مایکروسافت رسما اعلام کرد در حال مذاکره برای تصاحب اپلیکیشن تیک‌تاک است

در چند روز اخیر، اپلیکیشن تیک تاک دوباره وارد تیتر اخبار شد و دونالد ترامپ گفت که می خواهد این اپلیکیشن را در ایالات متحده ممنوع کند. در همین حال شایعاتی مبنی بر امکان انتقال کنترل اپلیکیشن مایکروسافت در چندین کشور به گوش می رسد و حالا این شرکت در گفتگو با مالک چینی اپلیکیشن Bitodense با انتشار پستی در وبلاگ خود تایید کرده است.

در این بیانیه آمده است که مدیر اجرایی مایکروسافت دونالد ترامپ را از مذاکرات مطلع کرده و می خواهد تا 15 سپتامبر (25 سپتامبر) توافق را نهایی کند. این قرارداد به این معنی است که مایکروسافت کنترل برنامه را در ایالات متحده، کانادا، نیوزلند و استرالیا در اختیار خواهد گرفت. بنابراین، در سایر کشورها، Byteodense به نظارت بر برنامه ادامه خواهد داد.

مایکروسافت تیک تاک پا

اگر مایکروسافت موفق به توافق با Bytodons برای تصاحب بخشی از اپلیکیشن تیک تاک شود، قول داده است که به امنیت و حریم خصوصی کاربران توجه ویژه ای داشته باشد. البته لازم به ذکر است که این احتمال وجود دارد که در نهایت دو شرکت به توافق نرسند. انجام چنین تراکنش هایی کار ساده ای نیست و به خصوص اکنون رئیس جمهور آمریکا فشار زیادی بر اپلیکیشن تیک تاک وارد کرده و این اپلیکیشن در خطر تحریم قرار گرفته است.

در هر صورت، مایکروسافت می تواند وضعیت فروش بلیط در ایالات متحده را تثبیت کند. Bytodens همیشه از سوی مقامات آمریکایی به دلیل روابط نامشخص با دولت چین مورد انتقاد قرار گرفته است. Tikotak بارها همکاری با دولت چین و ارائه اطلاعات شخصی به کاربران مقامات چینی را رد کرده است. در این زمینه باید به فیسبوک اشاره کرد که قصد دارد به زودی اپلیکیشن رقابتی Tikotak را به صورت رسمی معرفی کند.

به طور کلی مطمئناً در روزهای آینده اخبار بیشتری از این مذاکرات بین مایکروسافت و بیت کوین منتشر خواهد شد و باید دید که آیا این دو شرکت به توافق خواهند رسید یا خیر.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا