قابلیت ویرایش توییت در توییتر شاید نسخه‌های قبلی آن توییت را نگه دارد

همانطور که انتظار می رفت، توانایی مورد انتظار برای ویرایش توییت ها در توییتر سابقه ای از نسخه های ویرایش نشده و قبلی همان توییت را حفظ می کند.

اگر در چند روز گذشته اخبار را در توییتر دنبال کرده باشید، احتمالاً می دانید که این شرکت قابلیتی را به شبکه اجتماعی خود اضافه می کند که در آن کاربر می تواند توییت های خود را ویرایش کند. اما این نسخه به گونه ای نیست که توییت قبلی حذف شود، اما پیش نویس آن یک داستان باقی می ماند.

به گفته جین ماچون وانگ، یکی از کاربران توییتر که در زمینه مهندسی معکوس فعالیت می کند، وقتی یک توییت را ویرایش می کنید، شبیه یک توییت کاملا جدید به نظر می رسد، اما این به معنای حذف توییت قبلی نیست، بلکه به معنای ذخیره یک کپی است. وی در سخنان خود گفت:

به نظر می رسد که توییتر می خواهد توییت ها را “غیرقابل تغییر” ویرایش کند. یعنی به جای ویرایش متن توییت در همان توییت با همان شناسه، یک توییت کاملا جدید با متن ویرایش شده در کنار لیست نسخه قبلی این توییت ایجاد می شود.

به گفته وانگ، مشخص نیست که نسخه قبلی توییت ویرایش شده چگونه به کاربران نشان داده می شود یا اصلا این اتفاق می افتد یا خیر. اما اگر توییتر تصمیم دارد تاریخچه توییت را عمومی کند، ممکن است به دلیل استفاده نکردن کاربران از این ویژگی باشد. زیرا برخی معتقدند بسیاری از کاربران می توانند از این قابلیت برای پرت کردن حواس افراد و ایجاد باورهای غلط استفاده کنند.

الکساندر پالوزی، محقق اپلیکیشن، اخیرا اسکرین شات هایی از این ویژگی جدید منتشر کرده است تا بتوانیم دقیقاً ببینیم که گزینه ویرایش توییت چگونه در توییتر تعبیه می شود. در این اسکرین شات، پالوزی فقط محل تعبیه این گزینه را نشان می دهد و متاسفانه تصویری برای مشاهده توییت ویرایش شده وجود ندارد، بنابراین می توانیم متوجه شویم که جین از داشتن یک توییت ویرایش شده در کنار توییت جدید دقیقاً چه معنایی دارد.

وقتی روی این گزینه ویرایش ضربه بزنید به قسمتی هدایت می شوید که بسیار شبیه به بخش توییت است. با این تفاوت که با متن توییت شما و گزینه آپدیت در گوشه سمت راست پایین صفحه پر شده است. قسمتی که کلمه توییت را دیدیم. زیرا توییت را با نسخه جدید به روز می کنیم و توییت جدیدی را به اشتراک نمی گذاریم.

قابلیت ویرایش توییت در توییتر شاید نسخه‌های قبلی آن توییت را نگه دارد

توییتر هنوز به طور رسمی اعلام نکرده است که نسخه قبلی یک توییت ویرایش شده را حفظ خواهد کرد. بنابراین در حال حاضر چیز خاصی برای گفتن وجود ندارد. توییتر برای اولین بار در اوایل ماه جاری اعلام کرد که روی گزینه ویرایش کار می کند. این اتفاق در حالی رخ داد که این شرکت در ماه آوریل و به مناسبت دروغ آوریل با مصرف کنندگان درباره این ویژگی شوخی می کرد. اما قبل از اینکه توییتر رسما اعلام کند که این ویژگی را به شبکه اجتماعی خود اضافه خواهد کرد، ایلان ماسک نظرسنجی را در مورد این ویژگی در توییتر منتشر کرد تا نظر کاربران را جویا شود.

شاید تعجب کنید که ایلان ماسک چگونه می تواند با این واقعیت ارتباط برقرار کند که باید بگوییم که ثروتمندترین مرد جهان با خرید 9.2 درصد از سهام توییتر، بزرگترین سهامدار این شرکت است و حتی می خواهد در توییتر به طور کامل و بالاتر پرداخت کند. به پرداخت 53 میلیارد دلار. با این حال، کار او با مقاومت سایر سهامداران روبرو شد.

از آن زمان اتفاقات زیادی افتاده است. از خروج ایلان ماسک از توییتر تا خرید مجدد این شرکت، اخبار رسمی مبنی بر اضافه شدن ویرایش، مخالفت اعضای توییتر با پیشنهاد ایلان ماسک و بسیاری موارد دیگر که باید منتظر بود و سرنوشت هر کدام را دید. این حوادث در پایان چه خواهد شد.

به غیر از ماسک و توییتر، نظر شما در مورد توانایی مورد انتظار برای ویرایش یک توییت و ذخیره تاریخچه آن توییت چیست؟ با توجه به این موضوع، آیا فکر می کنید از این ویژگی به درستی استقبال شود؟

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا