قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه واتساپ طی هفته‌های آتی به اندروید و iOS می‌آید

به گزارش وب سایت WABetaInfo، به نظر می رسد قابلیت مورد انتظار برای پشتیبانی از چندین دستگاه به زودی به واتس اپ اندروید و iOS اضافه شود.

تا کنون اخبار زیادی در مورد یک قابلیت بسیار کاربردی در واتس اپ منتشر شده است. قابلیتی که متأسفانه شاهد عرضه رسمی آن نبودیم زیرا در مرحله آزمایشی بود. اما همانطور که مشخص است به زودی شاهد انتشار نسخه رسمی واتس اپ خواهیم بود. این ویژگی مانند پشتیبانی از چندین دستگاه است، بنابراین دیگر نیازی به آنلاین بودن برای کار با رایانه واتساپ ندارید. شما می توانید با خیال راحت این برنامه را با گوشی خود بدون نیاز به آنلاین بودن کار کنید.

این ویژگی بسیار مفید و مهم است. اما نمی دانیم چرا واتس اپ زودتر راه اندازی نشد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که حدود 8 ماه این قابلیت در مرحله آزمایشی بود و بعداً در اختیار کاربران بتا واتس اپ قرار گرفت. اما Amun به طور رسمی برای نسخه عمومی واتس اپ منتشر شده است. لازم به ذکر است که با توجه به توضیحات ارائه شده در وب سایت WABetaInfo، کاربران iOS باید این ویژگی و چندین ویژگی دیگر را در اواخر ماه جاری دریافت کنند و کاربران اندروید نیز در ماه آوریل آن را دریافت کنند.

با دریافت این قابلیت، چهار دستگاه به طور همزمان می توانند به حساب واتس اپ شما دسترسی داشته باشند تا کاربران بتوانند در هر شرایطی با مخاطبین خود با هر دستگاه ارتباط برقرار کنند. مهم ترین نکته در مورد این ویژگی این است که برای اتصال به حساب کاربری از طریق دستگاه دیگری نیازی به گوشی هوشمند (اغلب به عنوان دستگاه اصلی) ندارید.

قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه واتساپ طی هفته‌های آتی به اندروید و iOS می‌آید

یکی دیگر از مواردی که به زودی و طی آپدیت های جدید واتس اپ منتشر می شود، افزایش سرعت ورود به حساب کاربری است. در حال حاضر زمان زیادی طول می کشد تا پیام های شما با ورود به حساب کاربری خود دانلود شوند. اما ظاهرا واتس اپ روی این موضوع کار می کند تا این روند را تسریع کند.

توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های WhatsApp ممکن است برای نسخه وب در دسترس نباشند. اینها شامل پیش نمایش لینک های ارسال شده، بررسی عکس های لحظه ای مکان، برچسب ها و موارد مشابه است. اما تا جایی که می دانیم، این شرکت قصد دارد این گزینه ها را ارائه دهد، بنابراین جای نگرانی نیست.

از آنجایی که این ویژگی بسیار ضروری است و در پیام رسان های رقیب نیز موجود است، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا واتس اپ هنوز از آن استفاده نمی کند؟ پاسخ رمزنگاری جهانی است. قبل از افزودن پشتیبانی چند دستگاهی به واتس‌اپ، واتس‌اپ یک کلید هویت برای حساب شما ارائه کرد که در تلفن شما ذخیره شده بود تا پیام‌ها به صورت سراسری رمزگذاری شوند. هنگامی که تلفن شما خارج از محدوده بود، زمانی که باتری کم بود یا چیزی دیگر و اتصال اینترنت وجود نداشت، پیام ها رمزگذاری نمی شدند، بنابراین شما مجاز به چت نبودید. حتی در دستگاه دیگری.

اما با این تغییرات جدید، خوشبختانه، هر دستگاهی که به حساب واتس اپ شما متصل می شود، کلید هویت خود را دارد و پیام ها به صورت سراسری در همان دستگاه رمزگذاری می شوند. بنابراین دیگر نیازی به گوشی آنلاینی ندارید. در این حالت هم امنیت و هم سهولت کار حفظ می شود. فقط به خاطر داشته باشید که ممکن است برای اتصال دستگاه های دیگر به حساب خود نیاز به اسکن کد داشته باشید. این بدان معنی است که برای اتصال اولیه به تلفن ضروری خواهد بود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا