مایکروسافت از تسک‌بار جدید ویندوز 11 برای تبلت‌ها رونمایی کرد

مایکروسافت به زودی نوار وظیفه ویندوز 11 را برای تبلت ها بهبود می بخشد. این شرکت آزمایش طراحی جدید نوار وظیفه را آغاز کرده است که تبلت ها را در موقعیت های فشرده و باز قرار می دهد. اگر نوار وظیفه در حالت خلاصه باشد، فقط اطلاعاتی مانند تاریخ، زمان، وضعیت شبکه و باتری نمایش داده می شود.

ویندوز 11

در این طراحی جدید، نوار وظیفه به لطف پنهان کردن آیکون های برنامه، بخش جستجو، ابزارک ها و دکمه شروع، به طور کلی ساده تر و بهتر به نظر می رسد. به گفته مایکروسافت، زمانی که از این گجت به عنوان تبلت استفاده می کنید، نوار وظیفه در حالت انبوه قرار می گیرد تا فضای بیشتری نسبت به ویندوز 11 در اختیار کاربر قرار دهد. هنگامی که به دلایلی به نوار ابزار نیاز دارید، می توانید روی آن اسکرول کنید. نوار ابزار گسترش می یابد و گزینه های مختلف لمس و استفاده در اندازه های بزرگ ظاهر می شوند.

علاوه بر تغییرات در نوار وظیفه ویندوز 11، مایکروسافت در حال آزمایش طراحی گجت جدیدی نیز است. در طراحی جدید مطالب بیشتری در این قسمت قرار داده شده است و همچنین باید به پویایی آنها نیز اشاره کنیم. مایکروسافت می‌گوید طراحی جدید به کاربران امکان می‌دهد از گجت‌ها و محتوای خبری راحت‌تر از همیشه استفاده کنند. این شرکت همچنین قصد دارد در آینده سفارشی سازی انتشار ویجت ها را بهبود بخشد.

ویندوز 11

مانند سایر ویژگی‌های جدید ویندوز 11، مایکروسافت ابتدا آنها را با جزئیات بررسی می‌کند و ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا آنها را عمومی کند. برخلاف ویندوز 10 که معمولاً فقط در هنگام به روز رسانی های اصلی ویژگی های مهمی را دریافت می کند، مایکروسافت تصمیم گرفته است که ویژگی های جذابی را در آپدیت های کوچک ویندوز 11 قرار دهد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا