اخبار مشتریان

قدرت سرایت ویروس کرونا بیشتر شده است/ امتحان واکسن کرونای ایرانی روی مدل‌‌های انسانی از دو هفته آینده | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

سعید نمکی در جلسه با فرمانده کل سپاه پاسداران با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین ، جمعی از فرماندهان سپاه و بسیج ، مدیران ارشد و معاونین در این وزارتخانه گفت: کمک از سپاه ، نیروهای مسلح و بسیج در کرونا. این به این دلیل است که وقتی فردی گرفتار می شود ، ابتدا با خانواده و خواهران و برادرانش تماس می گیرد. زیرا خوشبختانه قطعه کوچکی از کوه دفاع مقدس در قلب این خاطره به یاد می آید برادر کوچکتر او ، و من همیشه فکر می کنم که با جهاد و دفاع مقدس می توان کشور را نجات داد ، و کشور را می توان با همان عزیزانی که بقایای آن مسیرهای مقدس هستند نجات داد.

وی با اشاره به آنچه در طول کرونا رخ داد ، افزود: “روز اول که شنیدم ویروسی با این مشخصات وارد چین شده است ، به دوستانم گفتم آنچه از این ویروس می بینم مجموعه جدیدی با ویژگی های منحصر به فرد و اجداد “. شبیه شتر ، گاو ، پلنگ نیست. این ویروسی بود که قطعات مختلف ویروسی داشت ، بنابراین من به دوستانم گفتم که جهان میزبان به یکی از پیچیده ترین موجودات زنده تبدیل شده است و نمی دانم تا کی می خواهیم با آن مقابله کنیم. در آن زمان گفتم هرکسی که با عجله درباره ویروس و نحوه کار آن در جهان امروز صحبت کند ، نادان است ، هیچ اطلاعی ندارد.

وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی اوایل بهمن ماه اعلام کردم تا زمانی که این آتش به لانه یک کشور نریزد ، برخی از افراد نمی فهمند که ما چه می گوییم. در هر صورت ، ما سعی می کنیم برای مقابله با این پدیده کاملاً آماده باشیم و سعی می کنیم فرض کنیم که اگر نسیمی است ، طوفان است. اروپا و ایالات متحده با تمام آمادگی های زیرساختی خود تقریباً در نسیم قرار گرفتند اما در طوفان گرفتار شدند. بنابراین خوشبختانه با درایت و طبق روشهای دفاع مقدس پیش رفتیم.

نمکی گفت: “بر این اساس ، ما ابتدا یک سنگر درست کردیم و برای حمله اولیه ویروس آماده شدیم.” در روزهای ابتدایی ، پروازها را از قطب آلاینده قطع کردیم و سعی کردیم دماسنجها و تجهیزات را در همه دروازه های ورودی کشور ، از جمله زمین ، دریا و هوا نصب کنیم و از طرف دیگر ، دانشگاه ها را آموزش دادیم و اعلام کردیم که همه دانشگاه ها بسترهای خود را آماده می کنند. همانطور که در طی دو هفته 2000 تخت ICU اضافه کردیم ، در مدت دو تا سه هفته 900 دستگاه تهویه اضافه کردیم و بنابراین ، در اولین حمله ، هیچ بیماری از ما در هیچ بیمارستانی عقب نماند ، و یکی از بیماران ما به دلیل نداشتن ثروت اقتصادی عقب ماند. . بیمار در خانه نبود و یکبار هم ما دستگاه تنفس و دستگاه تنفس را از بیمار مسن خارج نکردیم تا وی جوانتر شود. اخیراً ، در یك كشور اروپایی ، زنی اعلام كرد كه من جان خود را به یك تنفس تنفسی جوان داده ام ، اما در این كشور ، یك زن 103 ساله تحت درمان قرار گرفت و در كردستان آزاد شد. این یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

جزئیات ساخت واکسن کرونا ایرانی

وزیر بهداشت با اشاره به تولید واکسن کرونا ایرانی گفت: این ویروس پیچیده است و تولید واکسن شما پیچیده خواهد بود. مطمئناً یک دوز بی خطر نیست و باید 2 تا 3 دوز واکسن تجویز شود. در عین حال ، ما نه تنها باید به دنبال آنتی بادی برای این ویروس باشیم ، بلکه باید به سمت ایمنی سلولی نیز حرکت کرده و به یک واکسن مضاعف نیاز داشته باشیم. در دو تا سه تیم پیشرفته ، ما واکسن را بر روی مدل های حیوانی آزمایش کردیم که عملکرد خوبی داشت و نتایج را به سازمان بهداشت جهانی گزارش دادیم و طی دو هفته آینده وارد مدل های انسانی خواهیم شد و امیدواریم با لطف و عنایت و همدلی خداوند. از نیروهای مسلح ، بسیج و سازمانهای مردم نهاد ، اجازه دهید در این مرحله به جلو حرکت کنیم و در درمان و جلوگیری از حتی تجربیات جمهوری اسلامی موفق باشیم طلایی دارای یک دفاع مقدس و یک پرچم جهانی در کرونا است

ما تمایزی بین قومیت ها قائل نیستیم

وزیر بهداشت اعلام کرد: یکی از روش هایی که ضدانقلاب در آن کار کرد این بود که جمهوری اسلامی ایران نسبت به افراد خاصی بی توجه است. در حالی که در میان اعراب ، کردها ، سنی ها ، بلوچ ها و … ، حتی یک شکایت از سیستم بهداشت وجود ندارد. ما در طول کرونا با هزاران افغان بدون کارت به صورت رایگان معالجه کردیم. این ادای احترام با همدلی صورت گرفت. ما سنگرهایی را تنظیم کردیم و وقتی موج شکست ، حمله به ویروس را شروع کردیم.

نمکی افزود: پس از آن از نیروهای بسیج درخواست کمک کردیم و به ویروس حمله کردیم. ما همچنین سیستم 4030 را راه اندازی کردیم. خوشبختانه از وقتی به وزارت بهداشت آمدم پرونده الکترونیکی پرونده پزشکی را فعال کردم. با حساب روی بسیج ، ما 300000 تیم را فعال کردیم و سیستم 4030 را فعال کردیم و در واقع ، به جای حمله ناگهانی ویروس ، ویروس را انتخاب کردیم. ما در ابتدا 78 میلیون خانواده و فرد ایرانی را بررسی کردیم. ما افرادی را که باید در بیمارستان بستری شوند شناسایی کردیم ، افرادی که نیاز به قرنطینه در خانه داشتند هر سه روز بررسی کردیم ، با کمک کودکان بسیجی خانه ها را ضد عفونی کردیم و سپس افرادی را که با بیماران در تماس بودند آزمایش کردیم. ما همچنین تعداد آزمایشات خود را از 2000 به 25000 روزانه افزایش دادیم و مراکز آزمون خود را از دو به 160 در کشور افزایش دادیم و این یک وظیفه بزرگ ملی را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در نتیجه در کمتر از دو ماه توانستیم میزان مرگ و میر را به 20 درصد و میزان بروز را به کمتر از 25 درصد برسانیم و قرار بود در خدمت فرمانده بزرگ خود باشیم تا بگوید که ما در آستانه مرگ روزانه یک رقمی ، دیگری اتفاق افتاد ، ما فکر می کنیم مسیری که طی کردیم ، عاقلانه ترین و علمی ترین راهی بود که می توانستیم انتخاب کنیم. یعنی تشخیص به موقع ، درمان و انزوا که در کمتر از دو ماه منجر به 30 مرگ در روز می شود. وقتی طوفان به دیگر کشورها برخورد کرد ، آنها دریافتند که ایران در اوج تحریم ها و فشارها چه کار کرده است.

وزیر بهداشت با یادآوری اینکه بسیاری از زیرساخت ها را به طرح تحول اضافه کردیم ، گفت: “امروز برای هر هزار نفر 1.6 تخت داریم.” در حالی که برای فرانسه حدود هفت تخت است و در کوچکترین کشور اروپایی این شاخص از شش تخت کمتر نیست. آنچه باعث افتخار ما در این راه شد استفاده از روش های جهادی و بسیجی برای کنترل بیماری ها بود.

وی گفت: “برخی تصور می کردند که تاج فقط یک بیماری است و وزارت بهداشت متصدی مدیریت آن است ، اما باید بدانیم که تاج مشکل بهداشتی ندارد. اگرچه ما مجروحان و اجساد را جمع می کنیم ، اما منبع آلودگی در اختیار وزارت بهداشت نیست. از روز اول ، باید فکر می کردیم که تاج یک پدیده اولویت دار است که عوامل اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی ، اقتصادی و سیاسی را تحت تأثیر قرار می دهد و این این مورد بود از روز اول ، ما اعلام کردیم که کرونا اولین اولویت ملی است. اگر تاج را جمع آوری کنیم ، میدان را در همه ابعاد خواهیم داشت ، اما اگر نتوانیم تاج را مدیریت کنیم ، شهرت کلی سیستم را زیر سوال می بریم.

وزیر بهداشت گفت: حضرت آقا بارها از اقدامات مدافعان بهداشت تشکر کرده اند و من احساس شرمندگی کردم. ما هنوز خود را شایسته این تشکر نمی دانیم و فکر می کنیم که خلا gapهایی داریم که باید آنها را پر کنیم.

نمکی گفت: “ما در بدترین دوره اقتصادی کشور هستیم.” آنچه آمریکایی ها در مورد ما ظلم می کنند ، ممکن است بعد از واقعه کربلا چنین کاری با یک ملت نکرده باشند. ما در تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مشکل داریم. بنابراین ، اولین استدلال ما این است که تاج اولویت شماره یک کشور است ، حتی اگر اقتصاد در شرایط دشواری قرار دارد و بیکاری و تورم وجود دارد. ما اولین کشوری در جهان بودیم که پروتکل های بهداشتی را تهیه کردیم. پروتکل های بهداشتی در طول 10 شبانه روز برای 1400 حرفه نوشته شده است.

وزیر بهداشت گفت: برای ما روشن بود که بازگشایی به معنای عفونت است ، اما پروتکل های بهداشتی برای به حداقل رساندن آسیب به مردم نوشته شده است. در صنعت نفت و پتروشیمی ، به دلیل رعایت کافی پروتکل های بهداشتی ، کمترین میزان بروز و مرگ را داشتیم.

وی افزود: از طرف دیگر ما نتوانستیم تولید را به خواب ببریم و اقتصاد را تضعیف کنیم. ما تنها وزارت بهداشت بودیم که به جای اقتصاد به کمک اقتصاد آمدیم. وزیر بهداشت درمانده ، که بیش از 30 درصد از میلیارد یورویی که گفتید ، از او دریافت نکردم. با این حال ، مشکلات اقتصادی زیادی وجود داشت. در شش ماه اول سال ، 40 درصد ارز داروها و تجهیزات پزشکی دریافت کردیم. در حالی که سال گذشته تاج نداشتیم. این بدان معناست که وزیر بهداشت فقط با کرونا مشکل ندارد. تا 20 روز پیش ، پرستاران ما 10 تا 12 ماه از پرداخت عقب بودند و ما اخیراً 3 ماه پرداخت کردیم.

نمکی گفت: “مورد دیگری که به ما آسیب می رساند نوع مدیریت مکانهایی است که ما را همراهی نمی کنند.” من بارها گفته ام که در همه جای دنیا نمی توان اپیدمی را کنترل کرد. در دموکراتیک ترین سیستم های جهان که اصالت زیادی به انسان می دهند ، با متخلف برخورد شدیدی دارند. خیلی خیلی دلجویی می کنیم البته برخی از آنها بسیار حمایت می کردند و در 13 بدر همه در خانه ماندند و نیروهای مسلح کمک زیادی کردند. اما جایی که فرد پروتکل را شکست ، ما ضربه سختی نخوردیم و این یکی از مکان هایی بود که در آن آسیب دیدیم ، اکنون اگر نیروهای مسلح به محل نیایند و حمل و نقل غیر ضروری متوقف نشود ، موفق نخواهیم شد. مطمئناً باید س normallyالات اصلی را به طور معمول پرسید ، اما انجام برخی اقدامات ضروری نیست.

وی درباره دورکاری از گروه های پرخطر گفت: “ما یک سایت خبری در زمینه دورکاری از افراد پر خطر و حمل و نقل آنها و حتی ارائه خدمات پزشکی به صورت پزشکی از راه دور به این گروه ها راه اندازی کردیم. امیدواریم به گونه ای از این گروه حمایت کنیم که میزان مرگ آینه ها کاهش می یابد.

نماکی با اشاره به موج جدید کرونا گفت: در این دوره میزان مرگ و میر در بیمارستان بسیار افزایش یافته است ، اما ما با موجودی روبرو هستیم که دائماً در حال تغییر است. پیش روی ما موجودی ساکن نیست. طبق آخرین بررسی ها ، شب گذشته شاهد جهش های جدیدی در ویروس بودیم که بدیهی است هنوز تأثیر قابل توجهی در پاتوژنز بیماری نداشته است ، اما احتمالاً به همان سمت پیش می رود. در عین حال ، هیچ شکی نداریم که ویروس مسری تر شده است و اگر خدای نکرده جهشی را وارد کند که در بیماری زایی ویروس نیز موثر باشد ، می تواند اثرات مهلکی داشته باشد که امیدوارم به آن نرسد تا آن مرحله

وزیر بهداشت گفت: همدلی ، هماهنگی و پروژه های مشترک با نیروهای مسلح به ویژه سپاه و بسیج بسیار موثر خواهد بود. ما به دنبال یک طرح بسیج برای حمله مجدد به ویروس و استفاده از زیرساخت های یکدیگر هستیم. در عین حال ، امروز ما به بیمارستانهای صحرایی با درجه بالا احساس نیاز نمی کنیم ، اما وجود این بیمارستانها دلگرم کننده است. درباره فضاهای نقاهت طبق تجربه اولیه ، به دلایلی از این فضاها استقبال نمی شد. شخصی سازی در این فضاها باید تقویت شود.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%85/
تاریخ انتشار :
2020-10-13 20:15:06

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا