مؤسسه‌ی Omedia: فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2021 افزایش داشته است

بر اساس گزارش موسسه آماری Omedia، فروش گوشی های هوشمند با وجود وضعیت نه چندان خوب در سه ماه آخر سال 2021، به طور کلی بسیار امیدوار کننده است.

به نظر می رسد فروش گوشی های هوشمند در سال 2021 نسبت به سال قبل افزایش یافته است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه Omedia، بیش از 1.3 میلیارد تلفن همراه توسط شرکت ها به بازار عرضه شده است که 3.4 درصد بیشتر از سال گذشته است. البته در سه ماهه چهارم سال گذشته این میزان نسبت به نسل قبل 6.7 درصد کاهش داشت اما در مجموع شاهد پیشرفت کمی بودیم.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Canalys، در سال 2019، زمانی که ما تحت تاثیر بیماری عروق کرونر قلب قرار نگرفتیم، شرکت‌ها موفق به فروش 1.37 میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان شدند. بنابراین به نظر می رسد بازار در ماه های آینده به وضعیت خوب خود بازگردد. پنج شرکت اول بدون تغییر باقی ماندند، سامسونگ با فروش 274.5 میلیون گوشی هوشمند و 20 درصد سهم بازار توانست در صدر فهرست باقی بماند.

مؤسسه‌ی Omedia: فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2021 افزایش داشته است

آمار فروش گوشی های هوشمند از سه ماهه اول 2019 تا سه ماهه چهارم 2021

پس از سامسونگ، اپل با 230 میلیون گوشی با 17 درصد سهم بازار، شیائومی با 191 میلیون گوشی با 14 درصد سهم بازار. Vivo، Oppo، Riley، Motorola و Honor در ردیف بعدی قرار گرفتند. هوآوی که در سال 2020 سوم شد، در رتبه نهم قرار گرفت، که برای شرکتی که حتی برای مدتی در صدر فهرست بوده است اصلا روند خوبی نیست. البته نمی توان به هواوی ایراد گرفت زیرا این شرکت همچنان در حال پیشرفت است اما تحریم های آمریکا تاثیر بسیار بدی بر پیشرفت این شرکت داشته است.

بهترین بازی در دوره تاج یک فیلم بود. فروش این شرکت در این مدت 48.6 درصد افزایش یافت که به شدت محسوس و بیش از پیشرفت هر شرکت دیگری در لیست است. به گزارش Omedia، تصمیم ال جی برای خروج از بازار گوشی های هوشمند به موتورولا نیز کمک کرد تا به رتبه هفتم برسد. این شرکت که اکنون توسط لنوو اداره می شود، در یکی دو سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، به خصوص در بازارهای آمریکا و آمریکای لاتین.

فروش گوشی های هوشمند 2021

عملکرد کلی شرکت ها در فروش گوشی های هوشمند در سال 2021

تکنو یکی دیگر از برندهای موفقی است که در سال گذشته با تولید و عرضه محصولات قدرتمند با قیمت مناسب توانسته نظر مصرف کنندگان را به خود جلب کند. رشد تکنو در سال قبل از 2021 حدود 31.7 درصد بود که عالی به نظر می رسد.

همانطور که مشخص است، یکی از دلایل اصلی فروش بالای گوشی های هوشمند، تعداد زیاد گوشی های مقرون به صرفه و متوسط ​​با قیمت های بسیار مناسب به ویژه در بازارهای آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین است. تقاضا برای گوشی های رده بالا مانند سری گلکسی اس و آیفون نیز به قدری بالا بود که سامسونگ توانست به فروش مطلوب گوشی های تاشو (8 میلیون) دست یابد و اپل با فروش 82.7 میلیون گوشی هوشمند در بهترین سه ماه پایان را تجربه کنید. سال نسبت به سایر شرکت ها

فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2021

فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه چهارم سال 2021

با تمام این تفاسیر همانطور که اشاره کردیم در سه ماه پایانی سال نسبت به سال 2020 کاهش قابل توجهی در فروش گوشی داشته ایم، برخی از شرکت ها مانند شیائومی، ویوو و اوپو در این سه ماه عملکرد خوبی نداشته اند. اما سامسونگ، اپل و رایلی موفق به افزایش فروش شدند. به گفته یکی از تحلیلگران Omedia، کاهش فروش گوشی های هوشمند در سه ماه آخر سال 2021 به دلیل کمبود قطعاتی است که باید توسط تامین کنندگان تحویل داده می شد، اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد. در نتیجه این گوشی ها در مقادیر کم تولید و به بازار عرضه شدند. طبیعتاً این امر بر رشد روزافزون فروش تلفن همراه تأثیر منفی می گذارد.

انتظار می رود امسال هم اتفاقات عجیبی بیفتد. نمی توان با قطعیت پیش بینی کرد که با ادامه مشکل جهانی چیپس و تاج، قطعا شاهد رشد فروش خواهیم بود. حالا باید ببینیم چه می شود.

منبع: GSMArena (1.2)

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا