قابلیت Stage Manager به آیپدهای قدیمی‌تر هم می‌آید

در حالی که اپل ویژگی Stage Manager را به آی‌پدهای مجهز به تراشه M1 محدود کرد، اکنون تصمیم گرفته است آن را به آی‌پد پرو‌های قدیمی‌تر که از تراشه متفاوتی استفاده می‌کنند، ارائه دهد.

اپل اکنون سومین نسخه بتای iPadOS 16.1 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. این سیستم عامل اولین بار در کنفرانس توسعه دهندگان اپل در سال 2022 معرفی شد و تاکنون 10 نسخه بتا از آن منتشر شده است. در این میان، کاربران همیشه از نبود قابلیت Stage Manager در آیپدهای مجهز به تراشه‌های غیر از تراشه‌های سری M گله داشتند، اما به نظر می‌رسد اپل بالاخره تصمیم به این کار گرفته و Stage Manager را به آی‌پدهای قدیمی‌تر نیز اضافه کند. اگر با Stage Manager آشنایی ندارید، باید بگوییم که این ویژگی به کاربران آی‌پد کمک می‌کند تا چند کار را انجام دهند. به عبارت ساده تر، باید بگوییم که ویژگی فوق، چندوظیفگی را در iPad به سطح جدیدی می برد.

به گفته Engadget، آیپد پرو هایی که از سال 2018 وارد بازار شده اند می توانند از این ویژگی استفاده کنند. اما دیگر از نمایشگر خارجی پشتیبانی نخواهند کرد. همچنین اپل با این آپدیت جدید پشتیبانی از نمایشگرهای خارجی را حتی در آیپدهای مجهز به تراشه M1 متوقف خواهد کرد. طبق گفته اپل، Stage Manager بر روی آیپد پرو 11 اینچی (نسل اول به بعد) و آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم به بعد) در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، این ویژگی برای آیپدهای 2018 و 2020 که از تراشه های A12X و A12Z استفاده می کنند نیز موجود است. تنها نقطه ضعف این است که شما فقط به صفحه نمایش iPad خود محدود می شوید و نمی توانید کار خود را به یک صفحه نمایش خارجی گسترش دهید.

قابلیت Stage Manager به آیپدهای قدیمی‌تر هم می‌آید

البته، حذف پشتیبانی از یک نمایشگر خارجی به این معنی نیست که دیگر آن را به طور کامل نخواهیم دید. اپل قصد دارد تا اواخر سال جاری این ویژگی را به آی‌پد اضافه کند، اما در حال حاضر تنها آی‌پدهایی با تراشه M1 یا جدیدتر از آن پشتیبانی می‌کنند. برای استفاده از این قابلیت به مانیتور، ماوس و کیبورد نیاز دارید. بنابراین طبیعی است که اپل تصمیم بگیرد آن را فقط برای آیپدهای قدرتمندتر خود عرضه کند.

با این حال، پشتیبانی از نمایشگر خارجی در حال حاضر باگ است و بنابراین اپل آن را حذف کرده است تا بتوانند بیشتر روی آن کار کنند. البته نباید انتظار داشته باشید که ویژگی های زیادی به آن اضافه شود زیرا اپل در حال حاضر روی رفع باگ های آن تمرکز کرده است. انتظار می رود تجربه Stage Manager در iPad هایی که از تراشه M2 استفاده می کنند بسیار بهتر و جذاب تر باشد.

توجه داشته باشید که پشتیبانی از نمایشگرهای خارجی در سومین نسخه بتای iPadOS 16.1 از تمامی آیپدها حذف شده است، اما اواخر سال جاری تنها برای آیپدهای مجهز به تراشه های M1 و جدیدتر این سری در دسترس خواهد بود.

منبع: 9to5Mac (1،2)

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا