فناوری اطلاعات

لوگوی درخشان اپل ممکن است به مک‌بوک‌ها برگردد

بر اساس پتنت ثبت شده توسط اپل، ممکن است لوگوی درخشان این شرکت به لپ تاپ های مک بوک بازگردد. همانطور که احتمالاً به خاطر دارید، مک بوک های اپل سال ها لوگوی درخشان این شرکت را داشتند، اما در سال 2015 اپل تصمیم گرفت این ویژگی را کنار بگذارد.

در اسناد این پتنت توضیحات مفصلی برای استفاده از لوگو در پنل پشتی دستگاه هایی مانند لپ تاپ هایی که می توانند از خود نور ساطع کنند وجود دارد. سه نفر از مهندسان نام‌برده در این پتنت در سال 2018، سه سال پس از کنار گذاشته شدن این ویژگی، توسط اپل استخدام شدند. همچنین طبق توضیحات این بار اپل می خواهد رویکرد متفاوتی را برای لوگوی درخشان خود در پیش بگیرد.

اپل برای اولین بار در سال 1999 برای لپ تاپ PowerBook G3 به استفاده از لوگوی درخشان روی آورد. سپس به مدت 16 سال یکی از ویژگی های کلیدی لپ تاپ های مک بوک باقی ماند که عموماً بسیاری از کاربران آن را بسیار دوست داشتند. در سال 2015، مک بوک 12 اینچی بدون این ویژگی و در عوض از یک لوگوی ساده و برجسته عرضه شد. در سال 2016 نسل جدید لپ تاپ های مک بوک پرو نیز این ویژگی را از دست دادند و از آن زمان تاکنون خبری از لوگوی درخشان اپل نیست.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا