره این ویژگی گفت: «یکی از اهداف افزودن این ویژگی این است که کاربران از پشتیبانی بیشتری برخوردار شوند و سریع‌تر و راحت‌تر به استوری‌های به اشتراک گذاشته شده پاسخ دهند. همچنین باید اشاره کنیم که با این ویژگی قسمت مستقیم ماساژ کاربران کمی منظم تر از قبل خواهد شد. باید دید در روزهای آینده چه ویژگی های مهم و مفید دیگری در اختیار کاربران پرشمار این پلتفرم محبوب قرار می گیرد.

منبع: 5 تا 5 مک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا