اخبار مشتریان

متهم ردیف اول اوج گیری ویروس کرونا کیست؟ | دکتر رضا غیاثوند

داستان کرونا در ایران را نمی توان از یک وجه و فقط از زاویه دید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نوشت ، در ماجرای ورود کرونا به کشور و ورود ایران به موج سوم کرونا آنقدر شخصیت های متعددی را دارند که حتی گاهی خبرنگار که هفت ماه است درباره این بیماری به اطلاع شما می رسد از آن غافل ساخته شده است. در طی این چند ماه یک بار نگرانی از کنکور دغدغه مردم بود و چند وقت بعد از مراسم عزاداری و چند وقت بعد از سفرهایی که هرگز گاهی اوقات به بهانه تعطیلات مردم به روانه شهرستانها می کشیدند مشخصه مناطق شمالی کشور میکرد.

در همان روزهای اواخر بهمن هنگامی که داستان کرونا در کشور کلید خورد و حتی از درخواست جهان نمیدانستند که باید با این ویروس منحصر به فرد مقابله کند مردم کشور را به تعمیرات نوروز و مسافران و از آن مهم تر تعزیرات سیزده بدر یا همان روز طبیعت نزدیک می شود ، اما خوشبختانه آنقدر حرف و هشدارهای وزارت بهداشت خرید که نوروز 99 به نوروزی تبدیل شد و همین طور رعایت نکات بهداشتی و توجه به پروتکل ها باعث شد که در زمان خرید آمار فوتی های کرونا در کشور به پایین ترین حد خود گفته و دو رقمی شود. شاید آن روز که جهانپور در تلویزیون اعلام کرد که آمار کرونا در کشور دو رقمی شده است همه منتظر بودیم به زودی شکست کرونا را در کشور را جشن بگیریم اما امروز با ابتکار بیش از 4 هزار نفر در این بیماری ابتکار برای بار دوم رکورد زد هرچند روز گذشته نیز برای چندمین بار مشاهده کرد که رکورد شکنی فوتی های کرونا در کشور بودیم.

در این بین بیشتر که در آن زمان در خانه ها باقی مانده اند کم کم از همه چیز خسته شده اند و ترجیح داده اند که تنها گزینه میزبانی می کنند ، یعنی اگر سفر را انتخاب کنید تا کمی فشار فشار روانی کرونا کاسته شود. سفرهایی که استفاده از اواسط خرداد ماه با عادی انگاریها و حتی به دنبال دنبال کردنش اتفاق افتاد و در نتیجه امروز شاهد وقوع فاجعه های دیگر در کشور و فوت روزانه بیش از 200 هموطن هستیم.

* سفر ؛ متهم اصلی اوج‌گیری کرونا

موج سفرهای کرونی در آخرین ایستگاه خود را به شهریور 99 رسید و با تاسوعا و عاشورای حسینی و در شرایطی که بر اساس اعلام مسلولان ستاد کرونا هیأتهای مذهبی در نهایت رعایت پروتکلهای بهداشتی قرار دارد ، جاده های گیلان و مازندران به دلیل پلاستیک های غریبه!

سفرهایی که صدای وزیر بهداشت را در اینستاگرام خود آورده و سعید نمکی در این رابطه نوشتند: ‘پس از روزهای سخت و نفسگیر و مهار موارد ابتلا و مرگ و میر در اقصی نقاط کشور با تلاش شبانه روزی همکاران و شهادت ، ابتلا و زمین گیرنده اگر از آنها استفاده كنید و دوباره به مرگ مجدد برسید و میرها به سمت دو رقمی شوید ، ای كاش توانی ، اختیاری ، ابزاری یا مدی فراتر از تمنا و خواهش و التماس داشتم با این ترددهای بی رویه برای روزهای سخت خیز مجدد بیماری و زحمت و گرفتار همکاران مضطرب نمی تواند و تا این حد از مظلومیت ، خستگی و بردباری‌شان شرمسار نمی‌گشتم ».

* افزایش آمار کرونا پس از سفرها

حالا با گذشت چند هفته از سفرهای اخیر شاهد ورود کشور به موج سوم کرونا هستیم ، موجی که صدای معاون وزارت بهداشت و بیمارستانهای روس را بلند کرده است و آنها را برای تبدیل شدن به بیمارستانهای گلستان انجام می دهد ، به این ترتیب که هر روز گذشته ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت است. درباره وضعیت بیمارستان های کشور با توجه به اوج گرفتن مجدد کرونا ، گفتگو: پزشکی کرونا ن یه ی ی ی ت ی ی ا ا ی ص ص. اکنون باید توجه داشته باشیم که این بیمارستانها حتی قبل از دوره کرونا هم ، به طور معمول اشغال تختهای بالا و شرایط سختی و قبله هم در درجاتی باعث کمبود تخت به ازای نیرو و کمبود پرسنل به ازای تخت بودیم.

حریرچی گفت: در حال حاضر که تعداد بستری مبتلایان به کرونا اوج گرفته شده است ، به ویژه در تختهای مراقبت ویژه و بیمارستانهای ارجاعی ، ممکن است مورد توجه قرار گیرد. ضمن اینکه با فرسودگی نیروی انسانی ترسیم. هفت تا هشت ماه است که نیروی انسانی ما در بیمارستان ها با تمام قدرت و قوا دارند کار می کنند. در حالی که برخی موارد لازم است برای استفاده از کرونایی در خارج از توانایی استفاده از آن استفاده کنید ، تجهیزات مانند دستگاه های سی تی اسکن ، دستگاه های اکسیژنزاز و ونتیلاتور. این تجهیزات هم با توجه به قدمتی که باعث می شود ، بعضاً از کار افتاده و یا نیاز به ت م م م م م م مک است

* مردم بی توجه به افزایش آمار مبتلایان / افزایش چشمگیر نیاز به بستری

در شرایطی است که کادر بهداشت و درمان کشور ماههاست که در سخت ترین وضعیت مشغول خدمت رسانی به مواد کرونایی است و به تازگی موج سهمگینی را از سر گذرانده حالا می بینید که شاهد این بیماری هستید که در کشور شما وجود دارد که باعث افزایش فشار چشم شما می شود. دوش مدافعان سلامت خواهد بود.

وضعیت بستری سازی و وضعیت تختهای بیمارستانی را از چند تن از روسای بیمارستانهای بزرگ تهران که این روزها خودشان و کادر درمانی آنها را پذیرفته اند به این ویروس هستند جویا شدیم؛ خسرو صادقنیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) درباره وضعیت کرونا در این بیمارستان ، گفت: متاسفانه طی 10 روز گذشته با رشد بیماری مبتلا به کرونا شده بود و اگر بخواهید ما را در زمینه کرونا سه برابر کند و همچنین بسترهای ما نیز داشته باشد. سه برابر شده است.

وی افزود: نکته نگرانکننده این است که تعداد بدحال شما را که نیاز بستری را در آی سیسیو دارید ، نبب شب است اگر بیمارانی که نیاز به آیسی وجود دارند ، بیش از ۴۰ مورد بستری هستند ، بیش از ۴۰ مورد هستند. تعداد بیمارانی که در آیسی سی بستری هستند و با کمک دستگاه تنفسی ، تنفسی باعث می شود ، بالا رفته است.

صادقینیت نیز گفت: نکته نگران کننده دیگر این است که متاسفانه شاهد ابتکاری جوانان هستیم ؛ با توجه به اینكه قابل توجه است از توجه بستر در آیسیو افراد جوان زیر ۳۰ سال وجود دارد كه این موضوع نگران نكران است

* گرفتار شبیخون شدیم

سعید رضا آنلاینپور رئیس بیمارستانی شریعتی تهران نیز در این ویژگی گفت: متاسفانه اوضاع خوبی ندارید. از 10 روز قبل مورد حمله ناجوانمردانه کرونا قرار گرفت. اما اسم این وضعیت را یک شبیخون ازگذاشته من و همکارانم که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستیم ، با یک حمله جی

وی استفاده کرد: از مردم خواست که وضعیت را جدی گرفت. ؟ کادر درمان را با بیماری درگیر می کند. شرایط را خطرناک کرده و به عنوان سربازی که در خط مقدم در حال مبارزه است ، از مردم می خواهد که وضعیت.

* در پیک موارد بستری و مرگومیر در تهران هستیم

نادر توكلی ، معاون درمان ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران همچنین در خصوص وضعیت تختهای بیمارستانی توضیح داد: متأسفانه حدود دو هفته است كه باعث می شود سایر بسترها در شهر تهران وجود داشته باشد و بیمارستانها در شرایط قانونی قرار گیرند. استفاده و مراجعه جدید را در بخشهای بیمارستانی بستری و یا در صورت امکان بخشهای جدید را راه اندازی می کنید ، تعداد بخشهای آیسیو را در مراکز افزایش داده است.

وی افزود: الآن در پیک موارد بستری و مرگومیر در تهران وجود دارد و همین امر باعث شد که استاد استانی تصیمی تصویری مبنی بر ایجاد محدودیتهای یکهفتهای داشته باشد ، اگر این روش باشد ، راهکار اساسی برای درازمدت نیست و نیاز به تدوین یک پایگاه خبری 6 ماهه برای اعمال محدودیتها در تهران است. به به صورت منسجم وجود دارد.

معاون درمان ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه باید همه نقاط کشور به کرونا آلوده شود ، خاطرنشان کرد: در تهران همه بیمارستانها به طور مستقیم یا غیرمستقیم در کرونا هستند. تمام بیمارستانهای دولتی و غیردولتی و بیمارستانهای وابسته به نهادهایی مانند دیگر مسلمین و بخشهای خاص و خیریه ، در حال حاضر تحت پوشش بیمه دار خود هستند. در زمان حاضر فقط تعداد بیمارانی است که به بیمارستانها مراجعه می کنند که به هیچ وجه امکان نگهداری در مراکز خارج از بیمارستان را ندارند و حدود 35 تا 40 را درخواست می کند ، بدحال و نیازمند اکسیژنرسانی ها هستند.

* مراجعه کنید بدحال

رضا جلیلی خشنود رئیس بیمارستان شهید تجریش که در یک پایگاه خبریمه رادیویی صحبت می کرد درباره آمار ضد و نقیض فوتی های کرونایی شهر تهران اظهار داشت: آمار مرگ و میر در تهران طی روزهای گذشته به بیش از 120 نفر رسیده و حتی در برخی روزها این عدد از 140 است همچنین عبور کرده است. در حال حاضر در موج سوم کوید 19 قرار دارد و این موج بسیار سهمگین تر و خطرناک تر از دو موج پیشین است. حداکثر استفاده از وضعیت بالینی بسیار بد به ما مراجعه کنید و درمان سخت و ترمیم دیر هنرد.

وی با بیان این که تختهای بستری این بیمارستان در حال تکمیل شدن است گفتگو می کند: از ابتلا به بیماری بدحال بستری 20 تا 30 ساله وجود دارد ، این ماده هیچ نوع زمینه ای ندارد و این بسیار نگران کننده است.

* از ماسک استفاده کنید

در شرایطی که کرونا هیچ واکسن تأیید شده ای از طرف سازمان جهانی بهداشت ندارد و همه کشورها در جدیدترین ویروس وجود دارد ، میزان آن و جامعه ایرانی با سیستم سلامت به پایین ترین حد رسیده است. با استفاده از سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در این زمینه گفتگو: میزان استفاده از ماسک در مراکز و اما عمومی در حال حاضر به 75.12 رسیده است زیرا این میزان نیز نسبت به 28 مرداد که 76.92 درصد بودجه دارد ، کاهش یافته است. اگر اکنون در حال حاضر است باید نسبت به فرهنگ سازی بیشتر و اقناع جامعه به استفاده بیشتر از عمل ماسک ک

وی گفت: استفاده از ماسک توسط شاغلان اداره و بانکها بیشترین میزان را دارد و در حال حاضر بر اساس گزارش های بهداشت محیط ، 90.16 درصد از مدیریت شاغلان و بانکها از ماسک استفاده می کند.

* بعضی از کرونا ها جدی نگرفته اند

فراموش نکنیم که بی توجه به رعایت دستورالعمل های ستاد کرونا و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی ارتباط برقرار کنیم با این بیماری و جان باختن روزانه هموطنان دارد ، باید به هشدارهای روسای بیمارستان توجه داشته باشید و این موضوع را بخاطر داشته باشید که روزانه بیش از صد خانواده در است. کشور ما سیاه پوس عزیزان از دست رفته آنها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا وجود دارد و اگر روند بی توجه به رعایت پروتکل ها ادامه یابد شما مجبور نیستید این زودیها را ببینید که این بیماری از کشور موجود است. از سوی دیگر کادر درمانی بیمارستانها حدود هفت ماه است که با تمام توان درحال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری وجود دارد و فرسودگی پزشکان و پرستاران از یک سو و تبدیل شدن به بیماری بیمارستانی به دلیل سهلانگاری در محافظت از پروتکل های پزشکی در نهایت به جان باختن تعداد بیشتری از هموطنان خواهد شد.

2323

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%85%D8%AA%D9%87%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%81-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D9%88%D8%AC-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA/
تاریخ انتشار :
2020-10-08 08:43:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا