لطفا هرگز از این رمزهای عبور وحشتناک استفاده نکنید!

بررسی ها نشان می دهد که برخی از کاربران رمز عبور را جدی نمی گیرند و سعی می کنند از کلمات، اعداد و عبارات بسیار ساده استفاده کنند.

انتخاب رمز عبور واقعا سخت است. به خصوص در شرایطی که سرقت اطلاعات واقعاً ساده شده است و هکرها دائماً مراقب سرقت داده های مهم هستند. هک رمز عبور برای هکرهای حرفه ای اصلا سخت نیست. با این حال، هنوز هم می بینیم که بسیاری از افراد از رمزهای عبور ساده استفاده می کنند که به راحتی توسط هکرها شناسایی و هک می شوند.

معمولا توصیه می شود از اپلیکیشن های قدرتمندی مانند 1Password یا LastPass استفاده کنید تا بتوانید رمزهای عبور مختلف خود را بدون نگرانی از فاش شدن آن ها مدیریت کنید. اما معمولاً بسیاری از افراد سعی می کنند از رمز عبور یکسانی برای همه حساب های خود استفاده کنند که هم خطرناک و هم غیرمنطقی است.

یک مطالعه جامع Dojo روی 100000 رمز عبور افشا شده توسط آژانس امنیت ملی سایبری بریتانیا نشان داد که بسیاری از کاربران از اشکال مختلف یک نوع رمز عبور استفاده می‌کنند. حالا شاید با اعداد مختلف، شخصیت های متنوع تر و چیزهایی از این قبیل. اما آنها از همین الگو پیروی می کنند. البته هدف اصلی این مطالعه کمک به افراد برای ایجاد رمز عبور بسیار پیچیده تر است، اما نتیجه نیز اطلاعات جالبی است.

معروف ترین پسوردها

به عنوان بخشی از این مطالعه، Dojo تصمیم گرفت به دنبال اطلاعات جالبی باشد و خوشبختانه جزئیات خوبی از آن دریافت کرد. در میان محبوب‌ترین پسوردهایی که کاربران برای حساب کاربری خود استفاده می‌کردند، نام حیوانات خانگی و کلمات عاشقانه از محبوب‌ترین آنها بود. مثلاً عشق، بچه یا فرشته و … (به معنی بچه، عشق، فرشته و …). به طور کلی این اسم ها در افراد، حیوانات، کلمات احساسی و خوراکی های مختلف دسته بندی می شوند.

از بین این دسته ها، دوجو معروف ترین ها را برای مثال در نام های دسته، سام، آنا و الکس و برای حیوانات، سگ و گربه انتخاب کرد. نام های تجاری مانند اپل یا لینکدین و گوگل نیز توسط تعداد زیادی از کاربران مورد استفاده قرار گرفتند و بر اساس لیست، نام شرکت ها در رتبه دوازدهم محبوبیت قرار گرفتند. نام تجاری خودرو نیز برای مصرف کنندگان بسیار جالب بود و بسیاری از آنها از نام شرکت هایی مانند فورد یا هوندا و آئودی استفاده می کردند.

طبق گزارش آژانس امنیت سایبری ملی، محبوب ترین رمزهای عبور که بیشتر استفاده می شود عبارتند از 123456 (23.2 میلیون نفر)، 123456789 (7.7 میلیون نفر)، Qwerty (3.8 میلیون حالت صفحه کلید). ، رمز عبور (3.6 میلیون نفر) و 1111111 (3.1 میلیون نفر).

بنابراین، لطفا سعی کنید هرگز از این رمزهای عبور استفاده نکنید، زیرا هکرها به راحتی می توانند آنها را شناسایی کرده و شما را هک کنند. سعی کنید وقتی به مرحله انتخاب رمز عبور رسیدید از اعداد، حروف بزرگ و کوچک، علائم و غیره استفاده کنید و اگر در به خاطر سپردن آنها مشکل دارید از برنامه های مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

منبع: TechRadar

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا