قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب به مرورگر سافاری iOS 14 بازگشت

همانطور که مشخص است، گوگل قبلاً تصمیم گرفته است که قابلیت تصویر در یوتیوب را به مرورگر iOS 14 Safari اضافه کند. قابلیتی که در ابتدا در دسترس بود اما به دلایل نامعلومی توسط گوگل حذف شد.

با انتشار iOS 14، بالاخره کاربران اپل به ویژگی تصویر در تصویر دسترسی پیدا کردند. به این ترتیب، آنها اکنون می توانند ویدیوها را تماشا کنند و همزمان به برنامه دیگری دسترسی داشته باشند. با این حال، در یوتیوب، این ویژگی تنها برای کاربران خدمات پریمیوم در دسترس بود که گوگل بعداً آن را به صورت رایگان منتشر کرد.

اما به دلایلی نامعلوم، این شرکت به تازگی این قابلیت را در iOS 14 و در نسخه رایگان اپلیکیشن یوتیوب غیرفعال کرده و فقط کاربران پریمیوم می توانند از آن استفاده کنند. برای استفاده از آن، کاربران نسخه رایگان یوتیوب به مرورگر سافاری متوسل شدند که تصویر به تصویر را پشتیبانی می کرد، اما این روش خیلی زود غیرقابل دسترس شد و یوتیوب به سافاری اجازه این کار را نداد.

به گفته اپل اینسایدر، به نظر می رسد که یوتیوب به کاربران امکان استفاده از تصویر در تصویر از طریق سافاری را داده است. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

در iOS 14 امکان تبدیل تصویر به تصویر برای پخش کننده های ویدئویی فراهم شد تا کاربران آیفون در نهایت به ویژگی هایی که اندروید از مدت ها قبل در اختیار داشته دسترسی داشته باشند. اما به نظر می رسد یوتیوب در این بین مشکل کوچکی دارد که به نظر می رسد در حال حاضر به خوبی پیش می رود. همانطور که گفته شد مشخص نیست این تصمیم دائمی است یا خیر. باید منتظر بمانیم تا بفهمیم.

آیا می توان از قابلیت های تصویر یوتیوب از طریق مرورگر سافاری استفاده کرد؟

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا