مایکروسافت اج کرومیوم از طریق آپدیت ویندوز روانه‌ی کامپیوترها می‌شود

راه اندازی مرورگر مایکروسافت اج کرومیوم با به روز رسانی ویندوز آغاز می شود. نسخه جدید مایکروسافت اج به طور رسمی در ماه ژانویه منتشر شد، اما کاربران برای استفاده از آن باید مرورگر را جداگانه دانلود و نصب کنند. اما اکنون که در آپدیت جدید ویندوز 10 گنجانده شده است، به زودی برای بیش از 1 میلیارد سیستم مبتنی بر ویندوز 10 در دسترس خواهد بود.

ادعا می شود که نسخه 1803 ویندوز 10 به بعد مایکروسافت اج کرومیوم را دریافت خواهد کرد. طبق معمول، این آپدیت به تدریج منتشر خواهد شد، بنابراین ممکن است در حال حاضر نتوانید این آپدیت را مشاهده کنید.

در ماه های اخیر، مایکروسافت این مرورگر را بهبود بخشیده است، از جمله توانایی همگام سازی برنامه های افزودنی. متاسفانه هنوز قابلیت همگام سازی تاریخچه مرور و تب ها معرفی نشده است، اما مایکروسافت قول داده است که این قابلیت در تابستان در دسترس خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که اگر این مرورگر را از طریق به روز رسانی دریافت کنید، نمی توانید آن را حذف کنید. علاوه بر این، اگر از نسخه سازمانی یا آموزشی ویندوز 10 استفاده می کنید، مایکروسافت اج کرومیوم به صورت خودکار در اختیار شما قرار نمی گیرد و باید آن را جداگانه دانلود و نصب کنید.

تصمیم مایکروسافت برای استفاده از پردازنده کروم مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است، زیرا علاوه بر بهبود عملکرد و ثبات بیشتر، کاربران می توانند از افزونه های گوگل کروم نیز استفاده کنند. البته در برخی امکانات این مرورگر ایراداتی وجود دارد که به زودی این نقاط ضعف برطرف خواهد شد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا