مایکروسافت رابط کاربری جدید آفیس را این هفته برای عموم کاربران منتشر می‌کند

طی به‌روزرسانی این هفته، مایکروسافت یک رابط جدید مجموعه آفیس را به برنامه اضافه می‌کند و همه کاربران به آن دسترسی خواهند داشت.

در حال حاضر آخرین نسخه آفیس آفیس 2021 است که امکانات نسبتا خوبی دارد اما نمی توان آن را کیت بسیار پیشرفته تری نسبت به نسل قبل دانست. بیشتر تغییرات این برنامه ظاهری است که با آپدیت جدید مایکروسافت بیشتر شده است. البته این آپدیت در این هفته منتشر می شود و عموم نیز به آن دسترسی خواهند داشت.

مایکروسافت تغییر آفیس را در اوایل سال جاری معرفی کرد و در تابستان آن را آزمایش می کند. اما سرانجام تصمیم گرفت تا اواخر این هفته آن را برای آفیس 365 و آفیس 2021 منتشر کند و خوشبختانه این بار همه کاربران به آن دسترسی خواهند داشت.

تغییرات جدید در رابط آفیس بیشتر با ظاهر ویندوز 11 مطابقت دارد، بنابراین مایکروسافت می تواند برنامه های کلیدی ویندوز را با ظاهر سیستم عامل ادغام کند. حالا وقتی وارد آفیس می شوید، گوشه های هر فیلد کمی گرد شده و گزینه های Word، X، PowerPoint و Outlook کمی تغییر می کنند. آفیس هم اکنون از حالت تاریک و روشن پشتیبانی می کند که با همان تنظیمات در خود ویندوز همگام شده است. همانطور که مشخص است، این تغییرات کوچک اما محسوس هستند و شما به راحتی متوجه آنها خواهید شد.

رابط آفیس جدید

البته به نظر می رسد که ظاهر جدید آفیس را در صورت تمایل کاربران می توانند غیرفعال کنند و این امر ممکن است به زودی با آیکونی به نام مگافون که در گوشه سمت راست بالای اپلیکیشن هایی مانند Word، Excel، PowerPoint و ظاهر می شود، انجام شود. ون نوت همانطور که گفته شد این رابط در این هفته برای تمامی کاربران ویندوز 11 عرضه می شود و حتی برخی آن را دریافت کرده اند. به گفته مایکروسافت، 50 درصد از کاربران ویندوز 11 نیز این به روز رسانی را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد.

قبلاً ذکر شد که بسیاری از این تغییرات جزئی هستند، اما مایکروسافت قصد دارد یک سری تغییرات دیگر را که قابل توجه و قابل توجه به نظر می رسد در مجموعه آفیس اضافه کند. با توجه به آنچه شنیده ایم، به روز رسانی های آینده بدیهی است که Office را دستور گرا می کند. یعنی دیگر فیلدهای مختلف بالای صفحه را نخواهید دید و با ارسال دستورات مختلف به آنچه می خواهید دسترسی بیشتری خواهید داشت.

البته در حال حاضر به استثنای تغییر اولیه که مشهودتر است، سایر کارکردها هنوز به دفتر نرسیده اند و باید منتظر ماند و دید چه زمانی اخبار مربوط به این موضوع را خواهیم دید.

منبع: روی لبه

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا