قدرتها و روندها در تجارت

محیط شرکت با تعدادی متغیر مشخص می شود: رقابت ، پویایی ، آشفتگی ، پیچیدگی و تغییر. همه سازمان ها باید ظرفیت تحول خود و زمینه های خود را بطور مداوم و آگاهانه توسعه دهند. این زمینه ها شامل تغییر ساختار برای بهینه سازی کارآیی ، مهندسی مجدد عملیات کلیدی و ساده تر کارکردهایی است که می توانند منبع مزیت رقابتی را فراهم کنند. هدف سازگاری ، تجدید و از همه مهمتر زنده ماندن است. (مک لین ، 2006).

برای رونق یک شرکت امروز ، استراتژیست ها باید راه هایی برای افزایش توانایی سازمان در خواندن و تعامل با صنعت و تغییرات بازار بیابند. آنها باید هدف خود را برای تقویت انعطاف پذیری استراتژیک شرکت با شناسایی اختلالات اولیه و سریعتر واکنش نشان دهند.

انعطاف پذیری یا انعطاف پذیری استراتژیک می تواند به عنوان توانایی یک سازمان در شناسایی تغییرات عمده در محیط های خارجی خود تعریف شود ، به سرعت منابع را در پاسخ به این تغییرات به مسیرهای تجاری جدید اختصاص دهد و در مواقعی که زمان توقف یا معکوس تعهدات منابع موجود است ، سریعاً منابع را به مسیرهای تجاری جدید اختصاص دهیم. تطبیقی ​​بودن بدان معنی است که رهبران نباید به روشی کاملاً دقیق به جهان نگاه کنند. برای دستیابی به این سازگاری ، یک سازمان باید تغییر را به عنوان بخشی ضروری و اساسی رشد یک سازمان تلقی کند.

هنگامی که عدم اطمینان یا غیرقابل پیش بینی بودن در محیط وجود دارد ، مدیران تمایل دارند تقریباً تمام انرژی خود را بر اجرای موفقیت آمیز استراتژی فعلی متمرکز کنند. کاری که آنها باید انجام دهند این است که برای آینده ای ناشناخته آماده شوند. انعطاف پذیری از توانایی یادگیری ناشی می شود. مدیران تمایل دارند که منفی را نادیده بگیرند و مثبت را تصدیق کنند. آنها نه تنها آنچه را كه منجر به نتایج مثبت شد ، بلكه چه منجر به نتایج منفی شد ، باید درک كنند. این باعث بهبود تجربه یادگیری آنها می شود. طبق گفته فورد (2004) ، چهار نکته برای ترویج و پایداری مقاومت ، شامل به چالش کشیدن شکایت ، صدا دادن به همه کارمندان ، تشویق کار مشارکتی و ترس از گروه شما است.

شرکت های انتخاب شده برای این کار از نظر صنعت متفاوت هستند: یک سازنده مشهور خودرو (فورد) ، یک بانک تحت ادغام (Kompass) و یک شرکت نرم افزاری نوظهور (DawningStreams). فورد و قطب نما مدتهاست که فعالیت می کنند. آنها ممکن است برنامه استراتژیک خود را بر اساس تغییر نیروها و روندها تغییر داده باشند. DawningStreams جدید است (تاسیس در سال 2005 و در سال 2007 گنجانیده شده است). اگرچه آنها اولین فروش خود را انجام ندادند و کارمندی نداشتند ، اما مالکان چندین تکرار از استراتژی خود ایجاد کردند.

گروه متنوعی از ذینفعان وجود دارند که به طور فعال به سازمانهای تجاری علاقمند هستند. باید بر توانایی آن در انطباق در تحلیل استراتژیک و توانایی انطباق آن در مدیریت استراتژیک سازمان های تجاری تأکید شود. سازمان باید دارای یک مدل مدیریت استراتژیک باشد.

هر شرکت ممکن است مناطق مشابه را اسکن کند اما به دلایل مختلف. با توجه به پیشرفت تکنولوژیکی ، فورد خود را برای هدایت بازار با وجود بسیاری از تجهیزات الکترونیکی در اتومبیل های خود و همچنین تجهیزات روباتیک که می توان در ساخت و فناوری زنجیره تأمین مورد استفاده قرار گرفت ، آماده نگه داشتن همه چیز تحت کنترل خود می کند. بانک کامپاس در حال طی کردن یک روند ادغام و گسترش جهانی است. بنابراین آنها باید با فناوری ارتباطات همگام باشند. DawningStreams یک شرکت نرم افزاری است. آنها نیاز به نظارت بر شرکت هایی دارند که با آنها رقابت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصول آنها شغل بهتری را ارائه می دهد. هر سه شرکت اطمینان حاصل می کنند که مشتریان بالقوه می توانند از وب سایت ها و تبلیغات اطلاعات خوبی کسب کنند ، این شامل حوزه دیگری از فناوری است که سازمانها ممکن است بخواهند آن را اسکن کنند. در این حالت ، چندین عضو سازمان باید ثبت نام کنند: مدیریت ارشد و مالی ، که عوامل بودجه را تعیین می کند. بخش فناوری اطلاعات ، مسئولیت اجرای و نگهداری برخی از فناوری ها را بر عهده خواهد داشت. پرسنلی که باید در استفاده از فناوری آموزش ببینند. نیروی فروش فناوری فروش می کند.

برای مانیتور بیرونی ، ممکن است برای کسی غیر از فورد ضروری به نظر بیاید که هنگام صحبت از موضوعاتی مانند کنترل انتشار ، راندمان سوخت و اتومبیل های هیبریدی ، محیط (واقعی) را اسکن کند. با این حال این درست است Compass Bank و DawningStreams می توانند با استفاده از كاغذ كاهش كاغذ (از طریق فناوری مذكور در بالا) استراتژی را برای دوست داشتن محیط زیست (و كتابهای جیبی آنها) برنامه ریزی كنند. سرانجام ، DawningStreams & # 146؛ این محصول ممکن است به عنوان یک سرویس برای به اشتراک گذاری پرونده ها با گروه های محیطی مفید باشد.

با توجه به شرایط قانونی ، هر سه باید کاملاً از قوانینی که در صنعت دیگر بر صنعت آنها تأثیر می گذارد آگاه باشند. برای فورد ، این قانون در میان سایر مناطق ، قوانین مربوط به حفاظت از محیط زیست و قوانین ایمنی حمل و نقل نیز اعمال می شود. برای قطب نما ، آنها به قوانین فدرال رزرو (www.federalreserve.gov) و شرکت بیمه و سپرده گذاری فدرال (www.fdic.gov) پایبند هستند. DawningStreams باید از قوانین پیروی کند زیرا مربوط به انتقال پرونده هایی است که دارای حقوق مالکیت معنوی و همچنین صادرات محصولاتی هستند که شامل الگوریتم ها هستند. هر سه شرکت جهانی هستند و نیاز به نظارت بر این قوانین در سایر کشورها دارند که ممکن است بر برنامه ریزی استراتژیک تأثیر بگذارد.

در یک شرکت پس از دیگری – از Sears گرفته تا IBM تا Hewlett-Packard تا Searle، استراتژی بار دیگر به دنبال دستیابی به درآمد و سود بالاتر درآمد. شرکت ها با کمک نسل جدیدی از استراتژیست های تجاری ، راه های جدیدی را برای جوجه کشی محصولات جدید ، گسترش مشاغل موجود و ایجاد بازارهای فردا دنبال می کنند. برخی از شرکتها گروههای برنامه ریزی استراتژیک کامل را از سر می گیرند. United Parcel Service انتظار دارد گروه استراتژیک جدیدی را از بخش بازاریابی معرفی کند ، جایی که اکنون برنامه های استراتژیک در حال تهیه است. رئیس کنت سی نلسون توضیح داد: “از آنجا كه ما بیشتر روی سرمایه گذاری در فن آوری شرط می بندیم ، نمی توانیم مبلغ زیادی را در یك جهت صرف كنیم و بعد 5 سال بعد می فهمیم كه این جهت اشتباه بوده است.” “

در چنین دنیایی ، ما به یک الگوی برنامه ریزی نیاز داریم که به ما امکان دهد آینده را پیش بینی کنیم و از تجزیه و تحلیل سازمان ما – فرهنگ ، رسالت ، نقاط قوت و ضعف آن – استفاده کنیم تا موضوعات استراتژیک را تعریف کنیم ، مسیر خود را از طریق تهیه یک چشم انداز و برنامه های استراتژیک ترسیم کنیم تا نحوه اجرای این طرح ها و چگونگی ارزیابی را تعیین کنیم. میزان اجرای ما از این طرح ها. این واقعیت که جهان با پیشرفت در آینده تغییر می کند ، مستلزم این است که این روند تکراری باشد.

شرکت فورد موتور & # 150؛ فرهنگی اجتماعی

شرکت فورد موتور در حال پذیرش تغییرات اجتماعی و فرهنگی در حال انجام است تا به شرکت اجازه دهد تا در مسیر صحیح در رابطه با نگرش ها در جامعه حرکت کند. دو حوزه ای که در نگرش های اجتماعی و فرهنگی برجسته است اقتصاد سوخت و خودروهای کوچک است. نگرانی روزافزون مردم برای بهبود مصرف سوخت ، بر معرفی شرکت Ford Hybrid Ford Hybrid و Mercury Mariner Hybrid تأثیر گذاشته است. این شرکت متعهد شده است برای بهبود اقتصاد سوخت به عنوان یک استراتژی جهانی برای پاسخگویی به نیازهای مشتری ، ترکیبی را تعهد کند. تقاضای فزاینده در جامعه برای چنین محیطی به تصمیم شرکت فورد موتور کمک کرده است که به دنبال اضافه کردن ویژگی ترکیبی به فورد فیوژن و مرکوری میلان باشد و این روند برنامه ریزی استراتژیک را ادامه دهد.

مشتریانی که از این وسایل نقلیه استفاده می کنند ، در چندین ایالت و کاهش کسر مالیات و همچنین در حالی که 100 درصد از افزایش مسافت پیموده شده بنزین و توانایی های الکتریکی استفاده می کنند ، دچار افت بزرگی در بیمه می شوند. بررسی زیست محیطی که توسط شرکت فورد موتور انجام شده است به این شرکت اجازه می دهد تا از این واقعیت آگاه باشد که مردم ایالات متحده آمریکا امروزه نسبت به هر نوع بخش خودرو دیگر اتومبیل های کوچکتر خریداری می کنند. تغییرات سبک زندگی مورد بررسی قرار گرفته و داده های خوبی وجود دارد که نشان می دهد چنین روندی در این جهت ادامه خواهد یافت و رشد مورد انتظار در این بخش ادامه خواهد یافت. این شرکت برای تمایز اتومبیل از رقبای خود در بخش اتومبیل های کوچک با افزایش به روزرسانی ها و ویژگی های جدید ، مجدداً Ford Focus را در داخل و خارج طراحی کرده است تا نتایج مثبتی را تجربه کند. جهت شرکت به مزیت رقابتی آن و رهبر بودن صنعت بستگی دارد. این خط اتومبیل دارای یک سدان و کوپه برای جذب بازارهای هدف از جمله خریداران جوانتر در سطح ورودی برای تقویت وفاداری به برند و حفظ مشتری است. شرکت فورد موتور همچنان به استفاده از عوامل اجتماعی و فرهنگی برای هدایت مشاغل و کسب موفقیت در آینده می پردازد.

شرکت فورد موتور & # 150؛ حقوقی و # 150؛

شرکت فورد موتور در رابطه با آژانس حفاظت از محیط زیست متعهد به جنبه قانونی بررسی محیط زیست است. شركت فورد موتور در مارس 2007 از آژانس حفاظت از محيط زيست موسوم به جايزه انرژي ستاره 2007 ، شركت انرژي سال ، جايزه را پذيرفت. این شرکت اولین شرکت اتومبیل سازی است که به مدت دو سال متوالی این جایزه را دریافت می کند. این جایزه به دلیل تعهد شرکت برای افزایش بهره وری انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از کلیه امکانات موجود در شرکت ارائه شد.

این سازمان متعهد به استفاده مسئولانه از منابع و بهره وری انرژی است. رهبری متوجه است که قوانین حفاظت از محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و از بررسی محیط زیست برای حرکت در مسیر درست جهت دستیابی به موفقیت های آینده در شرکت استفاده می کند. تنها در سال 2006 ، این شرکت بهره وری انرژی در عملیات ایالات متحده را 5 درصد بهبود بخشید و در حالی که انرژی کافی برای 220،000 خانه را تأمین می کرد ، 25 میلیون دلار پس انداز کرد. مدیریت انرژی موثر از محیط زیست محافظت می کند و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. برخی از اقداماتی که این شرکت انجام داده است شامل تعویض 40 درصد وسایل روشنایی با مصرف انرژی کم و استفاده از لامپهای کم مصرف و طولانی مدت فشرده در املاک و مستغلات برای شامل کارخانه ها ، دفاتر شرکت ها ، مراکز توزیع و ساختمانهای تحقیق و توسعه می باشد. با توجه به بررسی محیط زیست در شرکت فورد موتور ، این شرکت از اطلاعات جمع آوری شده استفاده کرده و در این راستا ادامه خواهد داد. پروژه های جدید این شرکت شامل دودکش ها به سوخت ، سیستمی است که دودهای رنگ را به برق تبدیل می کند که با دیترویت ادیسون با تلاش برای ادغام استفاده از روکش های آغازگر و پایه و روکش های شفاف در یک برنامه واحد برای رفع نیاز به برنامه ها و کوره های جداگانه اجرا می شود. علاوه بر انتشار غرفه های رنگ ، شرکت فورد موتور برای بهره برداری از امکانات تولید خود همچنان به منابع انرژی جایگزین مانند گاز دفن زباله ، باد و فن آوری های خورشیدی تکیه خواهد کرد.

شرکت فورد موتور & # 150؛ فناوری و # 150؛

یکی دیگر از ابزارهای بررسی محیط زیست که شرکت Ford Motor نظارت و استفاده می کند ، مؤلفه فناوری است. این شرکت 1 میلیارد دلار در جدیدترین فناوری در ساخت انعطاف پذیر سرمایه گذاری کرده است. این فناوری شامل اشکال مختلفی است که شامل فناوری بی سیم است که بر روی کامیون های تحویل با کارخانه به عنوان یک کنترل بهتر و کارایی برای کاهش موجودی نصب می شود. انعطاف پذیری محصولات در همان کارخانه به شرکت اجازه می دهد تا از تمام دستگاه های مونتاژ بدنه ، تأسیسات رنگ و مونتاژ نهایی از همان دستگاه و فرآیند استفاده کند. بهبود کارآیی تاسیسات ساخت اجازه می دهد تا چندین سکوی وسیله نقلیه در همان خط تولید شود تا چندین مدل تولید شود و سریعاً مخلوط ، اندازه و گزینه های خودرو را بر اساس نیاز مشتری تغییر دهد.

تحولات فن آوری اتخاذ شده توسط شرکت فورد موتور از طریق بررسی محیط زیست این شرکت را قادر می سازد با راه اندازی محصولات جدید و کاهش 50 درصدی در چرخه تغییر و همچنین کاهش ضایعات ، صرفه جویی در هزینه های کلانی را بدست آورد. روبات ها از جمله تغییرات فن آوری هستند که در داخل سازمان به صورت آزمایشی به کار گرفته می شوند و شامل 400 پروژه مورد استفاده برای جوشکاری و مونتاژ شاسی خودرو برای آب بندی و مونتاژ است. هوش مصنوعی در قالب سیستم های دید پیشرفته و سیستم های ردیابی لیزر استفاده می شود تا از طریق دقت و قابلیت های بعدی از کیفیت استفاده شود. یک مرکز آموزشی چند میلیون دلاری برای اطمینان از اینکه نیروی کار دانش ، مهارت و توانایی بهره گیری از مزایای فن آوری جدید این شرکت را دارد ، استفاده می شود. آموزش های انجام شده شامل سیستم لحیم کاری الکتریکی جدید سروو است که مرکز ایده آل برای جوشکاری را جایگزین سیستم هوای قدیمی و پر سر و صدایی می کند که از سیستم فنری کمتری استفاده کرده است. بررسی زیست محیطی فن آوری توسط شرکت فورد موتور به شرکت اجازه داد ضمن حفظ یک شرکت رقابتی در صنعت از طریق صرفه جویی در هزینه و بهبود مداوم ، نتایج مثبتی را در کارآیی کسب کند.

Compass Bank – سیاستمدار –

در تاریخ 16 فوریه 2007 ، شرکت Compass Bancshares، Inc. شركت مادر كمپس ، پس از امضاي توافقنامه نهايي كه براساس آن بانكو بيلبائو ويزكايا آرژانتين ، SA (NYSE: BBV مادريد: BBVA) (“BBVA”) قطب نما را براي مخلوط پول و اوراق بهادار به دست آورد. قطب نما تبدیل به یک شرکت تابعه BBVA می شود و تحت عنوان Compass به فعالیت خود ادامه می دهد. انتظار می رود این معامله در نیمه دوم سال 2007 بسته شود ، تا زمان بسته شدن شرایط معمول ، از جمله مصوبات لازم برای تنظیم بانکی در ایالات متحده و اسپانیا و تأیید سهامداران در هر دو قطب نما و BBVA.

BBVA ، که در 35 کشور جهان فعالیت می کند ، در اسپانیا مستقر است و علاقه های بانکی قابل توجهی در قاره آمریکا دارد. این معامله باعث تسهیل رشد مداوم BBVA در تگزاس و تأسیس بزرگترین بانک منطقه ای از طریق Sunbelt خواهد شد. با تکمیل معامله ، قطب نما با 25 میلیارد دلار در کل دارایی ، 32 میلیارد دلار در کل وام و 33 میلیارد دلار در کل سپرده ها در بین 25 بانک برتر ایالات متحده قرار خواهد گرفت. علاوه بر این ، شرکت ترکیبی با 19.6 میلیارد دلار در کل سپرده ها و 326 دفاتر بانکی با خدمات کامل در رتبه چهارم سهم بازار سپرده تگزاس قرار خواهد گرفت.

قطب نما یک شرکت هلدینگ مالی 34 میلیارد دلاری جنوبی است که 415 مرکز خدمات بانکی تمام خدمات را در آلاباما ، آریزونا ، کلرادو ، فلوریدا ، نیومکزیکو و تگزاس اداره می کند. قطب نما طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را از طریق سه خط اصلی کسب و کار & # 150؛ خدمات بانکی و خرده فروشی و مدیریت مدیریت ثروت. قطب نما در بین 30 شرکت بزرگ دارایی بانکی در ایالات متحده از نظر اندازه دارایی قرار دارد و براساس بازده سهام ، در بین بزرگترین سودجویان اندازه خود قرار دارد.

براساس شرایط توافق نهایی ، مصوب هیئت قطب نما و نهادهای ذیربط BBVA ، شرکت کامپس به یک شرکت تابعه BBVA تبدیل خواهد شد. پس از بسته شدن ، BBVA قصد دارد شرکتهای تابعه بانکی خود را در ایالات متحده ادغام کند و & # 150؛ از جمله عملیات گذشته برای Bancshares ارضی در تگزاس ، Bancshares National State و Bareshares National Laredo & # 150؛ با قطب نما

مبلغ کل شامل تعداد ثابت تقریباً 196 میلیون سهم معمولی BBVA و تقریباً 4.6 میلیارد دلار پول نقد است. این ادغام منوط به شرایط اختتامیه معمول است ، از جمله مصوبات لازم برای تنظیم بانکی در ایالات متحده و اسپانیا و تأیید سهامداران قطب نما و BBVA. انتظار می رود این توافق در نیمه دوم سال 2007 بسته شود.

ادغام بین این دو شرکت توسط عوامل سیاسی مشخص خواهد شد که از تأثیر قوانین و مقررات تا وضعیت سیاست جهانی متغیر است ، از جمله در نظر گرفتن جنگ هایی که ممکن است در نقاط مختلف جهان انجام شود. قوانین ، مقررات ، برنامه های مالیاتی و سیاست های عمومی نیروها و گرایشهایی را ایجاد می کند که ممکن است چالش ها ، موانع یا فرصت هایی را برای هر شرکت یا سازمان ایجاد کند.

قطب نما بانک & # 150؛ فناوری و # 150؛

فورد در حال اجرای سیستم مارک گذاری لیزر در خط تولید خود است تا بالاترین سطح را برای هر نقاله مونتاژ شده تضمین کند. سیستم در نقاط مختلف خط مونتاژ ، کیفیت را بررسی می کند. فورد برای اجرای این فرآیند با شرکتی به نام MECCO همکاری می کند و سیستم جدید به مدت 3 ماه ادامه خواهد داشت. MECCO وقتی صحبت از فناوری لیزر است ، در زمینه خود یک رهبر است. تصمیم برای اجرای این سیستم جدید مارک گذاری لیزر گرفته شده است زیرا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر و ایمن تر از روش های قبلی برای تعیین نقاط بازرسی با کیفیت است.

اگرچه این روند در فورد هنوز به طور رسمی انجام نشده است ، اما بانك قطب نما می تواند موارد مختلفی را بیاموزد. این ممکن است یک ایده خوب برای Compass Bank باشد که یک آزمایش کوتاه در مورد بانکداری تلفن همراه از طریق اینترنت انجام دهد تا ببیند که چقدر گسترده است و آیا ارزش زمان و تلاش خود را برای راه اندازی دارد. کمپاس بانک همچنین باید سرمایه گذاری در شرکتی را انجام دهد که به بهترین وجهی که انجام می دهد در همان منطقه زمانی است و می تواند خواسته های خود را به موقع برآورده کند ، نه تنها به این دلیل که ممکن است ارزان تر باشد. سرانجام ، قطب نما می تواند یاد بگیرد که باید در مورد زمان مقرون به صرفه ترین و به نفع شرکت مورد نظر فکری کند. ساماندهی جدول زمانی و لیستی از هزینه ها و خطرات احتمالی نیز برای Compass Bank مفید خواهد بود ، بنابراین آنها می دانند چه چیزی را باید انتظار داشته باشند و چه موقع بانکداری موبایل را به صورت آنلاین پیاده سازی کنند.

پس از اتمام معاینه جهانی ، فرد در جستجوی فن آوری های نوظهور جدیدی است که ممکن است بر هر تجارت در هر صنعتی تأثیر بگذارد. در یک زمان ظهور اینترنت یک فناوری بود که در همه صنایع به یک روند نوظهور تبدیل شده است. امروزه از فناوریهای بسیار جدیدی برای توسعه سیستمهای اطلاعاتی در بخشی از هزینه و زمان عملیات استفاده شده از 5 سال پیش استفاده می شود. Wireless یک فناوری ارتباطی است که ممکن است از انقلابی در نحوه ذخیره ، دسترسی و استفاده از آن در کلیه صنایع در سراسر جهان از قدرت به جهت دیگر رفته باشد. برخی ، اگر توسط یک شرکت در یک صنعت قبل از استفاده توسط رقبا مطرح شده باشند ، ممکن است مزیت رقابتی ایجاد کنند.

قطب نما بانک & # 150؛ مسابقه & # 150؛

اگرچه ادغام می تواند تا حدودی پرهزینه و دشوار باشد ، اما ارزشی که در نهایت ایجاد می کنند نتیجه مطلوب مورد نظر شرکت ها است. شور و شوق تحکیم مبتنی بر اعتقادات مختلف است و این عقاید بر این باورند که سود عملکرد بیشتر است ، هزینه ها کاهش می یابد ، قدرت بازار افزایش می یابد و ثروت سهامداران بیشتر از گذشته می شود. ارزش ادغام زمانی افزایش می یابد که سود کل نسبت به جمع دو شرکت جداگانه قبل از ادغام با ارزش تر باشد.

در پایان ، هم جان و هم برنارد باید قبل از نهایی شدن تصمیم ، این موضوع را در نظر بگیرند. هنگامی که او صهیون Stockmans را خرید ، ارزش کل 43 شعبه افزایش یافت. این شعب به عملکرد کمک می کنند و قدرت بیشتری به بازار مالی می بخشند. در مقاله ای در مجله پول ، بلوف می گوید كه شركتها برای جلوگیری از دستیابی به خودشان مایل به دستیابی به دیگران هستند. & # 148؛ با توجه به این موضوع ، شرکت ها باید استراتژی مرزی را تدوین کنند.

به عنوان بخشی از یک بررسی گسترده زیست محیطی ، شناسایی قابلیت های داخلی سازمان مهم است. مدل های مختلفی برای تعیین قابلیت ها وجود دارد. بیشترین تمرکز روی طیف گسترده ای از دارایی های نامشهود مانند نام تجاری ، سرمایه انسانی ، سرمایه سازمانی و حتی سرمایه رابطه است. برخی دیگر دارایی های واقع بینانه تری مانند سرمایه در دسترس ، ساختار سازمانی ، فناوری های فعلی و زیرساخت های فناوری اطلاعات را شامل می شوند. علاوه بر این که یک روند گسترده محیط زیست را در پیش گرفته است ، بانک کامپس باید با استفاده از هر یک از مدل های موجود ، ارزیابی دقیق تری از ظرفیت انجام دهد.

DawningStreams – رقبا & # 150؛

فعالیت های تجاری در مدیریت پیچیده تر شده است که به دلیل مسافت ، مناطق زمانی ، تعداد شرکت کنندگان در پروژه ها ، تعداد کارهایی که باید انجام شود ، اولویت های متعدد ، عدم هماهنگی عمومی ، کانال های ارتباطی ایمن و محرمانه کافی ، و افزایش ظهور زیرساخت های فناوری اطلاعات نیست. مدیران لیست کارها بسیار محبوب می شوند. نگه داشتن تیم ها در همگام سازی ، پیگیری و اجرای فرایندهای تجاری جدید و تبادل اطلاعات حساس محرمانه دشوار شده است. برنامه نرم افزار DawningStreams با هدف افزایش کاربرد عملی فعالیت های عملیاتی روزانه. انواع مشاغل که به احتمال زیاد به محصول ما علاقه مند هستند عبارتند از: ساخت و ساز (اندازه شبکه) ، مشاوره (نیاز به هماهنگ سازی) ، تحقیقات دارویی (تبادل ایمن اطلاعات) و صنعت نرم افزار (پیچیدگی تولید).

بسیاری از شرکت ها قبلاً برنامه های نرم افزاری را توسعه داده اند که امکان برقراری ارتباطات ایمن و اشتراک فایل را فراهم می کند. ومع ذلك ، يعتمد معظمهم ، إن لم يكن جميعهم ، على تقنيات Microsoft ، والتي تمنعهم من التوسع إلى مستخدمي Mac أو Unix. تم تطوير DawningStreams في Java ، والتي يمكن استخدامها على أي نظام أساسي ، بما في ذلك Mac و Unix. استحوذت Microsoft على شركة Groove وأصدرت إصدارًا جديدًا من المنتج ، والذي يمكنه أداء العديد من وظائف DawningStreams ، ولكن ليس الأنشطة العامة (http://office.microsoft.com/en-us/groove/default.aspx). هذا هو أقرب منافسينا حتى الآن. في الآونة الأخيرة ، وجدنا ، عن طريق الصدفة ، شركة تسمى Shinkuro (www.shinkuro.com) ، والتي تقدم جوانب مشاركة الملفات في DawningStreams ولكنها تفتقر إلى القدرات الأخرى.

على الرغم من أن DawningStreams ستواجه منافسة من العديد من اللاعبين الحاليين ، فإن حقيقة أنها ستجمع بين مجموعة فائقة من الوظائف في تطبيق واحد ، وبسعر معقول للغاية ، ستمنحها بعض التفوق على المنافسين الآخرين. إذا تم منح براءة الاختراع الأمريكية ، فإن موقع DawningStreams سيصبح مكانة. حتى إذا لم يتم منح براءة الاختراع ، فإن الأمر سيستغرق إعادة تصميم معماري عميق لـ Groove (أو منافسين آخرين) لتضمين أنشطة عامة ومطابقة عرض DawningStreams. كاستراتيجية سنراقب أنشطة تلك الشركات. مواقع الويب وفهم ما تقدمه من حيث الوظائف المتشابهة ومحاولة التأكد من أننا نطابق أو نلائم هذه الوظائف بأفضل ما لدينا

DawningStreams & # 150 ؛ سياسي –

إن الحفاظ على سرية المعلومات هي الوظيفة الأساسية لبنود التشفير. قد يستخدم الأشخاص في الخارج مثل هذه العناصر للإضرار بجهود إنفاذ القانون الأمريكية ، فضلاً عن السياسة الخارجية الأمريكية ومصالح الأمن القومي. لدى حكومة الولايات المتحدة مصلحة حاسمة في ضمان عدم قدرة الأشخاص المعارضين للولايات المتحدة على إخفاء الأنشطة العدائية أو الإجرامية ، وتلبية الاحتياجات المشروعة لحماية المعلومات الهامة والحساسة للقطاعين العام والخاص. منذ عام 2000 ، تم توجيه سياسة تصدير التشفير في الولايات المتحدة من خلال ثلاث ممارسات أساسية: المراجعة الفنية لمنتجات التشفير قبل البيع ، والتقارير المبسطة لما بعد التصدير ، ومراجعات التراخيص للمعاملات المقترحة التي تتضمن تشفيرًا قويًا لبعض المستخدمين الحكوميين الأجانب والدول المعنية . تسعى سياسة التشفير الأمريكية أيضًا إلى ضمان عدم حرمان الشركات الأمريكية من المنطقة الخالية من الترخيص التابعة للاتحاد الأوروبي. (مكتب الصناعة والأمن ، 2007).

ستحتوي DawningStreams على وظائف التشفير. يتطلب أي نظام تشفير موثوق وفعال سلطة مركزية لتجنب سرقة الهوية. يعد التشفير وظيفة رئيسية في DawningStreams. يصر جميع المتخصصين على تصميم النظم باستخدام خوارزميات مدروسة جيدًا وبروتوكولات تم اختبارها بالكامل ؛ تعتبر الجدة مصدرا للخطر. ستعتمد طبقة التشفير DawningStreams على نظام مفتاح مزدوج عام – خاص. سيطبق نظام تشفير المفتاح الخاص Rijndael ، معيار التشفير المتقدم (http://csrc.nist.gov/CryptoToolkit/aes/rijndael/) ، سينفذ نظام المفتاح العام RSA (www.rsa.com) وستعمل وظيفة التجزئة على إصدار 256 بت من خوارزمية التجزئة الآمنة (http://secure-hash-algorithm-md5-sha-1.co.uk/ ).

يمكن استخدام منتجات التشفير لإخفاء اتصالات الإرهابيين ومهربي المخدرات وغيرهم ممن ينوون الإضرار بمصالح الولايات المتحدة. تحتوي منتجات وبرامج التشفير أيضًا على تطبيقات عسكرية واستخباراتية ، في أيدي الدول المعادية ، يمكن أن تشكل تهديدًا للأمن القومي الأمريكي. إن الأمن القومي والسياسة الخارجية ومصالح إنفاذ القانون في الولايات المتحدة محمية بضوابط تصدير التشفير. تتسق هذه الضوابط مع الأمر التنفيذي (E.O.) 13026 ، الذي صدر في 15 نوفمبر 1996 ، والمذكرة الرئاسية في نفس التاريخ. (مكتب الصناعة والأمن ، 2007).

تخطط DawningStreams أيضًا لتصبح شركة دولية ، حيث توجد مكاتب في هولندا والولايات المتحدة. كجزء من الإستراتيجية ، سنضمن بقائنا ممتثلين من خلال تسجيل منتجنا لدى أي وكالة ضرورية والسماح لتلك الوكالات بالوصول إلى العمليات إذا شعرت بوجود تهديد. سنكون مسؤولين عن مراقبة (عملائنا قدر الإمكان) قاعدة عملائنا ووضع العبارة المناسبة في عقودنا التي لن يتم التسامح مع الأنشطة غير القانونية. سنواصل مراقبة موقع BIS المذكور في الفقرات السابقة وأيضًا مواقع في الاتحاد الأوروبي مثل موقع قانون التشفير للخبير القانوني Bert-Jaap Koops (http://rechten.uvt.nl/koops/)

DawningStreams – التكنولوجيا / الملكية الفكرية & # 150 ؛

تتطلب إدارة الإستراتيجية التنظيمية تقييمًا شاملاً للبيئة الكلية للأعمال. تشير الملكية الفكرية (IP) إلى الأفكار والابتكارات الأصلية التي طورتها المنظمة من أجل رفع أنظمتها وعملياتها. يتطلب إنشاء الأفكار استثمارات كبيرة. هذا يتطلب حماية الملكية الفكرية. المقارنة المعيارية هي عملية مستمرة لقياس المنتجات والعمليات وأنظمة المؤسسة مقابل تلك التي تم تصنيفها على أنها الأفضل في الصناعة. يساعد في الكشف عن نقاط الضعف والعيوب في النظم والعمليات والمنتجات التنظيمية. (واتسون ، 2003)

كشفت دراسة البحث العالمي التي أجرتها شركة McAfee Inc. و MessageLabs Ltd. حول التهديد الأمني ​​في الشركات الصغيرة في الولايات المتحدة أن 80 بالمائة من الشركات الصغيرة والمتوسطة (SMB) تعتقد أن فشل تكنولوجيا المعلومات (IT) ستكون ضارة في تحقيق أولويات أعمالهم. ومع ذلك ، فإن القليل فقط هم الذين يتخذون خطوات بشجاعة لمكافحة الانتهاكات بسبب قيود الموارد من الأولويات الأخرى المتعلقة بالأعمال. يشير البحث إلى أن حجم الشركة يلعب دورًا أساسيًا في الطريقة التي تنظر بها الإدارة العليا إلى الأمن. من بين التحديات التي تواجه الشركات الصغيرة والمتوسطة ، مواكبة الحلول الأمنية والحفاظ على انخفاض التكاليف. الشركات الصغيرة والمتوسطة & # 146 ؛ السلوك تجاه الأمن تكتيكي للغاية ولا يلبي سوى المتطلبات الفورية. (غير معروف ، 2007).

DawningStreams & # 146 ؛ مدى الصلة بهذه القوى ذو شقين. نحن شركة برمجيات & # 151 ؛ هناك فرصة لنا لفقدان الملكية الفكرية من قبل أولئك الذين يقومون بتنزيل ومحاولة تعديل التعليمات البرمجية. لدينا منافسون يقدمون وظائف مماثلة لوظائفنا ، ولكننا نقدم وظيفة إضافية لا يقدمها الآخرون. هذه هي وظيفة التخصص & # 146 ؛ طلبنا للحصول على براءة اختراع مكتب الولايات المتحدة لبراءات الاختراع والعلامات التجارية. إذا تم منح براءة الاختراع ، هناك احتمال أقل لقرصنة البرامج أو فقدان IP الخاص بنا. يجب أن توضح لنا عمليات المسح البيئي ما إذا كانت هناك شركات أخرى تحاول القيام بذلك.

الوظيفة التي تشبه منافسينا هي القدرة على مشاركة الملفات. هذا يجلب قلقًا مختلفًا بشأن الملكية الفكرية – إمكانية إرسال عنوان IP لشخص آخر من أحد مستخدمينا إلى مستخدم آخر ، لأن هذا قد يضر بسمعتنا بشكل خطير ، كما حدث مع Napster. (www.napster.com).

نتیجه

في شركة واحدة تلو الأخرى – من Sears إلى IBM إلى Hewlett-Packard إلى Searle ، أصبحت الإستراتيجية مرة أخرى نقطة تركيز رئيسية في السعي لتحقيق إيرادات وأرباح أعلى. بمساعدة جيل جديد من المحللين الاستراتيجيين في مجال الأعمال ، تتبع الشركات طرقًا جديدة لفقس المنتجات الجديدة ، وتوسيع الأعمال التجارية القائمة ، وخلق أسواق الغد. تقوم بعض الشركات بإعادة إنشاء مجموعات تخطيط استراتيجي كاملة. تتوقع United Parcel Service أن تطرح مجموعة إستراتيجية جديدة من قسم التسويق ، حيث يتم وضع الخطط الاستراتيجية الآن. يشرح رئيس مجلس الإدارة كينت سي نيلسون: “ لأننا نراهن أكبر على الاستثمارات في التكنولوجيا ، لا يمكننا أن ننفق الكثير من المال في اتجاه واحد ثم نكتشف بعد ذلك بخمس سنوات أنه كان الاتجاه الخاطئ. “

في مثل هذا العالم ، نحتاج إلى نموذج تخطيط يسمح لنا بتوقع المستقبل واستخدام هذا التوقع جنبًا إلى جنب مع تحليل لمنظمتنا – ثقافتها ومهمتها ونقاط قوتها وضعفها – لتحديد القضايا الاستراتيجية ، لرسم اتجاهنا من خلال تطوير الرؤية والخطط الاستراتيجية ، لتحديد كيفية تنفيذ هذه الخطط وتحديد كيفية تقييم مدى تنفيذنا لهذه الخطط. إن حقيقة أن العالم يتغير مع تقدمنا ​​في المستقبل يتطلب أن تكون العملية تكرارية.

منابع

Bilek، E. (n.d.) Compass Bankshares التي ستحصل عليها Banco Bilbao Vizcaya Argentaria، S.A.،

علاقات المستثمرين. تم الاسترجاع من الإنترنت في 31 مارس 2007 الساعة

http://media.corporate-ir.net/media_files/irol/77/77589/bbvarelease.pdf

كول ، جيم. تصنع Zions صفقة صغيرة ، وتشير إلى نمو سوق أريزونا. أمريكان بانكر ، 171 (175) ، 1-1. تم استرجاعه في 31 مارس 2007 من قاعدة بيانات Proquest.

شركة فورد للسيارات (2006). شركة فورد للسيارات. تم استرجاعه في مارس 2007 ،

من شبكة الويب العالمية ، موقع ويب: [https://ford.com]
فورد ، س. (2004) مقتبس من 13 مدير مهارات بحاجة للنجاح ، كلية إدارة الأعمال بجامعة هارفارد

صحافة. تم استرجاعه في 31 مارس 2007 من قاعدة بيانات EBSCOHost.

هوكنبيري ، تود. (2006). تطبق فورد علامات الليزر المتقدمة. حلول الليزر الصناعية ، 21 (4) ، 6-7. تم استرجاعه في 31 مارس 2007 ، من قاعدة بيانات EBSCOhost

جاكوبس ، (2005) خمس خطوات للنجاح في أوقات عدم اليقين. التفاوض (ص 3) تم استرجاعه

1 أبريل 2007 من قاعدة بيانات EBSCOHost.

ماكلين ، ج. (2006) نحن بصدد التغييرات! المجلة البريطانية للإدارة الإدارية

54. تم استرجاعه في 30 مارس 2007 من قاعدة بيانات EBSCOHost.

بيرس ، ج. & روبنسون ، ر. (2004). الإدارة الإستراتيجية: الصياغة والتنفيذ والمراقبة. [University of Phoenix Custom Edition e-text]. شركات مكجرو هيل. تم استرجاعه في مارس 2007 ، من جامعة فينيكس ، Resource، MBA 580- إستراتيجيات موقع الميزة التنافسية التنافسية: https://ecampus.phoenix.edu/secure/resource/resource.asp

المؤلف غير معروف ، التخطيط الاستراتيجي ، بعد عقد من تقليص شجاع ، عاد كبار المفكرين إلى رواج الشركات. (2006) تم استرداده من الإنترنت في http://www.businessweek.com/1996/35/b34901.htm

غير معروف (2007) 80٪ من الشركات الصغيرة والمتوسطة تخشى من تهديد أمني. تحديث أمان الكمبيوتر 8 (4). تم استرجاعه في 30 مارس 2007 من قاعدة بيانات EBSCOHost.

Unknown (2006) Strategic Planning, After a decade of gritty downsizing, Big Thinkers are back

in corporate vogue. Retrieved from the Internet at

http://www.businessweek.com/1996/35/b34901.htm

US Department of Commerce (2007), Encryption (ch.10, section 742.15). Retrieved March 27, 2007 from the Bureau of Industry and Security Website at http://www.bis.doc.gov/news/2007/foreignpolicyreport/fprchap10_encryption.html

Watson, G. (2003) Business Environmental Scans for Intellectual Property Strategy (PowerPoint Presentation). Retrieved March 28, 2007 from the Oklahoma State University website at http://www.okstate.edu/ceat/msetm/courses/etm5111/CourseMaterials/ETM5111Session3Part2.ppt#260,1,Business Environmental Scans for Intellectual Property Strategy

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا