لایه‌ی میزان شیوع کرونا به گوگل مپ افزوده می‌شود

Google در حال کار بر روی یک لایه اضافی از COVID-19 برای Google Maps است تا مناطق دقیق‌تری را از نظر اپیدمی‌های کرونا به مردم نشان دهد.

در طول اپیدمی تاج، گوگل سعی کرد از طریق برخی از مهم ترین محصولات خود، داده های مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد. به عنوان مثال، هنگام جستجوی وب از طریق معرفی اصطلاحات پزشکی، توصیه‌های مرتبط با بیماری کووید-19 به کاربران ارائه می‌شود. اکنون به نظر می رسد که گوگل در حال آزمایش یک لایه جدید برای گسترش بیماری عروق کرونر قلب در Google Maps است.

این مقاله توسط یکی از کاربران توییتر به نام “جین ونگ” کشف شده است که این ویژگی را در برنامه Google Maps خود فعال کرده است. این لایه جدید در قسمت جزئیات نقشه به همراه گزینه های دیگری مانند حمل و نقل عمومی، ترافیک، دوچرخه سواری، سه بعدی و نمای خیابان نمایش داده می شود و COVID-19 نام دارد.

لایه Covid-19 را در Google Map فعال کنید

لایه Covid-19 را در Google Map فعال کنید
اعتبار: گوگل / جین ونگ

همانطور که تصاویر نشان می دهد، استفاده از لایه COVID-19 در Google Maps خطوط واضح تری را بین کشورها و همچنین بین ایالات متحده و کانادا نشان می دهد و مناطقی که شیوع بیماری بالاتری دارند رنگ متفاوتی دارند.

گفته می شود که گوگل داده های این لایه را از نیویورک تایمز، ویکی پدیا، دانشگاه جانز هاپکینز و شرکت شهرداری بریان مومبای در هند به دست آورده است. با توجه به این اسکرین شات ها، این ویژگی در حال حاضر در ایالات متحده و کانادا به عنوان ایالت فعال است، اما استفاده از داده های شهری در هند حاکی از آن است که احتمالاً در سایر کشورها آن را با دقت بیشتری مشاهده خواهیم کرد.

در تصویری که امروز منتشر شده، جزئیات این لایه واضح‌تر است و توزیع کووید-19 با رنگ تیره‌تر نشان داده شده است.

لایه US Quid-19 در Google Map

لایه Covid-19 ایالات متحده در Google Map
اعتبار: گوگل / جین ونگ

اطلاعات سایر کشورها نیز به صورت کاملتر قابل مشاهده است، به عنوان مثال در این اسکرین شات ها مرزهای کشورهای اروپایی و تعدادی از کشورهای خاورمیانه نیز در مورد COVID-19 قابل مشاهده است.

لایه اروپایی Covid-19 در Google Map

لایه کووید – 19 اروپا و بخشی از خاورمیانه در Google Map
اعتبار: گوگل / جین ونگ

مشخص نیست چه زمانی این ویژگی در سراسر جهان فعال می شود. اما با توجه به اینکه گوگل به تدریج ویژگی های آزمایشی خود را در اختیار همه کاربران قرار می دهد، در صورت فعال شدن این قابلیت برای برخی از کاربران، احتمالا در ماه های آینده شاهد فعال سازی عمومی آن خواهیم بود.

این اولین بار نیست که گوگل به کاربران کارت کمک می کند تا از بیماری عروق کرونر قلب در امان بمانند. این شرکت قبلاً هشداری برای پوشیدن ماسک روی کارت نشان داده است. اکنون ویژگی ها و جزئیات هتل مانند حمل و نقل یا صادرات به رستوران ها را ارائه می دهد. همچنین با ارائه پیوندهایی به سایت های درمانی، اطلاعات به روز در مورد COVID-19 را ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که گوگل نیز در هفته های اخیر آپدیت های جدیدی را برای گوگل مپ انجام داده است. برای مثال، طرح رنگی دقیق تری برای ویژگی های زمین ارائه کرد و نمای سفارشی تب مکان های ذخیره شده را تغییر داد.

عکس روی جلد: نقشه گوگل از شیوع بیماری عروق کرونر قلب در هفته های اخیر

اعتبار: گوگل / هیلی بیلی مگ

منبع: 9to5Google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا