اپلیکیشن و نرم‌افزار

متا احتمالاً روی توکن NFT جدیدی با نام «Zuck Bucks» کار می‌کند

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط وب سایت فایننشال تایمز، به نظر می رسد متا عرضه ارز دیجیتال خود به نام Diem را متوقف کرده است. با این حال، این شرکت هنوز وارد بخش مالی نشده است و قصد دارد توکن غیر قابل تعویض خود (NFT) را با نام دیگری به مشتریان خود عرضه کند. شایعه شده است که شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام روی NFT شرکت خود به نام زاک باکس کار می کند.

زاک باکس به نام مارک زاکربرگ، موسس، رئیس و مدیرعامل متا نامگذاری شده است و این شرکت می خواهد با رونمایی از یک توکن جدید وارد دنیای NFT شود. اما این توکن برگشت ناپذیر با سایر NFT ها کمی متفاوت خواهد بود. زیرا Zuck Bucks احتمالاً یک نشانه در برنامه خواهد بود، از جمله Robux در بازی مانند Roblox. Roblox با فروش توکن های Robux یک تجارت بزرگ ایجاد کرد. به نظر می رسد متا نیز قصد دارد از او الگو بگیرد و توکن های NFT را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

متا احتمالاً روی توکن NFT جدیدی با نام «Zuck Bucks» کار می‌کند

در هفته گذشته شایعات زیادی مبنی بر اینکه متا روی توکن NFT خود کار می کند منتشر شد، اما سخنگوی شرکت در سخنرانی اخیر خود در این مورد اظهار نظر نکرد و تنها گفت که این شرکت بر روی پروژه متاوارز تمرکز کرده است. مشخص نیست که هدف برای توکن های Zuck Bucks چه خواهد کرد. “توکن های غیر قابل تعویض” در واقع دارایی های دیجیتال هستند. اصطلاح “غیر قابل تعویض” به این معنی است که این دارایی (اثر) منحصر به فرد است و نمی توان آن را با نمونه دیگری از این گونه مبادله کرد.

به عنوان مثال، توکن های ارز یک دارایی قابل معامله هستند که می توانید آن را با کالای دیگری مبادله کنید. نگرانی های زیادی در مورد جعل NFT وجود دارد. اما اگر شرکت‌های بزرگ حداقل در پلتفرم‌های خود این موضوع را جدی بگیرند، مصرف‌کنندگان NFT را با نگرانی کمتری خرید و فروش خواهند کرد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، قبلاً اعلام کرده بود که اینستاگرام به زودی میزبان NFT خواهد بود.

وی اطلاعات زیادی در این زمینه ارائه نکرد اما به نظر می رسد در این پلتفرم محبوب کاربران به زودی بتوانند NFT خود را به نمایش بگذارند و همچنین در این محیط به خرید و فروش NFT بپردازند. آدام موذری، مدیر عامل اینستاگرام نیز اشاره کرد که یک تیم حرفه ای بر روی افزودن NFT به شبکه اجتماعی تمرکز دارند تا کاربران بتوانند NFT را در عکس پروفایل خود نمایش دهند و حتی NFT ایجاد کنند. و آنها را بخرید و بفروشید. تعدادی از مدیران متا نیز ابراز علاقه کرده اند که امکان NFT را به پلتفرم های خود اضافه کنند. باید دید در روزهای آینده چه خبرهای دیگری از متا توکن ها در رسانه ها منتشر می شود.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا