فناوری اطلاعات

قابلیت تعمیر‌پذیری آیفون 14 پلاس مشابه آیفون 14 است

امسال اپل در سری گوشی های پرچمدار خود یعنی سری آیفون 14 به جای مدل کوچک آیفون مینی از مدل جدید و بزرگتر آیفون 14 پلاس استفاده کرده است تا کاربران علاقه مند بتوانند با پرداخت هزینه کمتر از آیفون 14 پرو صاحب گوشی شوند. آیفون 14 پرو مکس آیفون با صفحه نمایش بزرگتر. شاید برخی از کاربران بخواهند بدانند که آیا این گوشی به اندازه آیفون 14 قابل تعمیر است یا خیر، در همین راستا یکی از کاربران یوتیوب با انتشار ویدئویی به این سوال پاسخ داده است.

یوتیوبری به نام «PBKReviews» که در مورد تعمیرپذیری گوشی های هوشمند پرچمدار تحقیق و آزمایش می کند، این بار به سراغ مدل جدید آیفون 14 پلاس رفته و قابلیت تعمیر را آزمایش کرده است. در ویدیوی تعمیر آیفون 14 که قبلا منتشر شده بود، کارشناسان دریافتند که این گوشی یک لبه دارد و اگر کاربر بخواهد به فضای داخلی آن دسترسی داشته باشد، بیرون کشیدن شیشه پشتی از قاب آن بسیار راحت تر از نسل قبلی است.

به وضوح چنین مزیتی در آیفون 14 پلاس وجود دارد و این بار اپل از چسب های ضعیف تری برای محکم کردن پنل پشتی روی قاب استفاده می کند، زیرا بسیار راحت تر از مدل های Pro جدا می شود. به گزارش PBKReviews، آیفون 14 پلاس به گونه ای طراحی شده است که بدنه آن از سه قسمت مجزا تشکیل شده است: پنل پشتی، قسمت اصلی و نمایشگر. با این تفاسیر در صورتی که نمایشگر، پنل پشتی و دوربین ها مشکلی نداشته باشد و مشکل فقط از قسمت های سخت افزاری قسمت میانی باشد، کارشناسان می توانند تنها همان قسمت میانی را تعویض کرده و از همان پنل پشتی، نمایشگر و دوربین استفاده کنند. از نو.

آیفون 14 پلاس

این یوتیوبر همچنین با انتشار این ویدئو نشان داد که طراحی داخلی آیفون 14 پلاس از نظر ظاهری بین آیفون 14 و مدل رده بالای آیفون 14 پرو مکس قرار دارد. بر این اساس، آیفون 14 پلاس در نهایت امتیاز 7 از 10 را از این کانال یوتیوب دریافت کرده است و این بدان معناست که مانند آیفون 14، مدل های غیرپرو سری آیفون 14 نیز به راحتی قابل تعمیر هستند.

حال باید دید که آیا نمایشگر مدل جدید به اندازه نمایشگر 6.1 اینچی آیفون 14 معمولی بادوام است یا خیر که به زمان بیشتری نیاز دارد. همانقدر که مدل های غیرحرفه ای سری آیفون 14 قابلیت تعمیر نسبتا خوبی دارند، مدل های حرفه ای، یعنی. تعمیر آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس بسیار سخت است و کاربران نیز باید هزینه زیادی برای تعمیر آنها بپردازند. در این یادداشت، وب سایت iFixit به آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس امتیاز تعمیر پذیری 6 از 10 داده است که یک امتیاز کمتر از مدل های غیر پرو است.

منبع: چک کردن دفترچه یادداشت

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا