قدرت پردازشی آیفون در گلکسی‌ها؛ سامسونگ متخصص تراشه اپل را استخدام کرد

برای بهبود عملکرد خود در بخش تراشه، سامسونگ تصمیم گرفت تا کیم وو پیونگ، طراح چیپ اپل را استخدام کند.

اگرچه سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه تولید تراشه به حساب می آید، اما عملکرد آن در این بخش به هیچ وجه قابل قبول نیست. چند سالی است که تراشه‌های این شرکت کره‌ای عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان می‌دهند که یا در گرمای بیش از حد، یا در افت عملکرد پس از یک دوره فشار زیاد و یا بیشتر در مصرف برق نمایان می‌شود.

این عملکرد شرکتی که بهترین پرچمداران اندرویدی بازار را تولید می کند به هیچ وجه قابل قبول نیست. به عنوان مثال، سری گلکسی اس 22 که با تراشه اگزینوس 2200 در بازارهای مختلف عرضه شد، از گرافیک هایی استفاده می کرد که AMD برای ساخت آن با سامسونگ همکاری کرد. شرکتی بسیار قدرتمند در زمینه تولید تراشه های گرافیکی، انتظار داشتیم با شروع همکاری این شرکت کره ای با سامسونگ عملکرد بهتری داشته باشد که نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه Exynos 2200 حتی بدتر از نسل قبلی خود به نظر می رسد.

دیر یا زود این شرکت کره ای باید عملکرد خود را در این زمینه بهبود بخشد که به نظر می رسد اتفاق می افتد. به گفته Business Korea، ظاهرا یکی از کارشناسان ارشد اپل نیز قصد دارد به سامسونگ کمک کند. متخصصی که البته دیگر برای اپل کار نمی کند. طبق شایعات اخیر، سامسونگ برای رسیدن به هدف خود یک تیم 1000 نفری به نام Dream Platform One ایجاد کرده است.

هدف سامسونگ تولید تراشه های ویژه برای گوشی های این شرکت است. پیش از این، سامسونگ تراشه هایی تولید می کرد که می توانست به شرکت های رقیب مانند گوگل و شیائومی فروخته شود، اما اکنون این شرکت می خواهد از این تراشه ها فقط در گوشی های خود استفاده کند. به دلیل این سیاست، سازش بین بخش های تولید تراشه و گوشی سامسونگ همیشه وجود داشته است. اما ظاهرا سامسونگ می خواهد از سیاست اپل در این زمینه پیروی کند و تراشه هایی تولید کند که منحصرا برای گوشی های گلکسی استفاده می شود. این تراشه ها نیز قرار است در سال 2025 معرفی شوند. بنابراین، حداقل 2 سال دیگر به آن تاریخ باقی مانده است.

سامسونگ و اپل طراح تراشه را برای بهبود تولید پردازنده استخدام می کنند

تراشه سامسونگ اپل

طبق گزارشی که امروز به دست ما رسیده، سامسونگ کارمند سابق اپل، کیم وو پیونگ را به عنوان مدیر بخش تولید تراشه خود استخدام کرده است. کیم قبلا در کوالکام کار می کرد، اما در سال 2014 به تیم اپل پیوست و به مدت 9 سال در آنجا کار کرد. متاسفانه در این گزارش به طور دقیق اشاره ای نشده است که کیم چه وظایف دیگری را بر عهده دارد، اما با توجه به تخصص او در این زمینه، بعید است که او یک کارمند معمولی باشد.

جالب اینجاست که این دو شرکت در بخش‌های مختلف تضادهای زیادی دارند. اپل اخیرا ادعا کرده است که سامسونگ در گذشته فناوری آنها را دزدیده و از آن در گوشی های خود استفاده کرده است. حتی به خاطر همین قضیه کار دو شرکت به دادگاه کشیده شد. اما ظاهرا این روند ادامه دارد و پایان نخواهد یافت. به عنوان مثال، در سال 2012، سامسونگ لوسی جولیا را که یکی از کارمندان اپل در بخش دستیار صوتی سیری بود و اکنون کیم وو پیونگ را استخدام کرد.

در این گزارش همچنین به طور دقیق اشاره نشده است که آیا کیم در بخش تراشه موبایل اگزینوس کار خواهد کرد یا خیر. زیرا اپل نه تنها تراشه های خود را برای آیفون طراحی می کند، بلکه از آنها در مک، ساعت هوشمند، آی پد و … نیز استفاده می کند. بنابراین شاید کیم در نهایت به بخش دیگری منصوب شود.

سامسونگ در حال حاضر تولید تراشه های 3 نانومتری خود را آغاز کرده است که ادعا می شود از نظر پردازش 23 درصد و از نظر مصرف انرژی 45 درصد بهتر از فناوری 5 نانومتری هستند. باید دید در عمل این اتفاق می افتد یا خیر.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا